1

סופר מריו

יום שלישי 19 פברואר 2008

 מריו באלוטלי, או "סופר מריו" כפי שכבר הודבק לו הכינוי אחרי התצוגה שלו עם שני שערים ברבע גמר הגביע מול יובנטוס, נולד לפני פחות משמונה עשרה שנה בפאלרמו להורים מהגרים מגאנה ואומץ על ידי משפחה מברשיה. מעשית, באלוטלי הוא איטלקי לכל דבר אבל חוקית הוא עדיין לא היות ונולד למהגרים.

את תחילת הדרך שלו בכדורגל הוא עשה בגיל חמש, ובגיל 15 רשם את הופעת הבכורה שלו בקבוצת לומאנזה מהליגה השלישית באיטליה. בלוטלי הוא חלוץ בכל רמח איבריו, הוא מתנשא לגובה של 1.89 מטרים של שרירים יחד עם טכניקה וחוש לכיבוש שערים נדיר. כבר בקיץ שעבר חצי איטליה, ומועדוני פאר מאירופה כולל ברצלונה, התחילו להתעניין בכישרון הצעיר, אבל מוראטי לא היסס, הכניס את היד לכיס ושילם עבור היהלום סכום כולל של 350 אלף יורו בלבד. רק לשӝ השוואה, מילאן שלמה עבור פאטו סכום המתקרב ל- 20 מיליון דולר.

בתחילת העונה, קבוצות רבות בסירייה A, אבל רוברטו מנצ'יני התעקש להשאירו במועדון ובסגל הרחב, למרות שלרשותו חוליית התקפה מהטובה באירופה, הכוללת את איברהימוביץ', קרספו, דויד סואזו מהונדורס וחוליו קרוז לבל נשכח את אדריאנו שנשלח לברזיל.

באלוטלי הספיק כבר לרשום את שמו בשיאי המועדון, בכך שהפך לשחקן הצעיר ביותר שמשחק במדי הקבוצה הראשונה בליגה או בגביע, כאשר את מי הוא מוחק בדרך מהרשימה? – נכון מאוד, את ג'וזפה ברגומי, הסמל המקומי האחרוןĠשל אינטר.

הייחוד של באלוטלי הוא בפשטות שבה הוא מבצע את המהלכים ובאישיות שלו. מדובר בילד ביישן, צנוע שיש לו מטרה אחת בלבד, לעמוד בשורה אחת עם הסמלים הגדולים של אינטר מאז ומעולם.
המבחן הרציני של באלוטלי, ויותר מכך של אינטר עצמה, יתרחש בקיץ הקרߕב ובהחלטה שהם יקבלו לגביו. האם הם הולכים לשנות את התדמית שלהם ולייצר סמל מקומי שהקהל באיטליה ובעולם יוכל להזדהות איתו, או שישאילו אותו וימשיכו להסתמך על לגיון הזרים שהשתלט על הקבוצה, אם זה תלוי בנשיא מורטי, אז הוא כבר החליט ואמר לא אחת כי היה רוצה לראות יߕתר איטלקים באינטר.
כרגע, כאשר ככל הנראה קרספו ופיגו יעזבו בסוף השנה ובנוסף, לא נראה כי אדריאנו הולך לחזור למרכז הבמה בקרוב, אינטר הולכת להשאיר ולטפח את באלוטלי בשנים הקרובות כסמל שיוביל אותה חזרה למרכז הבמה האירופית וינער מעליה את התדמית הלוזרית שדבߧה בה, בדיוק כמו אותה קבוצה גדולה של שנות השישים שבעים של ג'וזפה פאקטי, או אולי אותה קבוצה מוכשרת של סוף שנות השבעים תחילת השמונים עם אלטובלי, ניקולה ברטי, ג'וזפה בארזי וג'וזפה ברגומי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק