48 דקות על עונה שלמה

משחק אחד מפריד בין קליבלנד ואינדיאנה ומפגש מול טורונטו בחצי גמר המזרח. האם לברון יוכיח שוב שהוא שחקן קלאץ' או שאולדיפו, סטיבנסון והפייסרס יצליחו להעיף את המלך לראשונה בסיבוב הראשון בפלייאוף?

יום ראשון 29 אפריל 2018
מערכת TELESPORT
המלצת ווינר למשחק מספר 324 בתכנייה, בו קליבלנד קבאלירס תארח את אינדיאנה פייסרס. המשחק יחל בשעה 20:00 וייערך בקוויקן לואנס ארנה. ההתמודדות תועבר בשידור ישיר בערוץ ספורט 5+ לייב.

יש הרבה מילים שנוכל להיעזר בהן כדי לתאר את הסדרה המטורפת הזו בין לברון וגלגלי העזר שלו לבין הקבוצה מאינדיאנה. נראה לנו לגיטימי לתאר אותה במילה אחת ומסכמת: דרמה. המזרח בוער ולראשונה מאז שחזר לקליבלנד, לברון ג'יימס עומד בפני סיטואציה שספק אם האמין בה אי שם באמצע אוקטובר האחרון, בה הוא מגיע למשחק 7 ומכריע ברבע גמר פלייאוף המזרח וללא כל צל של ספק, עשוי יחד עם חבריו לקבוצה להיפרד לשלום מעונת 2017/18 כבר הערב. הסדרה הזו הייתה הפכפכה מאוד עד עכשיו, אבל דבר אחד נשאר עקבי, וזו רוח הלחימה של אינדיאנה, הצביון הקבוצתי שלה ובעצם, מלחמה של קבוצה אחת כאנדרדוג מול סופרסטאר אחד שלא מוכן לוותר בשום מחיר.

"48 דקות. 48 דקות שבהן כולנו צריכים לתת את כל מה שיש לנו במטרה להתקדם לשלב הבא", כך אמר לברון ג'יימס במסיבת העיתונאים בסוף משחק מס' 6, בו אינדיאנה פשוט התפוצצה על הקאבס, הביסה אותה 87:121 והוכיחה שוב כי היא כאן כדי להישאר. ויקטור אולדיפו, שקצת נעלם מתחת לרדאר במשחקים הקודמים בסדרה, ניצל את הרפיון ההגנתי של קליבלנד במשחק שהיה כל כך חשוב לאינדיאנה ופשוט הוביל את החבורה שלו עם טריפל דאבל ובכלל, כל אינדיאנה לקחה חלק בניצחון החשוב הזה, ששלח את הסדרה בחזרה לקליבלנד ולמשחק מספר 7. 48 דקות על עונה שלמה, שתי קבוצות עם אותה מטרה. הדרמה עוד לפנינו.

בששת המשחקים בסדרה, קליבלנד עמדה בליין רק פעם אחת - במשחק מספר 4 שהתקיים באינדיאנה. המשחק השישי לא משקף את ההבדלים בין הקבוצות וההפרש האסטרונומי נוצר בעיקר כי קליבלנד ויתרה על המשחק אי שם באמצע הרבע השלישי. לברון ירד לספסל (לאחר שנחתך בגבה ודימם לא מעט) קצת אחרי שאינדיאנה לחצה על הגז וברחה לאזור ה20 הפרש. הקאבס כבר לא ראו אור בקצה המנהרה והעדיפו לשמור על עצמם לקראת המשחק המכריע. אבל אי אפשר שלא להתרשם מהפייסרס; הקבוצה של נייט מקמילן עושה צרות לקאבס בכל משחק מחדש וגם כשהיא בפיגור גדול היא פשוט לא נשברת. במשחקים 2-4 הפייסרס היו בפיגור דו ספרתי והצליחו בשלושת המשחקים לחזור עד כדי מרחק פוזשן מהקאבס. במשחק השלישי הם גם הצליחו להפוך את הקערה על פיה ולשמור על הבית. בשישי בלילה הפייסרס הראו כי הם לא נשברים ולא נלחצים בקלות ובמשחק שהוא מאסט עבורם הציגו את אחד המשחקים אולי הכי טובים שלהם בעונה כולה.

בתחילת דברינו כתבנו על גלגלי העזר של לברון, ולא סתם בחרנו בתיאור הזה. אם לברון נחשב לשחקן דומיננטי, הרי שבקליבלנד הנוכחית הדומיננטיות שלו הפכה קריטית כפליים. הוא קולע כ-40 נקודות בממוצע לניצחון בסדרה זו, וכ-24 נקודות בלבד בהפסדים. אחד הדברים שלברון שם עליהם דגש בריאיון לאחר המשחק האחרון היה שקליבלנד היא בעצם "קבוצה חדשה", לדבריו. השינויים שעברו על הרוסטר של הקאבס בסוף פברואר יכול להיות שבאים לידי ביטוי עכשיו, למרות שהסדרה בשוויון 3:3. במצב הנוכחי לברון פשוט לא יוכל לעמוד לבד מול קבוצה רעבה ומגובשת כמו אינדיאנה, ועל אף שהוא ימשיך להיות דומיננטי וייקח את הכדורים החשובים על עצמו (כמו במהלך האחרון של משחק 5, בו פשוט אמר לחבריו לקבוצה: "תנו לי את הכדור" ותפר שלשת קלאץ' שהעלתה את הקאבס ל2:3 בסדרה), כדי להגיע לזריקה מכרעת הוא יצטרך את חבריו דומיננטיים לא פחות. קורבר, לאב וסמית' יהיו חייבים להתעלות על עצמם.

אינדיאנה היא יריבה פחות חביבה על קליבלנד העונה, ומבחינת הליין, לאינדיאנה יש יתרון גדול. ב26 המפגשים האחרונים בין השתיים, אינדיאנה עמדה בליין ב18 מפגשים. קליבלנד מתקשה נגד הליין לאחרונה, כמובן גם בסדרה כמו שציינו קודם עם משחק אחד בלבד בו עמדה בליין, ובאופן כללי, הקאבס עמדו בליין במשחקי בית בעונה הנוכחית ב16 משחקים בלבד מתוך 54 (פחות מ30% הצלחה).

48 דקות של עונה שלמה, קבוצה אחת עם סופרסטאר שלא יוותר עד הסוף, קבוצה אחת שהיא קבוצה שרצה ביחד כל העונה, מגובשת, רעבה, נלחמת עד הסוף. בסופו של יום יש רק שני תסריטים אפשריים, אבל אנחנו רואים את אינדיאנה ממשיכה במאזן הנהדר שלה נגד הליין, וממשיכה לעשות לקליבלנד את החיים קשים ממשחק למשחק. הערב זה ייגמר לכאן או לכאן, אנחנו לא רואים את אינדיאנה הולכת הביתה בקלות. הליין שוב נותן המון קרדיט לקליבלנד, ובואו נשים את הקלפים על השולחן: במשחק כל כך מכריע וקריטי לשתי הקבוצות, ולאור הצורה בה הסדרה הזו התנהלה, לא נופתע משום תוצאה בסיום.

ההימור שלנו הוא 2, אינדיאנה פייסרס 6+, ביחס 1.80.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

a