a

בצל העבר עם מבט לעתיד

משחק האולסטאר ה-57 שייערך הלילה בניו אורלינס יעמוד בצל שיקומה של העיר שספגה מכה מהוריקן קטרינה לפני שנתיים וחצי ובסימן חגיגת ההחתמות שהתחוללה בליגה בשבועיים האחרונים

יום ראשון 17 פברואר 2008
מערכת TELESPORT

אם יש משחק אחד שמגלם בתוכו את כל מה שהקומישינר של ה-NBA דיוויד סטרן רוצה לשדר לעולם, הזוהר, היוקרה וגם תרבות פנאי אמיתית, זהו האולסטאר שייערך הלילה (03:00, שידור ישיר בערוץ הספורט) בניו אורלינס. התחרות בין המזרח למערב אולי יכולה להיחשב לפיקטיבית כשעשרות שחקני הליגה מגיעים למשחק של כיף, הנאה ומנוחה עבורם, אך נדמה שגם כאן הספורטאים הללו ינסו תמיד לנצח אם המשחק יהיה צמוד בדקות הסיום. על היריבות הקלה בין המזרח למערב אפשר ללמוד מההתייחסות של לברון ג'יימס̠כוכב קליבלנד למעברו הצפוי של ג'ייסון קיד לדאלאס שעשוי להיחתם עוד לפני תחילת המשחק. "אמרתי לו שהוא צריך לשחק מחצית אחת איתנו ומחצית איתם" אמר הלילה ג'יימס בטון חצי רציני, חצי ציני.
.
קיד מצידו הודיע כי מכיוון שטרם שיחק במדי קבוצתו המۙועדת הוא מעדיף לשמור אמונים לחבריו למזרח לפחות להלילה. "טרם שיחקתי עבור המערב במשחקים הללו ומשום שעדיין לא שיחקתי במשחק רשמי במערב אני חושב שעדיף שאשאר בנבחרת המזרח גם הפעם".

בעוד קיד לא יודע היכן ישחק הלילה, המזרח או המערב, קובי בראיינߘ הסובל מפציעה באצבע ידו הימנית החליט לשחק הלילה בעצה עם רופאו וזאת לאחר שהכוכב של הלייקרס החמיץ את תחרות השלשות בה היה אמור להשתתף בליל אמד בגלל הפציעה.  ידו אינו יודע האם ייטול חלק במשחק בכלל. חוקי הליגה קובעים כי אם שחקן משתתף במשחק האחרון של קבוצתו לפני סוף שבוע האולסטאר עליו לשחק, בראיינט מנגד אינו אוהב את הרעיון וביקש מראשי הלייקרס לדבר עם בכירי הליגה במטרה לאפשר לו לנוח ללא קבלת עונש ההרחקה הטבוע בחוק במקרה של אי הופעה.

עוד לפני שהוחלט על שיתופו במשחק הלילה, בראיינט היה אחד מבין 26 השחקӠים שישתתפו יחד עם עוד כאלפיים חמש מאות מתנדבים בפעילויות חברתיות שנעשו במהלך סוף השבוע האחרון בעיר מוכת ההוריקן. השחקנים יצאו לסיורים בעיר ואף עזרו במעט לשמח את תושביה שעברו שנתיים וחצי לא קלות מאז אותה תקופה נוראה. השחקנים, שחלק מהם כמו סטיב נאש למשל הגיעו לעיר ביום שישי כמה שעות לאחר סיום עוד משחק ליגה, יצאו לשש מוקדי עזרה ברחבי ניו אורלינס ותרמו מזמנם לתושבי המקום הנרגשים.

חזרה לכדורסל, מי שיחסר מאד בנבחרת המערב הוא הכוכב של מחזור המשחקים האחרון לפני פגרת האולסטאר, הארגנטינאי מאנו ג'ינובלי. אי ۑחירתו של שחקן הספרס מוכיחה לרבים שני דברים עיקריים, האמריקני הממוצע עדיין מעדיף לראות את בני ארצו באירוע החגיגי ( רק שני זרים ישחקו בניו אורלינס השנה). וכי הסינים הינם כוח חזק בכל הקשור להצבעות עבור שחקני האולסטאר שכן רבים מהם הוליכו את כוכבם יאו מינג הייߩר אל החמישייה הפותחת של המערב. 

עם קיד במזרח או בלעדיו, דוק ריברס מאמן הבוסטון סלטיקס יאלץ להסתדר הלילה גם ללא ריי אלן שלא נבחר וקווין גארנט הפצוע. ללא שניים מהשחקנים הבולטים העונה בליגה הטובה בעולם, ריברס יאלץ לפתוח רק עם שלושה נציגים מהנבחרת המזרח שנבחרה בזמנו,  דווין וייד, לברון ג'יימס ודוויט האוורד נבחרו להיות השחקנים שיובילו את המזרח במשימה העונה.

למרות כל החיסורים, עם מנגינת ג'אז שצפויה בכל פסק זמן וההפסקה ועשרות שחקני כדורסל מוכשרים שמתקבצים באולם אחד קשה להישאר אדישים. הӐולסטאר שייערך הלילה בניו אורלינס בוודאי יהיה טוב כמו כל האחרים שבאו לפניו.  
 

 

תגובות

טלספורט בפייסבוק