הכוכבים השחורים בחצי הגמר

אליפות אפריקה: המארחת גאנה לא חיפשה להפרד בשלב רבע הגמר מהטורניר, אז ב-10 שחקנים ביצעה מהפך 1:2 מוӜ ניגריה ושלחה את הסופר איגלס הביתה. חוף השנהב הביסה את גינאה 0:5

יום ראשון 03 פברואר 2008
מערכת TELESPORT
הרבה כוכבים נדלקו בשמיים לכבוד גאנה, שהצליחה כנגד כל הסיכויים לנצח 1:2 ועוד ב-10 שחקנים את הסופר איגלס מניגריה. איגביני יעקובו, מיודענו, הצליח לכבוש, אבל בסופו של דבר ראה את הצד המפסיד בסיום. 

לא מעט פרצופים מוכרים דרכו על הדשא באוהן דג'אן. ג'ון פנסטיל, שחקנה לשעבר של הפועל תל אביב וכמובן הכוכב של נבחרת ניגריה ואברטון, איגביני יעקובו.

החלוץ הניגרי הוכשל בדקה ה-35 בתוך הרחבה, כאשר אדו המגן של גאנה לא יכל לעצור אותו. הענק מאברטון ניגש גם לבעוט את בעיטת העונשיӟ, ועשה זאת ללא בעיות. קינגסטון ראה כדור ראשון בשערו.

היתרון החזיק 10 דקות בלבד, גאנה החלה ללחוץ כדי להשיג את השוויון הראוי לה. התקפה נהדרת מאגף השמאלי, הגבהה מדוייקת של אבייה מאגף השמאלי, מצא את הראש של קשר צ'לסי, מיקל אסיין שנגח לקורה פנימה.ȼbr/>
במחצית השנייה המשחק התחיל לטובת ניגריה, בדקה ה-60 הורחק מנש, וגאנה נותרה ב-10 שחקנים. דווקא ללא שחקן נוסף, המארחת התחילה להראות כדורגל. ניגריה נדחקה לשערה ו-8 דקות לסיום אגוגו שלח כדור לרשת.  הסופר איגלס, אמרו שלום מוקדם לתחרות, גאנה בחצߙ הגמר. 

במשחק רבע נוסף שנערך  הביסה  חוף השנהב עם דידייה דרוגבה את גינאה 0:5. קאדר קייטה כבש ראשון בדקה ה-25. דרוגבה סיים מבצע קבוצתי יפה בשער נוסף בדקה ה-69.  סלומון קאלו כבש את השלישי בדקה ה-72 ואת הרביעי בדקה -81 וߑדקה ה-86 נקבעה תוצאת המשחק משער של באקי.
תמונות: רויטרס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק