6

שילמו את המחיר

למרות שהייתה על סף ניצחון ראשון על וילנה אחרי ארבעה מפגשים, מכבי תל אביב לא הצליחה לעצור בדקות האחרונות את הרכז פרייס̬ שהנחיל לצהובים הפסד ביתי ראשון העונה באירופה, 87:82

יום חמישי 20 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב אירחה את ריטאס וילנה למשחק במסגרת המחזור התשיעי ביורוליג בהיכל נוקיה, בשאיפה לשבור את המזל הרע מול האורחת. בשלושת המפגשים שערכו הקבוצות עד עתה ניצחו הליטאים, כשהמשחק הערב התחיל בצורה טובה, אבל הסתיים כמו שאר העימותים ביניהן.

בשעות הצהריים המוקדמות עיקר החשש עוד היה פציעתו של הסנטר, מרכוס פייזר, שפתח על הספסל. אסטבן באטיסטה נכנס לחמישייה במקומו, יחד עם טרנס מוריס ודיוויד בלות'נטל, אליו היו נשואות הערב עיניים רבות.

̼strong>רבע ראשון:

הסל הראשון הגיע רק אחרי שתי דקות וחצי של משחק. בתחילה נרשמו כמה זריקות נוחות אליהן הגיעו הליטאים ואיבודי כדור במכבי, עד שפרייס קלע שלשה חופשית וקבע 0:3 לוילנה.

בארבע הדקות שלאחר מכן, היה זה יותם הלߤרין שנתן את הטון. ניהול משחק נבון שהקרין על הביטחון בקליעה שלו, יחד עם קליעות מדויקות מהשלוש של בלות'נטל, הובילו את מכבי ליתרון 14:16, שתי דקות וחצי לסיום הרבע. מבחינת וילנה, מי ששמרו אותם בתמונה היו פרייס ונילסן, שדייקו מחוץ לקשת וקלעו מהעונשין, אבל דווקא ביינום ופייזר בסל שלוש נקודות סגרו את הרבע ביתרון של 22:25 למכבי.

רבע שני:

הרבע נפתח עם שורה של קליעות לא מוצלחות של מכבי ומומנטום שהיה יכול לעבור לליטאים, אילולא היו מפספסים בכל פעם מחדש. בלות'נטל מצד אחד,̠פרייס בהתקפה ובאטיסטה בהגנה, שמרו על הפרש מינימלי של שתיים בלבד, 28:30, שלוש דקות ברבע.

דקה שישית ומכבי נכנסה לבעיית עבירות. מוריס ופייזר רשמו שלוש עבירות בשלב מוקדם ויחד עם היד הטובה של נילסן, ההפרש ירד לנקודה 32:33.

וילנה שמרה על יכולת דומה והלכה פנימה. שריקה לעבירה בלתי ספורטיבית של גארסיה שתי דקות לסיום המחצית, הביאה את פטראביצ'יוס להעביר את היתרון לאורחת בקליעות עונשין מדויקות. ביינום עוד ניסה בהתקפה האחרונה להעביר את הכדור לבלות'נטל, שהחמיץ אבל עם פחות משנייה על השעון אלכס גӐרסיה הצליח לקלוע שתי נקודות חשובות ולהוריד את הקבוצות במחצית ביתרון ליטאי, 42:41.

רבע שלישי:

מכבי פתחה את הרבע בפיגור נקודה ובתוך שלוש דקות וחצי עברה להיות ביתרון  44:52. גארסיה לחץ את פרייס וגם סיפק נקודות ۙחד עם בלות'נטל. עבודה טובה של באטיסטה בהגנה והמומנטום עבר לקבוצה המארחת.

הכדור עבר לידיים של ביינום ואידסון המשיך לקלוע מחוץ לקשת. פרייס נשמר צמוד על ידי שארפ, אבל בירידה איטית להגנה ובמהלכים תקועים בהתקפה ההפרש ירד לשתי נקודות בלבד למכבי, 56Ⱥ58, שתי דקות וחצי לסיום.

בדקות האחרונות רעדו לשחקני וילנה הידיים, מה שמנע מהם לגבש יתרון לקראת הרבע האחרון במשחק. לבסוף הלפרין הוא זה שלקח את ניהול המשחק לידיים שלו, כמו בכל שלבי המשחק, ובדיוק מהקו סיים את הרבע ביתרון לצהובים, 61:64.

רבע רביעי:

אידסון השמאלי המשיך עם היד החמה וקלע באחוזיה קליעה גבוהים. מנגד קיבלו פייזר ומוריס את העבירה הרביעית שלהם כל אחד שלוש דקות בתוך הרבע ומכבי תל אביב נכנסה לבעיה. וילנה שיחקה הגנה קשוחה וסגורה, כשהיתרון עבר אליה, ȶ9:68.

מכבי הלכה לבלות'נטל שפגע מחוץ לקשת במה שנראה כקרב בינו לאידסון. האחרון המשיך לקלוע גם על השומר אלכס גארסיה. פרייס המשיך לנהל את המשחק של וילנה בצורה שקטה והיתרון נשאר איתה, 79:78, שתי דקות וחצי לסיום.

המשחק נכנס לשתי הדקות Ӕאחרונות שלו עם הטבעה של באטיסטה, כשמנגד נילסן שמר על היתרון הליטאי. פרייס ניהל את ההתקפה של וילנה אחרי החמצה של קאמינגס ודייק בשלשה קריטית, 40 שניות לסיום, שקבעה 84:80 לאורחת. מכבי יצאה מפסק הזמן עם סל של ביינום, שתי נקודות הפרש לוילנה 27 שניות לסיום. ההתߧפה הראשונה של הליטאים נחסמה על ידי מוריס, אבל אחרי שהכדור חזר מהחוץ הוא הגיע לפרייס, שעל הפרצוף של שארף קלע שלשה גדולה שניצחה את המשחק, 87:82 לוילנה בסיום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק