1

לא היו צריכים להיכנע לקהל

מאמן אפס פילזן דיויד בלאט התייחס לפיטוריו של פיני גרשון מאימון אולימפיאקוס. מיקי דורסמן: הגיע לו יותר קרדיט. רלף קליין: זה לא יעזור לאולימפיאקוס

יום ראשון 03 פברואר 2008
שלמה חסיד

פיטוריו של פיני גרשון מאולימפיאקוס לא הפתיעו איש. גרשון נכשל במבחן התוצאה ולכן סיים את דרכו, כנהוג בכדורסל היווני קצר הרוח. חבריו מסרבים לקבל את רוע הגזירה.

מיקי דורסמן, הבעלים של הפועל חולון, שהיה עוזר מאמן של גרשון, סיפר: "זו בושה וחרפה מצד הנהלת אולימפיאקוס להיכנע לקהל ולתקשורת ולפטר את אחד המאמנים הכי טובים באירופה. זה רק מסמן למאמן הבא שיבוא מי מאמן את המועדון באמת. הגיע לפיני יותר קרדיט. חבל שכך נראה הכדורסל ӑמועדון צמרת".

גם מאמן אפס פילזן, דיויד בלאט, מסכים: "הנהלת אולימפיאקוס היתה צריכה שלא להיכנע לקהל ולתת לגרשון לסיים את העונה. אני לא נכנס לסיבות שבגללן הקבוצה לא הצליחה, אבל בכדורסל יש רגעים כאלה. במצב הזה המאמן צריך לדעת שההנהלה שלו הולכת איתו. חבל לי מאוד על פיני, לא רק בגלל שעבדתי איתו ואני מכיר אותו שנים רבות, אלא בגלל שכך מתייחסים שם למאמן צמרת שהביא שלושה תארי יורוליג".

רלף קליין: "כל הזמן קיויתי שלא יפטרו את פיני כי זה גߝ כרוך בפיטורים של ישראלים נוספים. כנראה שככה זה, כשקבוצה מפסידה אז מפטרים את המאמן. זה פטנט שלא אנחנו המצאנו. הכי קל זה לפטר את המאמן וכשמדובר במאמן זר זה אפילו קל יותר. לפי דעתי זה לא יעזור לאולימפיאקוס והקבוצה תמשיך לצלול".

חברו הטוב של גרשון, אברהם מלצמן, שנסע אליו פעמים רבות ליוון, סיפר: "היה לו חוסר מזל גדול. ארבעה שחקני מפתח שלו נפצעו בתקופה האחרונה. בנוסף, היה לחץ גדול של האוהדים ושל התקשורת שלא אהבו את פיני ולכן ההנהלה נקטה צעד שהוא בניגוד לדעה שלה. כאשר הדגי۩ו בפני פיני שההנהלה לא מסכימה עם הצעד כדי שחלילה הקהל לא ינקוט באף פעולה שאף אחד לא רוצה. אם פיני ירצה לחזור לאמן, הוא יעשה את זה בהצלחה

תגובות

טלספורט בפייסבוק