ועדת צור החלה בעבודתה

הבוקר התכנסה במשרדי המנהלת ועדת צור - שהוקמה בעקבות האירועים במלחה. ראש הוועדה, ניצב דוד צור בטוח שהפעם ההמלצות אכן ייושמו. שר הספורט ביקר את המאבטח הפצוע

יום רביעי 14 נובמבר 2007
שלמה חסיד

 וועדת צור מתכנסת לראשונה הבוקר, הוועדה אמורה לגבש המלצות שיועברו למנהלת על מנת למנוע הישנות אירועים כמו אירוע השלכת החזיז במלחה ביום ראשון. במקום נוכחים חברת הכנסת רונית תירוש - ראש השדולה לספורט בכנסת, ניצב דוד צור - ראש הוועדה, שלמה הרנוי -ראש אבטחה לאישים ומשלחות במסגרת השב"כ, סנ"צ ישראל הנגבי - רמ"ד סיור במטה הארצי וניר פרצלינה מנכ"ל היכלי נוקיה. היועץ המשפטי של המנהלת, עו"ד חגי אשלגי, יעניק לוועדה את התמיכה המשפטיߪ. מרכז את הוועדה - מנכ"ל מנהלת ליגת העל בכדורסל, עו"ד עדלי מרכוס.

בפתיחת דיוני הוועדה הבוקר אמר צור לתקשורת: "מטרת הוועדה להתסכל קדימה ולא לחקור את האירועים שהיו. ננסה לבוא עם המלצות שהמנהלת תוכל לקחת ולהוביל את הכדורסל למקום בטוח יותר. אני מאמין שהפעם ההמלצות ייושמו גם כי קרה משהו וגם כי המנהלת הבטיחה שהן ייושמו".

"טבעת האבטחה תהיה הדוקה יותר, אנחנו מקווים שהפיקוח והאמצעים שיופעלו יהיו טובים יותר. אנחנו מסתכלים לטווח ארוך, זה לא זבנג וגמרנו. חשוב שכל המערכות ישלבו̠ידיים וינועו לכיוון שכולם מסכימים עליו. צריך שהענישה תהיה אפקטיבית".

מנכ"ל המנהלת, עדלי מרכוס, פתח את הישיבה ואמר: "המנהלת מבקשת להודות לחברים בוועדה על הסכמתם המהירה ונכונותם לתרום מניסיונם הרב למניעת אירועים דומים בעתיד. המנהלת סומכת ובטוחה שעל אף שתופעות אלימות נדירות באולמות הכדורסל בארץ, ישפרו הצעות הוועדה את מצב הביטחון במגרשים, ומשחקי ליגת העל יוכלו להימשך כסדרם, להנאת האוהדים, השחקנים והצופים בבית".

ניצב צור הוסיף ואמר: "אנחנו מתכוונים בזמן ߙחסית קצר לדון בנושאים עם הפנים קדימה. עבודת המשטרה המהירה הצליחה לפזר הרבה מאוד עשן שהיה באירוע הקשה הזה באולם. אני סומך ובטוח על המשטרה שתמצא את החקירה מהר ואני מקווה שהענישה תהיה כזאת שתעזור בידנו לייצר אווירה אחרת וגם הרתעה אפקטיבית כדי שאירועים כלאה לӐ ייקרו יותר".

כשנשאל צור מה שונה הוועדה הו מוועדות אחרות שהוקמו בעקבות אירועים דומים, אמר צור: "האירוע הזה הוא אירוע קשה שמהווה קו פרשת מים וגרם לזעזוע לא קטן לצערי צריך אירוע כזה בכדי שהדברים יחלחלו מטה. המנהלת היא גורם פרטי שהושא התקצߙבי פחות מעיק מהגורם הציבורי שתריך לקבוע סדרי עדיפויות".

שר הספורט, ראלב מג'אדלה ויו"ר המנהלת, אבנר קופל, נפגשו הבוקר בבית החולים הדסה עין כרם שם מאושפז עדיין המאבטח הירושלמי יואב לצישטיין, שנפצע בידו לאחר השלכת חזיז במהלך המשחק בין Ӕפועל ירושלים והפועל חולון ביום ראשון במלחה.

השר מג'אדלה גינה במהלך הביקור כל ניסיון לאלימות או אלימות במגרשי הספורט ואמר כי הוא בעד הקמת מועצה לאומית שתטפל בעניין. בנוסף ציין השר כי הוא תומך בהקמת וועדת צור ומברך על הקמתה ואף אמר כי הוא יישמח לעזור בנושא.

השר הוזמן על ידי יו"ר המנהלת למשחק ביום ראשון הקרוב בנוקיה בין הפועל ירושלים ומכבי תל אביב, ונענה להזמנה.

השר ויו"ר המנהלת העניקו לליצשטיין מסך מחשב LCD 19 אינץ' מתנת הייר מבית ניופאן. המסך מוענק מידי שבוע לשחקן המצטייןĠבמשחק המרכזי, והשבוע הוחלט כי ליצשטיין הוא השחקן המצטיין: "אין טוב מלבחור את האיש שחרף את נפשו כשחקן המצטיין של המשחק ביום ראשון" אמר קופל.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק