1

הכנסת שיא למועצת ההימורים

הכנסות המועצה הגיעו בשנה האחרונה ל- 1.578 מיליארד שקלים, גידול של עשרה אחוזים לעומת 2006 . יו"ר המועצה גדעון בריקמן: "הרווח שלנו גדול יותר מהבנק הרביעי בגודלו במדינה"

יום חמישי 03 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

המועצה להסדר ההימורים בספורט רשמה בשנה האחרונה הכנסות שיא בגובה 1.578 מיליארד שקלים. מדובר בגידול של כעשרה אחוזים בהשוואה ל – 2006.

הימור הספורט היומי, הווינר, המשיך להיות המותג המוביל בשוק ההימורים וההגרלות בארץ עם הכנסה של  1.216 מיליארד שקלים, גידול של כעשרה אחוזים בהשוואה לשנה שעברה.

טוטו, המותג הותיק החוגג 40 שנה להפעלתו, הביא להכנסה של 362 מיליון שקלים, גם כן גידול של כעשרה אחוזים לעומת שנה שעברה.

זו השנה הӨביעית ברציפות שהכנסות המועצה רושמות גידול בשיעור דו-ספרתי.

 בשנים אלה גדלו ההכנסות פי 2.5 , מ - 677 מיליון שקלים ב - 2003 ל - 1.578 מיליארד השנה.

הגידול בהכנסות מותג הטוטו נבע מהפרסים הגדולים שהוצעו במשחק זה בתחילת השנה, ביניהם פרס Ӕשיא בתולדות ההגרלות בישראל של 60 מיליון שקלים. בתקופה זו גם נרשמה זכיית שיא של 53 מיליון שקלים לזוג מפ"ת.

"הרווחים השנה יגיעו לכחצי מיליארד שקלים והם עולים על אלה של הבנק הרביעי בגודלו במדינה", מדגיש יו"ר המועצה, גדעון בריקמן.Ƞ

כ - 80 אחוז מהרווחים מוקצבים לתמיכה על פי חוק בכ - 5,000 איגודים, אגודות וקבוצות ב - 60 ענפי ספורט. שאר הרווחים מועברים להקמת מתקני ספורט ולתמיכה בספורט האולימפי.

במהלך ארבע השנים האחרונות העמידה המועצה מרווחיה כ – 630 מיליון ₪ לבניۙת אצטד יוני ם, אולמות, מתקנים לפעילות קהילתית ומגרשים לבני נוער בכל רחבי הארץ.

"מתקנים המתקדמים יוצרים מהפכה בתרבות הספורט והפנאי. הם מקהים לחצים חברתי ומורידים את מפלס האלימות", אומר בריקמן שמעריך, כי עד שנת 2010 יעברו הכנסות המועצה את רף 2 מיליארד שקלים.

"אם יאושר למועצה לנהל הימורים על מירוצי סוסים, נוכל בתוך כמה שנים להגדיל את ההכנסות בכ – 1.5 מיליארד שקלים נוספים ולחלוף גם מעבר להכנסות מפעל הפיס. המשמעות היא הקצבות של מיליארד שקלים לספורט הישראלי", אומר בריקߞן.

תגובות

טלספורט בפייסבוק