הגביע עדיין אדום

מחזיקת גביע המדינה אשנתיים האחרונות, הפועל ת"א, גברה ברבע גמר הגביע 0:2 על בני יהודה ונשארה בתמונה לעבר זכייה נוספת בתואר. פאביו ג'וניור {43} ודמיטאר טלקייסקי {76} כבשו לאדומים

יום שלישי 01 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

הפועל ת"א ניצחה 0:2 את בני יהודה ברבע גמר גביע המדינה והצטרפה למכבי נתניה שהעפילה לחצי הגמר מוקדם יותר הערב {שלישי}. המחצית הראשונה הייתה שקוۜה, אולם הגנת בני יהודה נרדמה בדקה ה-43 ואפשרה לפאביו ג'וניור לעלות את האדומים ליתרון בקלילות יתר בבעיטה מסף הרחבה.

היהĠנדמה כי בעקבות הפיגור המחצית השנייה תהיה בשליטתה של בני יהודה, אולם אותה מחשבה התגלתה כטעות חמורה. לאחר אין ספור מצבים מצד מחזיקת הגביע בשנתיים האחרונות, בדקה ה-76 דמיטאר טלקייסקי בבעיטה חופשית יוצא מן הכלל הכפיל את היתרון עבור הפועל וגם סגר את הסיפור. בזߛות הניצחון הערב, אלי גוטמן וחניכיו השלימו ניצחון שלישי העונה על יריבתם העירונית, והרבה יותר חשוב גם נשארו בתמונה לעבר זכייה שלישית ברציפות בתואר הנחשק.

מחצית ראשונה: הגנה כתומה וישנונית
ȼbr/> בדקה ה-5 הפועל תל אביב הגיעה להזדמנות ענקית כאשר ברוך דגו מסר לביברס נאתכו שנעמד 5 מטרים מן השער, ובבעיטה אדירה עם רגל שמאל הדביק את הכדור למשקוף.

בדקה ה-9<ȯstrong> וינסנט אניימה יצא בצורה איומה לכדור גובה אליו הגיע אימורו לוקמן שנגח טוב, אך לא מצא את המסגרת. 

בדקה ה-13 דמיטאר טלקייסקי המוכשר<̯font> השתלט על כדור באגף ימין ובעט חזק, אולםם אינובגבה היה במקום.

בדקה ה-28 אלין טופוזאקוב עצר בדחיפה ברורה את משה ביטון על סף הרחבה, אולם איתן תבריזי העדיף להתעלם מן האירוע ולקפח ېת הכתומים.

בדקה ה-41 אסי בלדוט סובב כדור חופשי מאגף ימין לעבר הפינה השמאלית של אניימה, אך השוער הניגרי קרא את המהלך והדף בקלילות. 

בדקה ה-43 פאביו ג'ەניור קיבל מסירה מצוינת על סף רחבת הכתומים, וניצל את הנמנום בקרב שחקני הגנת בני יהודה בכדי לבעוט חזק ולעלות את מחזיקת הגביע ליתרון. 0:1 להפועל ת"א

מחצית שנייה: הפועל ברבע הגמר 
בדקה ה-47 מזואה אנסומבו השתלט על הכדור על סף הרחבה בעקבות הרחקה גרועה מצידה של הגנת בני יהודה, ובמקום להוריד את הגוף ולבעוט בחוכמה הקשר שלח טיל לעבר היציע.

בדקה ה-54 אלי ביטון התרומם נהדר לכדור ӧרן שהגיבהה מילאן מרטינוביץ', אך אקס מכבי תל אביב נגח כמה סנטימטרים ליד הקורה.

בדקה ה-57 שחקני הפועל החליפו כמה מסירות יפות ברחבת בני יהודה, ובסופו של דבר היה זה ביברס נאתכו הצעיר שבעט החוצה מ-5 מטרים.  

בדקה ה-68 ביברס נאתכו נעמד בדיוק באותו מקום ממנו החטיא לפני כעשר דקות, הפעם קשר נבחרת ישראל הצעירה בעט מצוין לעבר הפינה הרחוקה אולם אינוגבה הדף לקרן.

בדקה ה-76 דמיטאר טלקייסקי בביצוע ۞ושלם שלח כדור חופשי מ-16 מטרים היישר לפינה השמאלית, ולא השאיר לאינוגבה שום סיכוי. 0:2 להפועל ת"א

בדקה ה-89 משה ביטון פרץ באגף שמאל והרים מצוין לביטון אחר, אלי, ששלח בעיטת יעף חזקה כמה סנטימטריםȠליד הקורה. 

הפועל ת"א:
וינסט אניימה, עומרי קנדה, רמי דואני, אלין טופוזאקוב, גל שיש, מזואה אנסומבו, שי אבוטבול, ברוך דגו, ביברס נאתכו, דמיטאר טלקייסקי, פאביו ג'וניור {ראובן עובד 84}.

בני יהודה: דלה אינוגבה, איציק עזוז, מילאן מרטינוביץ', זאב חיימוביץ', עוז ראלי {תמיר כחלון 70}, הרוויה קובאצ'ביץ', אימורו לוקמן, סדריק ברדון, אסי בלדוט, משה ביטון, אלירן עטר {אלי ביטון 37}.

תגובות

6