עוד שינויים בחוקי השיפוט

מנואל לופז פרננדז מספרד, מרצה בכיר של אופ"א בנושא שיפוט חידד בכנס מיוחד את תקנות השיפוט החדשות בקונגרס שופטי הכדורגל, שנערך בחיפה. מאיר לוי: "לא תהיה סלחנות"

שבת 22 דצמבר 2007
אשר גולדברג
משה אשכנזי, יו"ר הועדה המקוצעית של איגוד השופטים והנשיא, נפתלי איתן, כינסו בערב שבת את צוות השופטים והקוונים הבכירים של הליגה לכנס מיוחד, שעוסק בתקנות החדשות, שהשופטים יצטרכו ליישם כבר במחזור הקרוב, שיערך לאחר הפגרה.

בפאנל שנערך הערב, השתתפו בין היתר, דני דבורין, שדרן רשת ב',  רן בן שמעון מאמן ק"ש וראובן וירובניק, בכיר שופטי ישראל בכדורסל לשעבר. כמו כן, גם חזי מגן, יו"ר בני יהודה ומאזן גנאיים, יו"ר בני סכנין הגיעו לשמוע את ההרצאה של פרננדז בחיפה במלון מריידאין.

התקנות המרכזיות שעליהן דיבר השופט הבכיר בדימוס, פרננדז היו:

1.אופ"א החליטה להעניש שחקנים בכרטיס אדום, במידה ויפגעו במרפק בשחקני יריב בזמן מאבק על כדורי גובה.

2.אופ"א דורשת להעניק פנדל וכרטיס צהוב על תפיסה בחולצה או תפיסה של שחקן יריב בתוך הרחבה, במידה והכדור באוויר.

3. שחקן שיסחוט פנדל ויתגלה כמתחזה לפי בדיקות הטלוויזה, יורחק ויוענש. בנוסף, שחקן שייגש לשופט ויתלונן על שחקן יריב, יספוג מיד כרטיס צהוב.

מאיר לוי אחד מהשופטים הבכירים התייחס לתקנות: "התקנות הנ"ל אינן חדשות, מה שכן ביקשו מהשופטים זה ליישם אותן כהלכה. במידה ושחקן ייתן מרפק, לא יהיה מנוס מלהרחיקו מהמשחק. הנקודה השנייה זו האחיזה של שחקנים ברחבה, בכל צורה שהיא מחייבת את השופט לשרוק, אך ורק כאשר הכדור באוויר.

"בהרבה מדינות באירופה מענישים על עבירות של התחזות, שגרמו לפנדל והענישו את השחקנים. הוועדה תצטרך להמליץ להתאחדות להעביר את התקנה בתקנון של ההתאחדות בכדי שנוכל ליישם אותו. המסר המרכזי הוא שלא תהיה יותר סלחנות".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק