אליפות העולם בכדוריד יוצאת לדרך

הטורניר הגדול של החורף נפתח: מי הן הפייבוריטיות להגיע עד הסוף, מי יהיה המפתיעות ומי יאכזבו בטורניר שייערך בדנמרק וגרמניה. מומחי TELESPORT מבצעים סקירה מלאה שכוללת טיפים למהמרים

יום חמישי 10 ינואר 2019
יובל נבו
אירוע הספורט הכי חם של החורף, אליפות העולם בכדוריד, יוצאת היום לדרך בגרמניה ובדנמרק, וצפויה להעניק לנו כשבועיים וחצי של משחקים מרתקים עד להכרזה על אלופת העולם החדשה. לקראת האליפות אנחנו ב-TELESPORT סוקרים לכם את ארבעת הבתים ומעניקים לכם תמונה מעודכנת לקראת הטורניר המסקרן. הבתים בנויים משש נבחרת, כאשר שלוש הראשונות מעפילות לשלב הבא.

בית א

משתתפות: גרמניה, צרפת, רוסיה ,סרביה, קוריאה וברזיל.

גרמניה המארחת מגיעה כמובן עם ציפיות לזכייה בתואר, כפי שעשתה כשאירחה את הטורניר בשנת 2007. לראשונה מזה זמן רב, לאלופה פלנסבורג אין נציג בנבחרת, אך היא משופעת בכוכבים דוגמת, אובה גינסהיימר מפאריס האלופה הצרפתית, פול דרוקס מפוקסה ברלין ומרסל שילר מגופינג. הגרמנים חזקים מאוד ובעזרת התמיכה הביתית הם צפויים להגיע לפחות לחצי הגמר.

אלופת העולם צרפת תנסה לזכות בטורניר בפעם השנייה ברצף ובפעם השביעית בסה"כ, יותר מכל נבחרת אחרת. היא זכתה גם בשלושה מארבעת הטורנירים האחרונים. צרפת תגיע עם האחים ניקולא ולוקה קרבטיץ, לוק אבלו. לודביק פארגס ומיכאל גיגו הוותיק ממונפליה, שצפויים לתת את הטון.. צרפת מכונה משומנת, נבחרת כדוריד אדירה, והיא צפויה להעפיל לפחות עד לחצי הגמר.

רוסיה, סרביה, קוריאה וברזיל יתמודדו על המקום השלישי. טימור דיבורוב אחד משחקני הכדוריד הגדולים של רוסיה, חזר לנבחרת שתתבסס על סגל צעיר ורענן, אך גם לא מנוסה., סרביה גם היא תנסה להפתיע עם סגל צעיר במיוחד. ברזיל מציד, עם סנטוס פדרוס שחקנה של ברצלונה וחוזה טולדו מויסלה פלוק הפולנית. קוריאה תגיע עם שישה שחקנים מהאלופה דוסאן.

בית ב

משתתפות: קרואטיה, ספרד, איסלנד, מקדוניה, בחריין ויפן.

קרואטיה זכתה פעם אחת באליפות העולם, ב-2003, אז ניצחה את גרמניה בגמר. קרואטיה היא נבחרת המכונה כבר שנים בתחרויות עולם ואירופה כ-'הצלע השלישית' בשל העפלה לרוב לחצאי גמר אך לא יותר מזה. עם זאת, אך בשנים האחרונות קרואטיה מקרטעת והיא תגיע לאליפות עם סגל חזק במיוחד שכולל שישה שחקניה של האלופה זאגרב. הבולט שבהם זלטקו הורבאת' הוותיק, אך גם דובניאק דומגו'י מקיל , איגור קרקיץ מורדר ופיליפ איוויץ מקיילצה יהיו דומיננטים מאוד. לינו קראבר הוותיק חזר לאמן את קרואטיה וינסה להוביל אותה להישג משמעותי. עם זאת, הצפי הוא העפלה לרבע הגמר.

ספרד זכתה באליפות העולם ב-2013, אותה אירחה ובסגל שלה חמישה שחקנים של ברצלונה החזקה, כאשר הבולט הוא ראול אנטרריוס הוותיק. פנו מקדה וחואן קנאיס שהצטרפו העונה אל פיק שגד האלופה ההונגרית גם הם בסגל, ביחד עם מרטינז גורבנדינו ובלאגרו רומרו מנאנט, שצפויים וצריכים להוביל את ספרד אל עבר חצי גמר. ב-2015 ספרד לא הצליחה לשמור על התואר בטורניר שנערך בקטאר, וסיימה רק במקום הרביעי עם הפסד לפולין על המקומות 3-4.

איסלנד המצוינת עדיין לא הצליחה להוכיח את עצמה בתחרויות גדולות. ואלור סיגורדסון הוותיק ושחקנה של נקר לובן הגרמנית צפוי להוביל עם ארון פלמרסון של ברצלונה. איסלנד תוכל להקשות בשלב הבית המוקדם על מרבית הנבחרות, אך תתקשה להגיע לשלבים המאוחרים בתחרות.

מקדוניה הקטנה תנסה להפתיע את הגדולות ולהשתחל למקום השלישי. קיריל לאזרוב, הסקורר הגדול של ליגת האלופות ואחד משחקני הכדוריד הגדולים בעולם, חבר לנבחרת וינסה להצעיד אותה קדימה. הנבחרת כולל תשעה שחקנים ממאטלרוג ו-ורדר סקופיה, שאמורים להוביל את הקבוצה לשלב הבא, אך לא יותר מכך.

בחריין ויפן ינסו להקשות על מקדוניה, אך לא אמורות לעשות בעיות לשאר הנבחרות בבית. הן ילכו הביתה כבר אחרי השלב הראשון.

