שובה של השושלת?

האליפות האחרונה של האימפרייה מבוסטון התרחשה לפני 21 שנים, אי שם בשנות ה-80, אז כיכב בשורותיה לארי בירד. העונה מאיימים פירס, גארנט ואלן, להחזיר עטרה ליושנה

יום שלישי 25 דצמבר 2007
אסף בילגורי

כשאומרים לאוהד כדורסל ממוצע "בוסטון סלטיקס", השם הראשון שיקפוץ לו לראש הוא לארי בירד. בירד, שהיה לאגדה בבוסטון הביא לקבוצת הפאר את האליפות האחרונה שלה בשנת 1986, אחרי ניצחון בגמר על היוסטון רוקטס.

בוסטון היא הקבוצה הכי מעוטרת בליגה עם 16 אליפויות ורצף שכנראה לא יישבר לעולם של 8 אליפויות רצופות בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60. השושלת האדירה של בוסטון, שחזרה לגדולתה כאמור בשנות ה-80 בשנות הזוהר של בירד, פאריש ומקהייל, דעכה לחלוטין מאז פרישתו של בירד ועל אוהדי הסלטיקס עברו 20 שנות שיממון ובצורת מאז האליפות האחרונה.

בוסטון שעונה שעברה רשמה את המאזן הגרוע בליגה, החליטה העונה להחזיר עטרה ליושנה. דני איינג' הג'נרל מנג'ר של הקבוצה עשה בקיץ מהלך שעשוי להתברר כמהלך שיביא לבוסטון אליפות אחרי תקופה ארוכה מאוד של בצורת, בה הקבוצה הכי מפוארת ב-נ.ב.א ייסרה את אוהדיה.

המהלך המדובר התרחש בתחילת אוגוסט. כמעט חצי קבוצה נשלחה למינסוטה, כדי להנחית בבוסטון את קווין גארנט, הפאוור פורוורד הכי טוב בליגה והשחקן הכי דומיננטי ב-נ.ב.א.

כדי להבטיח עונה באמת חלומית, הגיע לקבוצה עוד שחקן שעונה לשם ריי אלן. אלן שכיכב בזמנו עם דורון שפר בקונטיקט, הובא לבוסטון תמורת שרביאק ודלונטה ווסט. אלן וגארנט, חברו לפול פירס וביחד הרכיבו שלישייה חלומית, שיש  מהמשותף לשלושתם - הם שחקני אולסטאר, הם לא צעירים ואין להם עדיין טבעת אליפות.

רוב פרשני הכדורסל צפו לבוסטון עונה מצויינת, אך עונת התאקלמות בה תתקשה הקבוצה להגיע באמת לרמות הכי גבוהות, אך כשכמעט שליש עונה מאחורינו, בוסטון פשוט מתעלה מעל כל התחזיות המוקדמות ונראית כמו הקבוצה הכי טובה שנראתה בליגה הזו מאז השושלת של מייקל גו'רדן והבולס שלו בשנות ה-90.

כשאנחנו כבר מתקרבים לחודש ינואר, בוסטון מחזיקה במאזן בלתי נתפס של 3 הפסדים בלבד לעומת 22 ניצחונות. הפסימיים סברו שתהיינה מלחמת אגו בין שלושת הסופרסטארים של הקבוצה, אך פירס, גארנט ואלן מוליכים את בוסטון לעונה פשוט בלתי נתפסת.

פירס ממשיך להוליך את הקבוצה עם 20.7 נקודות למשחק, אך גארנט (19.4 נקודות) ואלן עם 19 נקודות למשחק לא הרחק מאחוריו. קווין גארנט הוורסטילי לא רק קולע עבור בוסטון, הוא גם משאבת ריבאונדים, מכונת גגות והוא הסיבה העיקרית לכך שלבוסטון יש את ההגנה הטובה בליגה, שמאפשרת ליריבות שלה לקלוע מולה 86.6 נקודות למשחק בלבד.

השאלה הגדולה היא אם בוסטון מסוגלת ללכת עד הסוף העונה. במשחק הכי גדול שלה עד כה העונה מול דטרויט, שעשוייה להיות יריבתה בגמר המזרח, כשלה בוסטון ונחלה הפסד ביתי, מרגיז. בוסטון עדיין לא פגשה העונה את המעצמות מהמערב, פיניקס, סן אנטוניו ודאלאס וגם דוק ריברס המאמן המושמץ שלה יודע שאליפות תצטרך להיות על חשבון אחת מהקבוצות האלה. האם בוסטון מספיק טובה כדי לנצח קבוצה כמו סן אנטוניו בסידרה של הטוב משבעה? ימים יגידו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק