6

גרנט תכיר, זהו וומבלי

המאמן הישראלי יצעיד הערב את צ'לסי לגמר הגביע האנגלי מול טוטנהאם כשאביו יושב ביציע. לראשונה מאז הגעתו לצ'לסי, טל בן חיים אינו נכۜל בסגל הקבוצה

יום ראשון 24 פברואר 2008
אשר גולדברג, רועי רובינשטיין

בדיוק חצי שנה עברה מאז כותרות העיתונים באנגליה שאלו את מה שאז נראתה כשאלה המתבקשת, "אברהם מי"? 35 משחקים מאוחר יותר כשקבוצתו הפסידה רק לשתי הגדולות של הליגה, יתייצב הערב אברהם גרנט למבחן החשוב ביותר שלו מאז כניסתו לתפקיד, כשיצעיד את צ'לסי לגמר גביע הליגה ה-47 מול טוטנהאם במטרה לזכות בתואר הראשון שלו באנגליה. 

"אינני חושב שזהו המשחק הגדול ביותר שלנו מאז כניסתי לתפקיד" אמר השבוע גרנט שקבוצתו העפילה לגמר ۜאחר ניצחון 1:2 בסיכום שני משחקי חצי הגמר מול אברטון. אך למרות שהוא לא מודה בזה, קרוב לוודאי, שניצחון הערב יעצור את מעט הביקורות שנותרו נגדו בתקשורת האנגלית. 

נדמה כי גרנט יאלץ לעלות למשחק ללא ג'ון טרי ופראנק למפארד הפצועים, השניים עשויים̠לעלות בהרכב הפותח, אם הם יעברו את מבחן הכשירות שלהם, מספר שעות לפני תחילת המשחק. מי שבטוח לא ישחק הינו הבלם הישראלי טל בן - חיים שאינו נכלל בסגל של צ'לסי למשחק, לראשונה מאז הצטרפותו לקבוצה. 

אצל טוטנהאם שעלתה לגמר כזכור לאחר שהביסה את ירۙבתה המושבעת ארסנל בשלב חצי הגמר, יחסרו הבלם מייקל דוסון והקשר קווין פרינס. מי שיתפוס את עמדת הבלם יהיה לדלי קינג ששב מפציעה בבירכיו לאחר חודש כשהקשר פסקאל צ'ימבונדה אמור גם הוא לשוב להרכב. 

מאמן טוטנהאם, חואנדה ראמוס שהגיע אף הוא במהלך הӢונה למועדון הלונדוני מאמין כי קבוצתו יכולה להניף את הגביע וכי בוומבלי הכל אפשרי. "ברור שזה יהיה נפלא עבורנו להניף את הגביע, זה דבר שיכול להביא להרבה שמחה למועדון ואנו זקוקים לכך". הספרדי שקבוצתו הניפה את גביע הליגה כבר שלוש פעמים בעבר, הוסיӣ כי הוא ושחקניו אינם מפחדים מההתמודדות מול צ'לסי. "כולנו יודעים שהם פייבוריטים, אך כל משחק הוא שונה בכדורגל והכל באמת יכול לקרות". 

רעיון חדש - גמר גביע הליגה ישוחק בחו"ל

רגע לפני שצ'לסי ߕטוטנהאם יעלו לכר הדשא בוומבלי, הציע יו"ר רדינג ג'ון מדג'סקי הצעה מעניינת שעשויה להוות פיתרון הולם לדיון הציבורי שעוררו קבוצות הכדורגל באנגליה, לאחר שביקשו לשחק מספר משחקי ליגה מעבר לים בכל עונה.  מדג'סקי הציע כי במקום להוסיף עוד שני מחזורי ליגה, אפשר להעתיק את גמר גביע הליגה למקום אחר בכל עונה. 

"אני חושב שמעבר אפשרי של גמר גביע הליגה ליעד אחר יוכל לתת למפעל את הזוהר שהוא צריך. אולי בכלל צריכים לקיים כמה משחקים מהמפעל במדינות אחרות" הוסיף מדג'סקי.   

תגובות

טלספורט בפייסבוק