בית ג

משתתפות: דנמרק, נורווגיה, אוסטריה, טוניסיה, ערב הסעודית וצ'ילה.

דנמרק היא אחת הנבחרות הטובות בעולם, אך לצד 3 זכיות באליפויות אירופה, היא מעולם לא זכתה באליפות העולם. דנמרק הצליחה להעפיל לגמר אליפות העולם שלוש פעמים, אך היא הפסידה בשלושתן. בפעם האחרונה היא חטפה תבוסה קשה מספרד ב-2013. דנמרק תגיע לתחרות עם סגל חזק מאד הכולל את מיקל האנסן מפאריס, אנדרסון לאסה המצוין מברצלונה, צמד האחים רנה והנריק טופט האנסן (וזספרם ופאריס) וסוואן לאסה מפלנסבורג. דנמרק צפויה, לפי דעתנו, להגיע עד לגמר.

נורבגיה היא אחת הנבחרות העולות בשנים האחרונות בכדוריד העולמי, והיא אפילו הצליחה להעפיל לגמר אליפות העולם האחרונה שנערכה בצרפת. אומנם נורבגיה נוצחה על ידי המארחת צרפת, אך סיפקה כדוריד ותוצאות מרשימות מאוד. סאוגסן סאנדר הצעיר, אחד משחקני הכדוריד הטובים בעולם, יוביל את הנבחרת ביחד עם האנסן האספן של נאנט ומירול ברטי מסקריין. הנורבגים ינסו שוב להפתיע ולהגיע אל חצי הגמר, אך לא בטוח שיצליחו לעשות זאת.

אוסטריה היא עוד נבחרת טובה שחוזרת לאליפות העולם לאחר 8 שנות היעדרות. מיקולה ביליק, שחקנה של קיל, ואלכסנדר הרמן מווצלאר צפויים להוביל את אוסטריה למקום השלישי בבית ג, אז תנסה להעפיל לשמינית הגמר, אך ספק אם תצליח.

טוניסיה תאבק עם אוסטריה על המקום השלישי בבית ג, כאשר שחקנה הבולט הוא ללא ספק איל ג'אלוס שחקנה של פוקסה ברלין, אם כי הוא היה פצוע מתחילת העונה. מוחמד סאסי ממונפליה ועוד 5 נציגים מהאלופה קלאב אפריקן ינסו לסחוף את טוניסיה אל המקום השלישי, משם תנסה להפתיע שוב ולהעפיל לשמינית.

צ'ילה וערב הסעודית ינסו להוציא נקודות מטוניסיה ואוסטריה, אך ספק אם יצליחו בכך. אם יעשו זאת, זה צפוי להכריע את המאבק על המקום השלישי בין השתיים.

בית ד'

משתתפות: מצרים, שבדיה, הונגריה, ארגנטינה, אנגולה וקטאר.

שבדיה האלמותית מציגה רזומה של 11 מדליות באליפויות העולם, כאשר 4 מהם מזהב. אך במילניום הנוכחי שבדיה היא אינה אותה נבחרת אימתנית והיא לא רשמה הישג משמעותי מאז 2011.. ג'רי טולברניג הסקורר של הנבחרת ושחקנה של נקר לובן מוביל את השורות ביחד עם ניקולס אקרברג הוותיק מקיל ופדריק פטרסון ממונפליה. הם ינסו להזכיר את שבדיה הגדולה, אך היא לא מספיק טובה. העפלה לרבע הגמר תהיה הישג.

הונגריה זכתה במקום השני באליפות העולם ב-1986 ומאז היא נבחרת מאוד בינונית. לאסלו נאג' הענק ההונגרי ואחד משחקני הכדוריד הגדולים בעולם, ינסה להצעיד את נבחרתו להישג רגע לפני הפרישה. גאבור צאצר שחקנה של קאדן האלופה השוויצרית ורולנד מיקל שוערה של פיק שגד האלופה ההונגרית ינסו להוביל את הנבחרת אל עבר אחד משני המקומות הראשונים בבית ד, אך ספק אם הם יצליחו להתקדם מעבר לשמינית הגמר.

מצרים היא נבחרת קשוחה שלרוב מקשה באליפויות העולם בשלב הבתים. מחמוד שביב שחקנה של מונפלייה ומוחמד אלבסיוני שחקנה של ספורטינג הפורטוגלית ינסו להוביל את מצרים שהגיעה לאליפות ללא בנואה אמין שחקנה הטוב ביותר בעשור האחרון שאולץ לפרוש מהנבחרת. מצרים תתמודד מול קטאר וארגנטינה על המקום השלישי בבית ד.

ארגנטינה היא עוד נבחרת קשוחה עם צמד האחים סימונה המוכרים - דייגו ממונפליה וסבסטיאן מאדמר לאון הספרדית. תשעה שחקנים נוספים מנבחרת ארגנטינה משחקים בקבוצות שונות בליגה הספרדית הראשונה, והיא נבחרת טובה שתתמודד מול מצרים וקטאר על המקום השלישי.

קטאר היא לא אותה נבחרת שהעפילה לגמר אליפות העולם ב-2015 שנערכה בארצה, אך היא עדיין נבחרת מצוינת עם כמה שמות בולטים שממשיכים בנבחרת בעקבות הכסף הגדול בקטאר. דניאל סאריץ השוער הבוסני ודניאל קפוטה הקובני הענק צפויים להוביל את הנבחרת בתחרות. הסרבי הענק זרקו מרקוביץ והסקורר הגדול של נבחרת קטאר לא זומן לנבחרת ונשאר בחוץ. קטאר צפויה להיאבק גם היא מול מצרים על המקום השלישי. גם המקום שני ריאלי לקטאר שכן היא שובצה בבית הכי חלש בתחרות. אנגולה החלשה אמורה לשמש כבשר תותחים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9