ליברפול התעללה בניוקאסל

ליברפול נטולת יוסי בניון הפצוע לא התקשתה להביס היום את ניוקאסל בדרך לניצחון קליל. סטיבן ג'רארד בבעיטה חופשית אדירה {28'} דירק קויט {46'} וראיין באבל {66'} ניצחו על המקהלה.

שבת 24 נובמבר 2007
מערכת TELESPORT

ניוקאסל אירחה היום את ליברפול למשחק הפותח את המחזור ה-13 בפריימרליג, ולא יכלה לדמיין את התבוסה שתקבל מסגנית אלופת אירופה. לאורך כל המשחק ליברפול בראשותו של סטיבן ג'רארד שזכה בתואר השחקן המצטיין, לא ספרו את המגפייז בדרך לשליטה מוחלטת במרכז השדה. 
ȼbr/> הקפטן בכבודו ובעצמו התכבד לעלות את האורחת ליתרון {28'} בבעיטה חופשית מושלמת, ודירק קויט דקה מפתיחת המחצית הבהיר לסם אלרדייס כי הנקודות הערב יישלחו לאנפילד. עד הסיום ראיין באבל ההולנדי {66'} שנכנס כמחליף חתם את תוצאת הסיום.   
בשבוע הבא ניוקאסל תרצה להתאושש מהתבוסה הנוראית כשתתארח אצל בלקבורן רוברס, וליברפול תארח את בולטון האומללה בתקווה להשיג ניצחון ליגה שלישי ברציפות.  

מחצית ראשונה: שליטה אדומה

המשחק נפתח בלחץ מצד חניכיו של ראפא בניטס. 2 דקות משריקת הפתיחה ארבלואה מסר כדור טוב לקפטן סטיבן ג'רארד, אך הגנת ניוקאסל הצליחה לנטרל את ההתקפה במהירות.

דקה רביעית וליברפול ממשיכה לתקוף. פרננדו טורס קיבל מסירה גאונית לתוך רחבת המארחת, אך שוב הגנת ניוקאסל הגיעה בזמן בכדי להרחיק לכדור קרן. את כדור הקרן לקח כמובן ג'רארד שהרים טוב, אבל שי גיבן האירי היה במקום והדף בקלות.

דקה 8 וליברפול זוכה בכדור חופשי מסוכן. ג'רארד בעט כדור חזק לעבר המסגרת, אך̠ההתקפה נעצרה בטענת עבירה לזכות המגפייז.

דקה 12 וניוקאסל כמעט ומוציאה כדור ראשון מהרשת. המארחת שלחה שחקנים רבים לעבר ההתקפה, ודירק קויט ניצל את ההפקרות בחלק האחורי בכדי לשלוח את החלוץ הספרדי, פרננדו טורס, במסירה מצוינת. "הילד" הөתלט על הכדור אך שי גיבן ביציאה פנטסטית הציל את ניוקאסל פעם נוספת.  

דקה 17 וניוקאסל נזכרת שגם לה יש חלק לא קטן במשחק. אובפמי מארטינס שלח כדור ארוך לעבר מארק וידוקה הוותיק, אך ג'יימי קאראגר לא התרגש ובקלילות חיסל את האיום.

דקה עברה וסגנית אלופת אירופה בהזדמנות הטובה ביותר עד כה. הרמה מצוינת מצאה את ראשו של פרננדו טורס, אך אקס אתלטיקו מדריד לא ניצל את ההזדמנות והשאיר את התוצאה מאופסת. 

דקה 22 וסטיבן ג'רארד מחמם את רגל ימין. הקפטן ۔אנגלי קיבל כדור במרכז המגרש, ומ-40 מטרים שלח כדור אדיר לעבר המסגרת, אך מי אם לא שי גיבן הצליח למנוע שער מדהים לאורחת. 

6 דקות עברו והפעם אף אחד לא יכול לעצור את סטיבן ג'רארד. ליברפול זכתה בכדור חופשי נוסף, וממרחק רב הקפטן שלח כדור אדיר שנעצר רק בחיבורים. 1:0 לליברפול 

דקה 31 וליברפול רוצה להכפיל את היתרון. כובש השער, סטיבן ג'רארד, שלח את פרננדו טורס בכדור ארוך, אך החלוץ הצעיר לא הצליח להקדים את הגנת ניוקאסל שחיסל۔ את הסכנה.

דקה 35 וניוקאסל נואשת לשער שווין. ג'רמי הקשר הוותיק הגביהה כדור סתמי לעבר רחבת האורחים, וההגנה הטובה בפריימרליג לא התקשתה להרחיק. 

דקה 39 וסטיב פינן האירי הורס הזדמנות גדולה להכפיל את היתרון. מהלך קבוצתיĠיפה של ליברפול השאיר את המגן לבדו באגף ימין, והאחרון במקום לשחרר את הכדור לאחד מחבריו הרים כדור חזק ולא מדוייק.

דקה 45 ופרננדו טורס לא יכול להאמין. המארחת איבדה כדור קריטי במרכז השדה, והשוער, שי גיבן, ביציאה תמוהה לעבר טורס נגע בידו מחוץ לרחבה, אך השופט התעלם. החלוץ הספרדי מיהר לזכות בכדור החוזר, ומול שער ריק בעט ברשלנות לקורה והחוצה. 

עד סיום המחצית ניוקאסל הצליחה למנוע ספיגה נוספת  וירדה למחצית בפיגור מינימאלי. 1:0 לליברפול במחצית<įstrong>   
 
מחצית שנייה: התעללות אמיתית 

לא עברה דקה מפתיחת המחצית וליברפול מבססת את יתרונה. סטיבן ג'רארד הפנטסטי הרים כדור קרן מצוין לרחבת המארחת, ובזמן שכל שחקני ההגנה הסתכלו אחד על השנߙ, דירק קויט ניצל את הבלבול ומ-5 מטרים שלח את הכדור פנימה. 2:0 לליברפול

דקה 50 וניוקאסל מנסה לחזור לעניינים. מארק וידוקה קיבל כדור טוב בתוך רחבת האורחים, אך החלוץ

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק