1

הטענות של נתניה מגוחכות

בבית"ר ירושלים הגיבו היום לטענות של גורמים במכבי נתניה לפיהן הסיבה למחירים היקרים אותם הם דורשים מאוהדי בית"ר היא כתוצאה מהוצאות השיטור המוגברות

יום שלישי 20 נובמבר 2007
אסף שקד

 "כדורגל זה כמו דת, כשאתה מתחיל לאהוד את הקבוצה שלך, כל הדברים שמסביב הופכים לפחות חשובים והכדורגל הופך לדת עבורך", אמר לפני שנים רבות גדול שחקני הכדורגל בעולם- פלה.

מסתבר שגם בביצה המקומית תופס המשפט הנ"ל משמעות באופן חזק ובמיוחד אצלנו אוהדי בית"ר ירושלים שמשחק אחרי משחקים מגלים נאמנות לקבוצה ומלווים אותה.

עובדה קטנה על הכדורגל הישראלי: אוהדי בית"ר ירושלים מביאים את הכמות הגדולה ביותר למשחקי החוץ. לא משנה אם המשחק בבאר-שבע או בתל-אביב, בית"ר תמיד תביא את כמות האוהדים הגדולה ביותר שקבוצת חוץ הביאה באותה עונה לאצטדיון זה. מסתבר שאת "הפולחן" הזה מנצלות קבוצות הכדורגל בארץ שבשנים האחרונות החליטו להעניש את אוהדי בית"ר על התמיכה שӜהם בקבוצה.

יום חמישי האחרון, כמה ימים לפני משחקה של נבחרת ישראל מול רוסיה ויותר משבוע לפני המפגש המסקרן בין מכבי נתניה לבית"ר ירושלים. גידי הדה בן ה-25, אוהד שרוף של בית"ר ירושלים שמוכר היטב ליושבי היציע המזרחי, מטלפן למשרד הכרטיסים בימות ודורש להזמין 3 כרטיסים עבורו ועבור 2 חברים נוספים למשחק בקופסא. "115 ₪ כל כרטיס" עונה הבחורה על הקו. 

גידי, שרגיל להוציא סכומים של 90-100 שקלים במשחקי החוץ נדהם ושאל מה פשר המחיר הגבוהה, "נתניה קבעה מחיר של 100 שקל לכרטיס̠ולנו אתה צריך לשלם עוד 15 ₪ עמלה", ענתה לו הבחורה על הקו.

אלא שכאן לא תמה הבעיה. אוהדים רבים שחיפשו דרך לרכוש כרטיס במחיר המקורי של 100 ₪, לא מצאו דרך לעשות זאת. מכירת הכרטיסים צפוייה להסתיים כבר ביום שישי הקרוב ועל כרטיסים שיישארו בקופות אפשר רק לחלום, משמעות הדבר- מחיר הכרטיס הזול ביותר נע סביב 115-120 ₪. וזה לפני הדלק לנסיעה למגרש, האוכל וכל הדברים שנלווים מסביב.

"אני בן 15 ויהיה לי מאוד קשה להגיע למשחק מול מכבי ניתניה", פותח את הלב עומר – אוהד בן 15 של בית"̻ר ירושלים. "יש לי מנוי למשחקי הבית שקניתי במחיר של כ-500 ₪, הבעיה היא במשחקי החוץ שבכל פעם קשה להשיג כרטיסי נוער. 

אבל הפעם הבעיה יותר קשה כי גם מחירי הכרטיסים לנוער יקרים יותר. בדרך כלל לוקחים על כרטיס מבוגר 80 ₪, אבל הפעם זה עולה ̱00 שח. תוסיף לזה את העמלות ותגיע בשקט ל-120 ₪, שזה בערך רבע מהמנוי שיש לי למשחקי הבית. אני אגרד איכשהו את הכסף, אבל לא יכול להיות שינצלו את העובדה שאנחנו אוהדי בית"ר ויקחו לנו יותר כסף".

מסתבר שכרטיסי הנוער למשחק אזלו כבר בשבוע שעברĬ על פי משרדי הכרטיסים כל כרטיסי הנוער שהוקצו (כ-200) אזלו כבר בימים הראשונים למכירה וכל מה שנותר אלו הם כרטיסי מבוגר. בפועל- בני נוער רבים שטרם מחזיקים בכרטיס, יאלצו להיפרד מכסף רב בשביל להגיע לקופסא, "כדורגל הפך לספורט של עשירים, במיוחד במשחקי החוץ өלנו", ממשיך עומר בדבריו, "בקצב הזה לא יהיה לנו כסף למשחקי החוץ בסיבוב הבא, חייבים להפסיק לעשוק אותנו".

חוזרים לגידי בן ה-25, בסופו של דבר הוא רכש 3 כרטיסים אך החליט לא לשבת בשקט ופנה להנהלת בית"ר ירושלים שתעשה משהו בנידון, &quoɴ;לא יכול להיות שאנחנו נגיע למגרשים וייקחו מאיתנו יותר כסף מהמחיר שהכרטיס עולה בדרך כלל. כשמכבי חיפה הגיעה לקופסא לקחו מהאוהדים שלה 80 ₪ לכרטיס, למה מאיתנו צריכים לקחת 100 ₪?!?". 

לגידי יש גם פתרון לבעיה: "אמרתי לאנשים בהנהלה שיתחילו להעביר מסר לכל קבוצה שעושקת אותנו, אם הם לוקחים מאיתנו 100 ₪ לכרטיס אז גם כשהם יגיעו לטדי האוהדים שלהם ישלמו אותו מחיר. לא יכול להיות שינצלו את העובדה שאנחנו באים בכמויות גם למשחקי החוץ בשביל לעשות עלינו קופה".

אגב, לגידי הדה צרם גםĠהעובדה שמשרד הכרטיסים גבה ממנה עמלה כפולה, הן על הכרטיס (10%) והן על ההזמנה הטלפונית. "זה פשוט בושה שהם לוקחים עוד כסף על ההזמנה הטלפונית. צריך לעשות סוף לדברים האלה".

מכבי נתניה לבנתיים מיהרה להוציא הודעה לתקשורת כי מחירי הכרטיסים עלו עߧב הדרישה של המשטרה להגביר את כוחות השיטור. גורם בבית"ר זעם על הדברים שנמסרו ממכבי נתניה ואמר היום: "גם כשהגענו לסכנין דרשו כמות גדולה יותר של שוטרים ולא העלו שם את המחירים".

"המשטרה מתייחסת לאוהדים שלנו כאל סכנה ולכל מגרש שאנחנו מגיעים, פתאום כמות השיטור עולה. אין שום סיבה שהקבוצה המארחת תעלה את מחירי הכרטיסים נגדנו, אם המשטרה דורשת יותר כוחות שיטור שהקבוצה הביתית תמצא דרך להתמודד עם זה- או ע"י עזרה מההתאחדות או ע"י כל דרך אחרת".

אותו גורם הוסיף: "האוהדים שלנו לא מגיעים בפעם הראשונה לנתניה, אף פעם לא היו שם בעיות ובעבר לא דרשו מחירים כאלה. זה פשוט מגוחך לשמוע את הטענות של מכבי נתניה".

אוהדי בית"ר ממשיכים לגלות אהבה עיוורת אחרי קבוצתם ולמרות המחירים המופרזים, מכירת הכרטיסים המשיכה בקצב טוב גם היום וההערכה היא כי עד יום שישי יאזלו כל הכרטיסים שהוקצו ליציעי בית"ר (כ-1,800 כרטיסים).

 

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק