הפרעונים הלמו באריות 2:4

אליפות אפריקה: שני צמדים של אוסמה חוסני ומוחמד זידאן מול צמד של סמואל אטו הובילו את אלופת אפריקה מצרים לניצחון 2:4#על האריות של קמרון. זמביה גברה על סודן 0:3 במשחק השני של הבית

יום שלישי 22 ינואר 2008
רועי רובינשטיין
לקראת פתיחת אליפות אפריקה שנערכת בגאנה בימים אלה, כולם ۓיברו על סמואל אטו וקמרון ודידייה דרוגבה וחוף השנהב אך שכחו את האלופה המכהנת מצרים שהגיעה לאליפות עם שמות פחות נוצצים מהנשרים, הפילים או האריות. 

שחקני מצרים שמעו את כל התחזיות ועלו הערב למשחק הראשון שלהם בבית ג' מול היריבה הגדולה ביותר שלהם בשלב הראשון נבחרת קמרון וגברה עליה בקלילות 2:4. המצרים עלו ליתרון כבר בדקה ה-14 משער של אוסמה חוסני שכבש מהנקודה הלבנה, שלוש דקות אחר כך יצאה מצרים למתפרצת שבסיומה קיבל מוחמד זידאן כוכבה העולה של נבחרת מצרים את הכדור ברחבה וקבע 0:2 בבעיטה חזקה מול̠השוער. עוד לפני המחצית הצליח זידאן לכבוש את השני שלו והשלישי של המצרים כשבעט מעשרים וחמישה מטרים כדור שעצר רק ברשת העליונה של הקמרונים. 

שש דקות בתוך המחצית השנייה הצליח סמואל אטו לצמק ל-3:1 משער משלו, אך שער נוסף של חוסני בדקה ה-82̠מבעיטה אדירה משלושים מטרים השיבה את יתרון שלוש השערים למצרים. אטו שנראה כבוי כמו יתר שחקני נבחרתו הספיק לצמק שוב בדקה ה-90 כשכבש המנקודה הלבנה וקבע 2:4 למצרים בסיום.

זמביה השתעשעה מול סודן
מוטיב השערים המהירים מהמשחק הרߐשון של היום נמשך גם במשחק השני בו גברה זמביה על סודן 0:3. ג'יימס צ'מאנגה כבש את הראשון לזכות זמביה כבר בדקה השלישית של המשחק כשקיבל מסירה נפלאה בעקב מאחד מקשרי נבחרתו ולא נכשל מול השוער הסודני. 

ג'ייקוב מולנגה הכפיל את היתרון בۓקה ה-50 כאשר נגח את השני של זמביה לאחר ערבוביה ברחבה שהחלה בכדור קרן. פליקס קטונגו השלים את השלישי עם בעיטה מהאוויר מעשרה מטרים.   

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק