יצחקי סיכם בגנק הבלגית

ברק יצחקי סיכם בגנק הבלגית. השחקן סיכם את מירב פרטי החוזה מול הקבוצה הבלגית שמוכנה לעמוד בסעיף השחרור שלו מבית"ר. האוהדים מתכוננים לפרידה המרגשת

יום חמישי 20 דצמבר 2007
אסף שקד
חלוץ בית"ר ירושלים ברק יצחקי יפרד מהמועדון כבר בתחילת חודש ינואר לטובת הקבוצה הבלגית גנק.

יצחקי שהגיע לבית"ר ירושלים בשנת 2003 מהפועל אשקלון, עשה מאז התקדמות ענקית ובשנה האחרונה הפך לשם החם בליגת העל. כבר בתחילת העונה שעברה היה מבוקש יצחקי ע"י גנק, אך יו"ר בית"ר ירושלים דאז-ולדימיר שקלאר, מנע מהכישרון הגדול לחתום בבלגיה. יצחקי אף המריא לבלגיה להתרשם מהמועדון, אך המעבר בסופו של דבר לא יצא לפועל.

גנק וקבוצות בלגיות נוספות המשיכו את המעקב אחרי הכישרון ואף התפעלו מביצועיו גם במסגרת נבחרת ישראל וצמד המשחקים בליגת האלופות מול קופנהגן. בשבוע האחרון חלה התקדמות רצינית כאשר דוד קורן, מקורב לשחקן ואיש עסקים החי בבלגיה, ניהל עבור השחקן את המגעים מול הקבוצה הבלגית גנק שמוכנה להחתימו בכל מחיר.

"ברק יצחקי יפרד מבית"ר ירושלים בחודש הקרוב", אמר מקורב לשחקן, "הוא סגור 95% בגנק ולאט לאט הוא מתחיל לעכל שהוא עוזב את הבית החם בו גדל והיה בשנים האחרונות. בימים האחרונים חלה התקדמות רצינית במו"מ עם הבלגים וכל הפרטים כמעט סוכמו. יש לברק סעיף שחרור מבית"ר שגנק יכולה לעמוד בו וגם השחקן עצמו הביע את הסכמתו לעבור לבלגיה".

לפני מספר חודשים דחה יצחקי אפשרויות לעבור לבלגיה והמתין להצעות מספרד, ביניהם ראסינג סאנטאנדר בה שיחק בעבר יוסי בניון. אלא שהספרדים הספיקו לרכוש את מוחמד צ'יטה מאנדרלכט (שחקן שהיה אמור לחתום בבית"ר בתחילת העונה שעברה) וזה הספיק לחורר רשתות, דבר שגרם לקבוצה הספרדית לוותר ככל הנראה על שירותיו של יצחקי.

הפריחה של אליניב ברדה בגנק וההצעות שבהם מחזיק השחקן (הצעות במליוני דולרים), גרמו ליצחקי לשנות את המחשבה לגבי המעבר לבלגיה ולתת את ההסכמה למהלך. השחקן מעדיף לשמור על שתיקה ולא מסכים להתראיין, אך בסביבתו כבר מכינים את המזוודות לחו"ל, "לברק לא יהיה קל להיפרד מהאוהדים של בית"ר, וברים עליו ימים לא קלים והוא בטוח יתגעגע לאוהדים שליוו אותו בשנים האחרונות, אבל ברמה האישית הגיע הזמן שלו להתקדם וגנק יכולה לפתוח לו דלת לקבוצות גדולות יותר באירופה".

אצל האוהדים מתכוננים ליום שאחרי יצחקי ומבטיחים פרידה בלתי נשכחת, "נגיע לשדה תעופה בהמונינו ונאחל לו בהצלחה", מבטיחים האוהדים, "אנחנו בטוחים שהדמעות ירדו גם אצלנו וגם אצלו, אבל אנחנו נחזיק לו אצבעות בכל קבוצה בה הוא ישחק מחוץ לישראל".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק