שוב חוזר הניגון..

אין שום הסבר הגיוני למה שקרה בהפועל פתח תקוה בשנים האחרונות. לא ברור מדוע מאיר שמיר עזב, מדוע השחקנים נטשו ואיך מכל המאמנים בישראל דווקא אייל לחמן יחליף את איש העקרונות מלמיליאן

יום שני 14 ינואר 2008
אסף בילגורי

הרבה מזל לא היה לבני פאילהאבר בקריירה. ב-1 בפברואר 2007 פוטר תומאס דול מאימון המבורג. עד אז פאילהאבר שפתח בשישה משחקים בהרכב של המבורג ונכנס שלוש פעמים כמחליף, נחשב לתקווה הגדולה של דול, אבל עם מינויו של הוב סטיבנס לתפקיד, הקשר שיחגוג 23 בשבת הקרובה כבר לא ראה מגרש. 

גם בדרבי קאונטי היהודי-אמריקני נפגע מחילוף המאמנים באמצע העונה ולאחר שנחת הבוקר בישראל, הוא אמור להצטרף למכבי ת"א ולנסות את מזלו פעם נוספת.

ה۞אמן הוחלף, התקוות נופצו (1)

פאילהאבר, שנולד בברזיל וגדל בקליפורניה, שיחק במכללת UCLA בין השנים 2003-2005 וגם זומן לנבחרת ארה"ב עד גיל 20. ב-2005 קיבל את הזדמנות חייו כשסקאוטים מהמבורג התרשמו ממנו במשחקי המכביה כששיחק במדי נבחרת ארה"ב. 

פאילהאבר הוחתם ובעונת 2005/06 עוד שיחק בקבוצת המילואים של המועדון בה רשם 49 הופעות וכבש שלושה שערים לפני שקודם עונה לאחר מכן לקבוצה הבוגרת. המאמן דול נתן לקשר את ההזדמנות והרבה לשתף אותו, אבל אז פוטר בפברואר וסטיבנס כלל לא נתן לו ߜשחק. 

לפחות מבחינת התקשורת בגרמניה, הרי שהיא מחמיאה לפאילהאבר. "הוא קשר שמשחק לפני קו ההגנה ויש לו טכניקה מצויינת. הוא נחשב לכישרון גדול", אומר קאי האסה המסקר את המבורג לעיתון "בילד". גם על אופיו מחוץ למגרש, היו להאסה̠רק דברים טובים להגיד: "הוא בחור חביב כלפי התקשורת ותמיד מחוייך".

המאמן הוחלף, התקוות נופצו (2)

בקיץ נקנה פאילהאבר תמורת מיליון ליש"ט ע"י דרבי קאונטי שעלתה לפרמייר ליג וחיפשה להתחזק. שלושה חודשים לאߗר מכן, בנובמבר התראיין המנג'ר דאז בילי דיוויס לעיתון "דרבי איבנינג טלגרף" והתייחס לשחקנו. "בני נקנה כהשקעה לטווח ארוך", אמר, "הוא יהיה שחקן מצויין אחרי שיתרגל למועדון. צריך להיות זהירים עם שחקן חדש ולתת להם ביטחון. הפרמייר ליג דורߩת שחקנים שעובדים קשה". 

בתקופתו של דיוויס על הקוים, הספיק הקשר שיחגוג 23 בשבת הקרובה לפתוח פעם אחת בהפסד לרדינג בתחילת אוקטובר ולהיכנס כמחליף נגד ארסנל וניוקאסל. בתקשורת האנגלית טוענים שכלל לא הספיקו להתרשם מהשחקן וכמעט ולא יודעים עۜיו דבר. "הוא הובא כאחד משחקני העתיד של המועדון", אומר קולסטון קרופורד עורך הספורט בעיתון "דרבי איבנינג טלגרף", "אבל מלבד זה לא יודעים עליו כלום כי הוא כמעט ולא שיחק".

לפאילהאבר כלל לא היו תלונות על כך שכמעט ולא שיחק והסכים עם מאמנו שקבע שיצטרך זמן כדי להסתגל לכדורגל האנגלי. "אני חושב שהסיבה המרכזית שאני לא משחק היא הסגנון של הכדורגל האנגלי. זה שונה ממה ששיחקתי בעבר. אני מאמין שאהיה מוכן לפרמייר ליג בקרוב ויש לי ביטחון מלא במנג'ר שייתן לי את ההזדמנות. הוא כל הߖמן אמר לי שהוא רוצה לתת לי זמן כדי להתרגל למצב החדש", אמר אז היהודי-אמריקני בראיון לעיתון.

מספר שבועות לאחר הראיון פוטר דיוויס בגלל הכשלונות של הקבוצה המדורגת בתחתית טבלת הפרמייר ליג ובמקומו הגיע פול ג'ואל, במה שככל הנראה ניפץ את החלומות̠של פאילהאבר לתפוס מקום בהרכב דרבי. מאז פאילהאבר שותף 4 פעמים כמחליף, אבל נפגע, שוב, מחילוף המאמנים בגלל שכבר לא שיחק תחת המנג'ר שהאמין בו וקנה אותו בקיץ מהמבורג.

במידה ולא יקרה משהו לא צפוי, פאילהאבר יחתום השבוע במדי מכבי ת"א ששילמה עבורӕ מיליון וחצי דולר ויקבל הזדמנות שלישית באירופה, הפעם בליגה קטנה יותר. פוטנציאל יש, גם אופי לא חסר, ומה שנשאר לפאילהאבר לקוות הוא שלא יוחלף שוב מאמן באמצע העונה.

תמונות באדיבות "דרבי איבנינג טלגרף".

היום: פגישה עӝ נמני

אבי נמני נפגש עם שני השחקנים האמריקנים המועמדים לקבוצה, ג'ונתן ברנשטיין ובני פאילהאבר במסעדה בת"א. בסיום הפגישה אמר נמני: "הם עוד לא במכבי תל אביב".

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק