שני משחקים ללא קהל לביתר

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות קבע: בית"ר ירושלים תארח את שני משחקים ביתיים ללא קהל, בינהם המרחק מול הפועל תל אביב. בנוסף נפסקו על הקבוצה שני משחקים ללא קהל על תנאי

יום חמישי 08 נובמבר 2007
אשר גולדברג

עונש קשה לקבוצת בית"ר ירושלים בעקבות הנהמות במהלך דקת הדומיה ביום ראשון לזכר יצחק רבין ז"ל.

הקבוצה נענשߔ על ידי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות בשני משחקים ללא קהל ובשני משחקים ללא קהל על תנאי למשך שנה. מאחר שאין אפשרות להתארגן כבר למשחק בשבת מול קרית שמונה, אליו נמכרו כרטיסים, יחול העונש החל מהמשחק הביתי הבא של הקבוצה בעוד שלושה שבועות מול הפועל כפר סבא ולאחרĠמכן לא תוכל בית"ר לארח את הפועל תל אביב.

בית"ר עמדה לדין לאחר שאוהדיה שרקו שריקות בוז וקראו קריאות גנאי לפני  המשחק מול מכבי חיפה ביום ראשון למרות שהכרוז ביקש לכבד את זכרו של יצחק רבין שנרצח לפני 12 שנה.

תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא דרש להטיל רדיוס של חצי שנה ללא קהל על ביתר ירושלים, בשל קריאות הבוז של אוהדיה ליצחק רבין. אבן עזרא אמר בדברי הסיכום בדיון המשמעתי שהתקיים אתמול בהתאחדות לכדורגל: "אוהדי ביתר קבלו עונשים רבים ושם דבר לא עזר.Ƞחצי שנה רדיוס ללא קהל זה עונש הולם. זה ייחנך את האוהדים". 

בנוסף אמר בן עזרא: "אין לי דבר נגד אוהדי ביתר הייתי עורך הדין של הקבוצה 7 שנים. אך הפעם הם עברו את הגבול".

יו"ר בית"ר אלי ארזי ניסה לגונן על האוהדים והקבוצה: "יש לי תחושה שמנסים לספק ציבור שלם על חשבוננו. אנחנו לא יכולים לחנך את האוהדים יש פה צביעות מטורפת. עם זאת אנחנו מנסים לעשות סדר חדש אצל האוהדים. יש אוהדים של הפועל תל אביב ששרים על השואה ולא מועמדים לדין. נגיע עד לבӒ"ץ עם העניין הזה". 

היועץ המשפטי של בית"ר ירושלים עורך הדין  אייל אייזנברג, הוסיף : "המעשים מקוממים אבל לא מהווים עבירה פלילית ולא עבירת משמעת. אין חוק שאוסר על בוז לרבין". 

č מחוץ לבניין ההתאחדות התגודדו  עשרות אוהדי בית"ר ופעילי שמאל. גם פעילי הימין המוכרים ברוך מרזל ואיתמר בן גביר הגיעו למקום. 

 צילום: יותם רונן

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק