7

ישראל לא תילחם עד הסוף

התקשורת הרוסית איתרה "מומחה" לכדורגל הישראלי בדמותו של חלוץ בכילורוס אלכסנדר חלב, שיורה בצרורות: "האנגלים או הגרמנים היו נלחמים עד הסוף. לישראלים יש מנטליות אחרת. לא ברור לי מתי בניון נפצע"

יום שישי 16 נובמבר 2007
אלכס נירנבורג
 העיתונות הרוסית, המשוועת למידע עדכני על נבחרת ישראל לקראת ההתמודדות בין שתי הנבחרות&ͮbsp;איתרה "מומחה" בדמותו של חלוץ ארסנל הלונדונית ונבחרת ביילורוס, אלכסנדר חלב. 

כזכור, חלב השתתף בצמד משחקי הרעים שקיימה נבחרת ישראל מול ביילורוס בחודשים האחרונים (במינסק הביילורוסים ניצחו 1:2, ברמת גן הייתה זו הנבחרת של קߩטן שניצחה בתוצאה זהה). 

בראיון נרחב לעיתון ספורט אקספרס אומר חלב: "כל הדיבורים על כך שישראל תלחם באנגליה בכל הכוח קצת מצחיקים אותי. אין לישראל שום סיכויי בקמפיין והם צועקים שימותו על המגרש. כולם יודעים מה הולך ߑמשחקים מהסוג הזה: קשטן ייבחן שחקנים צעירים ויעשה ניסויים של כל מיני שיטות משחק. אני בטוח ב95 אחוז : רוסיה תנצח ותעפיל לירו. הישראלים לא ימותו בשביל האנגלים". 

כהשכתב הקשה על חלב ושאל האם בכל זאת ישנה אפשרות שישראל תלחם עד הסוף השיב הביילורוסי: "אולי האנגלים או הגרמנים היו נלחמים עד הסוף במצב כזה.  אבל לא ישראל. ל'דרומים' יש מנטליות אחרת. אתם תראו. הם לא ישקיעו עד הסוף". 

על היכולת המקצועית של נבחרת ישראל אמר חלב: "ההגנה שלהם יציבה כל עוד בן ۗיים משחק. ברגע שהוא יצא מהמגרש במשחקים נגדנו ההגנה כבר לא נראתה כל כך יציבה. בקישור ובהתקפה יש לישראלים שחקנים טכניים שאוהבים לשחק בנגיעה אחת. אני חושב שרוסיה תנצח 0:3 או 1:3." 

בדומה ליושב ראש ההתאחדות הרוסית ויטאלו מוטקו, גם חלב לא מאמין לסיפור הפציעה של בניון. חלב: "לא ידעתי שהוא פצוע. ראיתי את המשחק האחרון של ליברפול ולא ברור לי מתי הוא נפצע. משהו פה לא ברור. אני חושב שמדובר בפציעה קלה, אם בכלל".  

אגב, ניתן להתרשם מ"הבקיאות" של חלב בכדוߨגל הישראלי מן התשובה שסיפק בנוגע להתנהגות האוהדים במגרשים: "האוהדים בישראל טובים. הם באים למגרש בשביל לקבל הנאה והם מתנהגים בצורה מאוד ידידותית". כזכור, למשחק הידידות המנומנם בין ישראל לביילורוס באצטדיון רמת גן הגיעו כ 7000 צופים בלבד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק