ובגינאה יתרכזו בכדורגל

מפקח ישמור ששחקני גינאה ילכו לישון בזמן, בבנין זימנו שחקן שכבר פרש, בסודאן מסתפקים בשחקנים משתי קבוצות בלבד וגם שחקן שמעדיף את גאנה על הולנד. על ההכנות לאליפות אפריקה מזווית קצת אחרת

יום רביעי 16 ינואר 2008
שרון חלבי

בקיץ האחרון שחקנה של סיון השוויצרית אלאין גאספוז פרש מכדורגל. את מאמן נבחרת בנין ריינהארד פאביש זה לא עניין וגאפוז, אשר אמו נולדה בבנין, ומשמש כיום כמאמן-שחקן בקבוצת חובבים, זומן לנבחרת לקראת אליפות אפריקה. 

זה רק סיפור אחד מעוד הרבה סיפורים מוזרים לנו, וקצת פחות ביבשת השחורה, שמתרחשים לפני האליפות שתיפתח ב-20 לחודש.

סודאן: 23 שחקנים מ-2 קבוצות

בארץ כשקבוצה נמצאת בתקופה טובה, בד"כ יש לה בין 5-ĸ נציגים בנבחרת.
בהופעת הבכורה שלה, בנבחרת סודאן כנראה מעדיפים שלא לגוון בין השחקנים והמאמן מוחמד עבדאללה בחר את 23 שחקני הסגל שלו משתי קבוצות בלבד: האלופה 'אל הילל' ומחזיקת הגביע 'אל מרייקה'.

גאנה (1): הולנד כבר לא באופנה

את זה שהולנד היא כבר לא אותה הולנד שחובבי הכדורגל אהבו לראות, כבר ידענו אבל בחירתו של החלוץ קווינסו אווסו-אבאייה, לשחק בנבחרת גאנה ולא בהולנד עדיין מפתיעה מאוד.

החלוץ הגנאי בן ה-20 שנולד בהולנד ומשחק בסלטה ויגו, כיכב במדי נבחרת הולנד באליפות העולם עד גיל 20 ב-2005. אבאייה הגיש בקשה לפיפ"א לשחק בנבחרת גאנה ובקשתו נענתה רק מספר שעות לפני שפורסם סגל הנבחרת.

גאנה (2): במדינה לוחצים, קינגסטון נכנע

קשר הארטס לאריה קינגסטון ביקש לדחות את הגעתו למחנה האימון של נבחרת גאנה. המאמן קלוד לה רוי אישר, אבל הבקשה עשתה הד גדול במדינה האפריקנית וגרמה ללחץ מהתקשורת ומהאוהדים שלא להיכנע לשחקן. בסופו של דבר קינגסטון נאלץ להופיע בזמן למחנה.

גינאה (1): זומן ללא אישור

בעוד בגאנה חיכו לאישור מפיפ"א לאישור לזמן שחקן, הרי שבגינאה ממש לא התעניינו בחוקת פיפ"א והמאמן רוברט נוזארט נאלץ לנפות את המגן קווין קונסטנט אחרי שכבר זומן. ההתאחדות הגינאית הודיעה שהמגן שנולד בצרפת ומשחק בטולוז לא קיבל אישור להשתתף בטורניר. 

"שלߗנו לפיפ"א מסמכים שמוכיחים שאימו של נוזאט היא גינאית, אבל פיפ"א לא פעלה בזמן", תירץ מנכ"ל התאחדות הכדורגל הגינאית פודה קאפי-קאמארה.

גינאה (2): לא יהיו נערות ליווי

בכל טורניר ולפני כל משחק חשוב שומעים על הפרות משמעת שמבצעים השחקנים, אז בנבחרת גינאה החליטו להקפיד בנושא והמאמן רוברט נוזארט מינה מפקח שיוודא שהשחקנים הולכים לישון בזמן. 

מסתבר שהמאמן לא סומך על שחקניו גם במחנה האימון בספרד, שכן עפ"י הדיווחים בתקשורת הגינאית, אותו מפקח היה גם שם.

סנגל: בא כשמתחשק

נבחרת סנגל סיימה ב-2006 במקום ה-4 וגם השנה היא אחת מהמועמדות לזכות בתואר. למרות היותה אחת מהנבחרות המובילות של הכדורגל האפריקני, נראה ששחקנים באים רק לפי מצב הרוח ודוגמא טובה לכך היא איברהים סוӠקו. 

מגן רדינג לא הסכים להגיע לאליפות אפריקה לפני שנתיים בטענה שהיה חייב להישאר עם קבוצתו ולעזור לה לעלות לפרמייר ליג. השנה סונקו העדיף לברוח מהצרות של רדינג שנאבקת על ההישארות בפרמייר ליג והסכים להגיע לסגל לאליפות בגאנה.

ניגריה: לוקחים גם מהצ'מפיונשיפ

אינספור קבוצות באירופה נפגעות מהאליפות שמתרחשת בעיתוי הכי לא טוב. מי שסובלות יותר מכולן הן הקבוצות בפרמייר ליג ומי שעושה את "הבעיות" היא בעיקר נבחרת ניגריה. מאמן הנבחרת ברטי פוגטס זימן מספר שיא של ۪שעה שחקנים שמשחקים באנגליה מתוך סגל של 23 שחקנים. 

חלוץ פורטסמות' נואנקוו קאנו הוא האחרון ברשימה שמצטרף לשישה חברים מהפרמייר ליג: ג'ון אוטאקה, איגביני יעקובו, ג'וזף יובו, דיקסון אטו, אובאמפי מרטינס, ג'ון אובי מיקל. גם שתי קבוצות מהצ'מפיוߠשיפ, ווטפורד ו-וולבס נפגעו עם זימונם של דני שיטו (ווטפורד) וסאיי אולופינג'אנה (וולבס).

נמיביה: מאמן נפטר שלושה שבועות לפני האליפות

לא רק סיפורים מוזרים יש ביבשת השחורה לקראת אליפות אפריקה, אלא גם סיפורים עצובים. אחד מ۔ם הוא מותו של מאמן נבחרת נמיביה בן במפושיל. המאמן בן ה-47, שהפך לגיבור במדינתו לאחר שהנבחרת ניצחה 2:3 את אתיופיה ועלתה לאליפות בפעם השנייה בהסטוריה, נפטר בגלל מחלה.

קמרון: 300 הרוגים גרמו לביטול מחנה אימון

קמרון שזכתה בעברĠ5 פעמים באליפות אפריקה נאלצה לבטל את מחנה האימון שלה בן 10 הימים שתוכנן להיערך בקניה בגלל אלימות במדינה. 300 אזרחים נהרגו בתקריות של אחרי הבחירות ובקמרון ינסו לזכות באליפות שישית בהסטוריה גם ללא הכנה מוקדמת.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק