a

שלישייה בצהוב

עירוני קרית שמונה גברה 1:3 על מכבי תל אביב המיואשת וזכתה בניצחון שלישי ברציפות. רודי חגד העלה את הצהובים ליתרון מוקדם {6}, אך ירו בלו {87,59} וגיא צרפתי מהנקודה הלבנה {70} ביצעו מהפך

שבת 12 אפריל 2008
מערכת TELESPORT

כל כך הרבה דיבורים וטענות הופנו כלפי מאמן קרית שמונה, רן בן שמעון, לגבי המפגש עם קבוצתו המיועדת, מכבי תל אביב, אך היום המאמן הצעיר הוכיח כי כל הטענות על מכירת המשחק לא קשורות למציאות. בדקה ה-6 דווקא מכבי עלתה ליתרון לאחר מבצע קבוצתי יפה שהסתיים ברגליו של רודי חדד ושמרה על ההובלה לאורך כל המחצית, אך לאחר ההפסקה רק קבוצה אחת הופיעה על כר הדשא.

č

ירו בלו הצעיר שמושאל לקרית שמונה ממכבי חיפה השווה בדקה ה-59, וראה את גיא צרפתי מבצע מהפך בדקה ה-70 מבעיטת עונשין מ-11 מטרים לאחר עבירה טיפשית מצידו של אורי שטרית. מכבי החמיצה ללא סוף הזדמנות להשוות את התוצאה, ובדקה ה-87 האמרה העתיקה "מי שלא כובש סופג" הוכיחה שוב את אמינותה. ירו בלו השתלט על כדור ארוך מצידו של שביט אלימלך בכדי לחלוף בקליߜות על פני ההגנה המצחיקה בצהוב, ולהבטיח את הניצחון לזכות קרית שמונה.

מחצית ראשונה: מחצית ברמה אירופאית

לא חלפו 6 דקות ומכבי תל אביב עולה ליתרון. דן רומן מצא במסירה מצוינת את ארז מסירה באגף שמאל שהעביר בנגיעה לעבר הרחבה, יאניק קמאנאן לא הצליח להשתלט ומתוך כל הערבוביה היה זה רודי חדד שניצל שמירה לקויה מצד שחקני קרית שמוӠה בכדי לגלגל מ-5 מטרים את הכדור פנימה. 1:0 למכבי תל אביב.

בדקה ה-16 עמיר נוסבאום חתך את כל ההגנה הצהובה במסירה חכמה במיוחӓ לירו בלו. האחרון לא התמהמה והעביר מסירה טובה ליובל אבידור, אך החלוץ הצעיר לא הצליח לבעוט במהירות ואיפשר למכבי לנקות את הסכנה.

בדקה ה-20 עבאס סואן בפעולה שלא הייתה מביישת את רונאלדו הפורטוגלי חלף על פני שלושה שחקנים צהובים על סף הרחבה, ומסר לירו בלו שבמקום לשלוח טיל לעבר החיבורים בעט חלש היישר לידיו של יבריץ.

בדקה ה-32 מכבי תל אביב קיבלה הזדמנות גדולה להכפיל את התוצאה. שביט אלימלך התמקם לתפיסת כדור גובה פשוט לכאורה ולא הצליח להדוף, Ӟושיקו מישאלוף קפץ על ההזדמנות בכדי לנגוח טוב אך הכדור חלף סמוך לקורה. 

בדקה ה-38 אופורי קאוויה בעט לקורה, השתלט על הכדור החוזר וחלף על פני שלושה שחקנים בכדי לבעוט שוב מ-5 מטרים, אך יבריץ בזינוק מצוין Ӕשתלט על הבעיטה החלשה. 

ההחמצות האדירות של קרית שמונה נמשכו, ובדקה ה-42 יובל אבידור הידוע כסקורר גדול בעט מתוך הרחבה ברגל שמאל היישר לידיו של יבריץ.

מחצית שנייה: ההגנה הצהובה נשארה בחדר ההלבשה
את המחצית השנייה קרית שמונה פתחה בלחץ אדיר על שערו של יבריץ'. בדקה ה-50 גיא צרפתי הכניס מסירה גאונית לעברו של אופורי קאוויה, אך החלוץ האיטי לא הצליח להקדים את יבריץ' המצוין שהשתלט על הכדור.

בדקߔ ה-59 השער המוצדק לזכות קרית שמונה הגיע. יובל שפונגין בטעות מצחיקה הרחיק היישר לגופו של ג'ו ביזרה, ירו בלו השתלט על הכדור החוזר, וחלף על פני יבריץ בכדי לכבוש את השער הקל בקריירה. 1:1

לߐ חלפו שתי דקות וקרית שמונה יכולה להרגיש מקופחת. ירו בלו ניסה לחדור לעבר הרחבה, והוכשל ע"י ג'ו ביזרה אך לירן וקסברגר משום מה לא שרק.

בדקה ה-70 קרית שמונה קיבלה כדור עונשין מ-11 מטרים לאחר שאורי שטרית תפס בבירור ӑחולצתו של פיטר אופורי קאוויה. גיא צרפתי ניגש לבעוט, ובעזרת הקורה גם ביצע מהפך. 1:2 לקרית שמונה.

בדקה ה-75 ניר לוין שלף את השפן הקבוע מן הכובע. ארז מסיקה יצא, ודור מלול הצעיר נכנס. שלוש דߧות אחר כך חילוף נוסף נערך במכבי כאשר הקשר האחורי, ג'ונתן אסוס הוחלף ע"י עומר פרץ ההתקפי.

בדקה ה-84 עומר פרץ הגביהה כדור טוב לעבר הרחבה, אך המחליף הטרי, דודו ביטון, לא הצליח לנגוח לעבר השער ופספס הזדמנות טובה להשוות.

בדקה ה-86 יוסי שבחון בעט מ-5 מטרים לעבר המשߧוף, מושיקו מישאלוף השתלט על הכדור ובעט החוצה. 

דקה עברה, והמשחק נגמר עבור מכבי תל אביב. מיד לאחר ההחמצה האדירה של שבחון את מישאלוף, שביט אלימלך שלח מסירה ארוכה לעבר ירו בלו שחלף על פני ההגנה הצהובה, וכמו חלוץ גדול הכניע ېת יבריץ והשלים צמד אישי. 1:3 לקרית שמונה.

קרית שמונה:
שביט אלימלך, עמיר נוסבאום, יניב לביא, סאלח חסארמה, ברק בכר, עבאס סואן, גואל צ'ירסוואה, גיא צרפתי {תומר סוויסה 80}, פיטר אופורי קאוەיה {עמנואל אמנגואה 71}, ירו בלו ויובל אבידור {בני בן זקן 82}.

מכבי ת"א: דראגוסלב יבריץ, יובל שפונגין, מושיקו מישאלוף, ג'ו ביזרה, אורי שטרית, דן רומן, ג'ונתן אסוס {עומר פרץ 78}, רודי חדד {דודו ביטון 83}, יוסי שבחון, ארז מסיקה {דור מלול 75} ויאניק קמאנאן.

תגובות

טלספורט בפייסבוק