עשו עלייה

שלב הבתים בגביע אופ"א הסתיים הערב. אברדין עלתה בסטייל אחרי ניצחון 0:4 על קופנהאגן, אתלטיקו מדריד ניצחה בדקה ה- 90 ואברטון גברה בחוץ בצורה משכנעת על אלקמאר

יום חמישי 20 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
שלב הבתים בגביע אופ"א הסתיים הערב עם קביעת העולות הנוספות שסגרו את רשימת הקבוצות לשלב הנוק אאוט. נירנברג עלתה על חשבון אלקמאר לשלב הבא, אתלטיקו מדריד ניצחה בדקה ה- 90 את פנתאנייקוס והמבורג סיימה את משחקה מול באזל בשיוויון.

בית א':

אלקמאר - אברטון  3:2

הקבוצה האנגלית הגיעה למשחק הערב מהמקום הראשון בבית, אחרי שהבטיחה את עלייתה בזכות מאזן מצוין של שלושה ניצחונות משלושה משחקים עם מאזן שערים שעומד על שישה שערי זכות ושער חובה אחד בלבד. גם בליגה האנגלית היא רושמת הצלחות, עם שבעה משחקי ליגה ברציפות ללא הפסד ומקום שישי. לאלקמאר אסור היה להפסיד כדי לשמור על סיכוי לעלות ולקוות לתוצאה טובה במשחק המקביל. אברטון עלתה ליתרון ראשון כבר בדקה השניה משער של ג'ונסון. פלה השווה בדקה ה- 16. על סף השריקה למחצית היתרון חזר לאברטון משערו של ג'אגאלקה. הנדנדה נמשכה כשחליאנס השווה בדקה ה- 65. ג'יימס ווהאן כבש את שער הניצחון בדקה ה- 79 לאברטון.

לאריסה - נירנברג  3:1

לאריסה איבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא, אבל נירנברג הייתה צריכה לנצח ולקוות לאיבוד נקודות של אלקמאר. קוזלך העלה את לאריסה ליתרון מוקדם כבר בדקה ה- 11. נירנברג מנגד הגיבה עם שלושה שערים. סאנקו בדקה ה- 45, מינטל בדקה ה- 57 וחרסיטאס בדקה ה- 73 העניקו את הניצחו לגרמנים. 

נירנברג הצטרפה לזניט ולאברטון בשלב הבא. 

בית ב':

אברדין - פ.צ קופנהאגן  0:4

הקבוצה הסקוטית הייתה יכולה לעלות אם הייתה מנצחת את קופנהאגן, שמנגד הייתה צריכה לשמור על הנקודות מהמקום השלישי כדי לעלות. לבסוף הייתה רק קבוצה אחת על המגרש והיא אירחה את המשחק. ג'יימס סמית עם צמד בדקות 47 ו- 55, אנטונסון בשער עצמי בדקה ה- 71 ומיכאל פוסטר בדקה ה- 83 סיימו ערב ענק של הסקוטים.

אתלטיקו מדריד - פנאתנייקוס  1:2

במשחק ידידות, שכן שתי הקבוצות הבטיחו על עלייתן כבר בסיום המחזור האחרון, נפגשו המדרידאים עם כושר מצוין בליגה הספרדית עם היוונים, מהמקום השלישי בליגה המקומית. סאלפיגידיס העלה את היוונים ליתרון בדקה ה- 34. לואיס גארסיה השווה בדקה ה- 75 ובדקה ה- 90 כבש סימאו סברוסה את שער הניצחון.

אברדין הצטרפה לאתלטיקו מדריד ופנאתנייקוס בשלב הבא.

בית ג':

אא"ק אתונה - ויאריאל  2:1

הקבוצה הספרדית הבטיחה עלייתה ערב המחזור, האתונאים היו חייבים לנצח כדי להיות תלויים בעצמם ולא להסתכל על המשחק המקביל. מאוובה העלה את הספרדים ליתרון ראשון בדקה ה- 40. ויטור ריבאלדו השווה לאתונה בדקה ה- 67. יון דאל תומאסון כבש את שער הניצחון לויאריאל בדקה ה- 69.

פיורנטינה - מלאדה בולסלאב  1:2

גם במשחק הנוכחי הסיפור היה דומה למפגש השני בבית. פיורנטינה הייתה חייבת לנצח כדי להיות תלויה בעצמה, שכן הפסד והיא הייתה עלולה למצוא עצמה מחוץ לגביע אופ"א. מוטו בדקה ה- 44 העלה את האיטלקים ליתרון בכדור עונשין מאחד עשר מטרים. ראינוץ' השווה זמנית בדקה ה- 60. שבע דקות אחר כך כבש כריסטיאן וויירי את שער הניצחון לפיורנטינה. 

ויאריאל, פיורנטינה ואא"ק אתונה עלו שלב.

בית ד':

המבורג - באזל  1:1

הגרמנים הבטיחו את העלייה עם מאזן נקי של שלושה ניצחונות משלושה משחקים, שישה שערי זכות ושער חובה אחד. כך גם באזל ולכן גם משחק זה היה לפרוטוקול בלבד. ארגיק העלה בדקה ה- 58 את באזל ליתרון. אוליץ' השווה בדקה ה- 73.

ראן - דינמו זאגרב  1:1

על הנייר שתי הקבוצות יכלו לעלות, תלוי בכמות השערים שתכבוש. ראן הייתה זקוקה לחמישה שערים, זאגרב לארבעה. בסיום נכבשו רק שני שערים. הראשון היה של זאגרב בדקה ה- 56 מרגלי ווקצ'ביץ'. השיוויון הגיע בדקה ה- 87 מרגלי מביה. 

המבורג, באזל ובראן עלו לשלב הבא.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק