משחקים עבור רגעים כאלה

מכבי תל אביב השלימה את הכנותייה לקראת המשחק המכרטע מול ברצלונה. ניקולה וויצ'יץ' שהציטוט בכותרת שייך לו מוסיף: "אנחנו יותר טובים וננצח". שרף: "אי אפשר יותר להפתיע"

יום חמישי 10 אפריל 2008
שלמה חסיד

מכבי תל אביב השלימה את הכנותיה לקראת משחק העונה שלה ושל ברצלונה ביורוליג. הקבוצה שתנצח הערב (20:50) תפגוש בפיינל פור במדריד את סיינה.

מכבי נערכה בשיא הרצינות ובשיא המתח לקראת המפגש השלישי בסדרת רבע הגמר מול ברצלונה. כזכור, מכבי ניצחה במשחק הראשון 75:81 לא בערב גדול וניסתה לעשות זאת גם בברצלונה, אך לצערה של מכבי היא פגשה קבוצה קשוחה, שהייתה מצוינת ונלחמה על כדור אשר היה על הפרקט והפסידה 74:83 . באזילה הוא השחקן המוביל של הספרדים, ואәלו לאקוביץ' עדיין לא נכנס עדיין לסדרה וזה הפחד הגדול.

מכבי תצטרך לעצור שוב את הגארדים של הקאטלונים, כפי שעשתה במשחק הראשון ולא לתת לקלעים של בארסה להשתולל מעבר לקשת. במידה ומכבי תוביל את בארסה ליום קליעה לא טוב היא צפויה לנצח, וזה מה שהיא צריכה לעשות. מכבי תגיע אסרטיבית ותילחם על כול כדור ותנצח את המשחק מעל 6 נקודות הפרש.

עומרי כספי אחד השחקנים הטובים במכבי בחודש האחרון אמר אתמול: "ההתרגשות בשיאה. אני לא יודע אם אישן בלילה, בכל מצב צריך לבוא ולהנות מהרגע. כדוߨסל זה משחק שאנחנו אוהבים. הרגשה אישית שלי שאנחנו ננצח ונהיה בפיינל פור. ברור שלא ילך להיות קל, אבל עם הקהל ובמגרש הביתי שלנו אנחנו מועמדים לניצחון".

צביקה שרף, מאמן מכבי תל אביב יכול לחזור הערב לפיינל פור אחרי 17 שנה: "ۑשלב הזה אין הפתעות. כל צד מכיר את הצד השני היטב. הכל ברור וידוע, אני סומך על השחקנים שלי. ברצלונה נמצאת שלנו כבר חודש מאז הניצחון מול ז'לגיריס. ננצח ונשתדל לעלות לפיינל פור".

ניקולה וויצ'יץ': בשביל רגעים כאלה בדיוק אנחנו משחקߙם כדורסל. הכסף על הריצפה, עכשיו צריך להרים אותו. מכבי יותר טובה בבית, הקהל יהיה באטרף. צריך להכנס טוב למשחק, לא לתת להם להוביל ובטח שלא בהתחלה, צריכים להיות דבקים במטרה ולנצח".

דרק שארפ מסכם: "בקריירה שלי במכבי הייתי באۙנספור משחקים כאלה. אני יודע במשחק אחד הכל אפשרי, אבל שנה שעברה לא היינו שם, וזה היה לא פשוט מבחינתנו. אני לא רוצה לחשוב מה יקרה אם לא נעלה. כל שחקן יביא את המאתיים אחוז, וזה צריך להספיק".

בשורה טובה לאוהדים בהיכל: מכבי תחזיר למשחק את רפי גינӪ, הכרוז המיתולוגי, שילהיב את הקהל המשולהב. 

צילומים: נפתלי חזקיה.
maccabifans

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק