100 רוכבים התחרו בקפיצות

בהתאחדות מקווים שלענף הקפיצות יהיה סוף כל סוף ייצוג גם במשחקים האולימפיים בביג'ין. הרוכב הבכיר של ישראל אלעד יניב צריך להיות מדורג בין חמישים הרוכבים הטובים בעולם

יום שני 25 פברואר 2008
 בחוות צח שבכפר ורבורג נערכה בסוף השבוע תחרות קפיצות של ההתאחדות הלאומית לרכיבה בה נטלו חלק למעלה ממאה רוכבים וסוסיהם. 

מקצוע הקפיצות הוא מקצוע אולימפי והתחרות בסוף השבוע כללה רמות שונות, החל מ-70 ס"מ ועד 1.30 מ'. בתחרות נטלו חלק רוכבים צעירים, החל מגיל שמונה המתחרים בליגת בתי הספר לרכיבה לצד רוכבים ותיקים. 

ההתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה מקיימת מזה כשלוש שנים את פרויקט ליגת בתי ספר. פרויקט זה נועד לפתוח את עולם התחרויות בפני הדור הצעיר ותלמידי בתי הספר ולאפשר להם ולמשפחותיהם לקחת חלק בתחרויות הקפיצות. במסגרת ליגת בית הספר מתקיימות שש תחרויות דירוג ותחרות גמר. כל בית ספר, במסגרת הליגה, הקים נבחרת בת ארבעה רוכבים, כאשר כל אחד מהרוכבים רוכב במקצה שונה, בגבהים ۩ל 60 עד 90 סנטימטר.

בהתאחדות מקווים שלענף הקפיצות יהיה סוף כל סוף ייצוג גם במשחקים האולימפיים בביג'ין. הרוכב הבכיר של ישראל אלעד יניב צריך להיות מדורג בין חמישים הרוכבים הטובים בעולם כדי לקבל את כרטיס הכניסה לאולימפיאדה, משימה קשה מאד מצד אחד, אך גם אפשרית מצד שני ובהתאחדות מקווים שיניב יצליח לעמוד בה עד לחודש מאי, התאריך האחרון להשגת הקריטריון.
בתחרות שהתקיימה בכפר ורבורג, בדרגת הקושי של 1.30 מ' דורגה ראשונה נטע רון מחוות ג'וקי קלאב. בדרגת הקושי 1.20 מ' דורגה ראשונה מור מס, גם היא מחוות ג'וקי קלאב. בדרגת הקושי 1.10 מ' – עידו קמיאל מחוות צח, 1.00 מ' – עומרי בן חקון מחוות אמיר ויניב קלסקי מחוות המעיין, 0.90 מ' – מוחמד זחאלקה מחוות ד.ב.ש, 0.80 מ' – שיר קפלן מחוות המרחב הפתוח ובדרגת הקושי 0.70 מ' דורג ראשון יהונתן לויȠמחוות אמיר. בסוף השבוע הקרוב תתקיים בחוות צח שבכפר ורבורג תחרות נוספת, הכניסה לקהל חופשית.

צילום: רחל יחיאלי.

תגובות

0

טלספורט בפייסבוק