הוא היה ונשאר חלוץ גדול

המבקרים משוכנעים שליאור אסולין על סף סיום הקריירה, אך באופן מפתיע כל מי שעבד איתו בעבר משוכנע שאסולין עוד יוכיח, כבר העונה, מה הוא שווה

יום חמישי 27 דצמבר 2007
אשר גולדברג
עם אפס שערי ליגה, אין כמעט חובב כדורגל שחושב שהעונה הזו איננה בגדר אבודה עבור ליאור אסולין. השמועות הרבות על חייו האישיים, המשבר עם גיא לוזון ופרשת הקזינו אמורים להוביל את אסולין לעבר עונה קטסטרופלית, ואף אחד כבר לא חולם על עוד תחרות על תואר מלך שערי הליגה.

ניסינו לדבר עם אנשי הפועל תל אביב על ליאור אסולין, אך מעט מאוד מוכנים לדבר על החלוץ העצבני. כולם מסבירים שהבעיות שאסולין עובר השנה הן קשות מנשוא, ושמדובר גם בחוסר מזל.

אלא שכנראה מוקדם עדיין להספיד את החלוץ ששיחק בחצי מקבוצות ליגת העל. פנינו השבוע לנציג אחד מכל קבוצה בה שיחק אסולין במהלך הקריירה, והופתענו לשמוע כי כולן אמרו את כמעט אותם הדברים, וכמו כן את הנחרצות בקביעה שליאור אסולין יהיה בקרוב מאוד שוב אחד החלוצים הגדולים בישראל.

קחו למשל את חזי מגן, יו"ר בני יהודה, שאסולין שיחק אצלו במשך שנה. מגן מספר: "ליאור חלוץ גדול. פשוט חלוץ ענק שנקלע לחוסר מזל. אני מצהיר בזאת שאם ליאור לא היה משחק בשנה שעברה בבני יהודה, אנחנו היינו יורדים ליגה. אם יש סיבה עיקרית בזכותה נותרו בליגה זה הוא.
אין לי ספק שהפועל תרוויח ממנו, ואם לא היא אז מישהו אחר ירוויח, אולי אנחנו. מדובר בחלוץ מריח שערים למופת שפשוט עובר תקופה לא פשוטה".

לפני בני יהודה, כיכב אסולין בבית"ר ירושלים. אלי אוחנה הביא אותו ולואיס פרננדז התאהב בו. מי שליווה אותו מקרוב אז היה מנהל הקבוצה, אברהם לוי, אדם עתיר נסיון בכדורגל הישראלי. לוי: "לאנשים כנראה אין מושג איזה חלוץ גדול הוא. יש עניין פשוט עם חלוצים מהסוג שלו, והוא שהם תלויים הרבה בשחקנים שמשחקים לידם. לא מדובר בקשר או בבלם. מדובר בשחקן שמחכה שימסרו לו ושימצאו אותו. הוא סקורר אמיתי, ושחקן של נגיעה אחת. אין לו שום סיכוי להצליח כשהפועל תל אביב קבוצה כל כך חלשה. אם השחקנים לידו ישתפרו, הוא יהיה מצוין, ובקבוצה אחרת הוא יכול לפרוח. בכל מקרה, הוא לא טוב רק כמה חודשים וזה לא מראה על נפילה אמיתית".

אסולין שיחק בעבר גם בבני סכנין, והיה שותף מלא ומרכזי בשלישיית החוד ליד גבריאל לימה ורפי כהן, ולזכייה הסנסציונית בגביע המדינה. יו"ר הקבוצה, מאזן גנאים, מלא שבחים: "ליאור הוא אחד השחקנים הכי טובים ששיחקו אצלנו מאז ומעולם. אולי הוא השחקן הכי טוב, ולא היו לנו שחקנים התקפיים כמוהו. הוא היה רץ כל הזמן ומשגע את ההגנות. לא ראיתי שחקן שרץ ככה, וזה לא שהוא שכח לרוץ היום. אם קורה לו משהו זה רק חוסר מזל".

אסולין שיחק גם במכבי פתח תקוה. גם אצל הלוזונים הוא נחשב לכוכב, למרות מעט בעיות משמעת. אופיר לוזון, בן גילו של אסולין, שליווה אותו באופן צמוד מפרשן: "ליאור בחור רגיש. אני לא רוצה לחשוב איך אנשים אחרים היו מתנהגים בסיטואציה שאליה נקלע. זה קשה לשחק כשכל היום מדברים עליך ויש כל כך הרבה שמועות עליך. אני מכיר אותו, הוא לא יוותר, וכל קבוצה שישחק בה רק תרוויח. אין לנו הרבה שחקנים כאלה שהם כאלו מהירים. הוא נקלע לסיטואציה מאוד מיוחדת שלא באשמתו, וחלוץ טוב ככל שיהיה קשה לו לשחק כשהשחקנים לידו לא טובים".

למי ששכח, ליאור גדל במכבי הרצליה. סאגת כרטיס השחקן שלו חוזרת מדי קיץ לזכות אריאל שיימן. בני בקלו היה עיתונאי בידיעות שסיקר באופן צמוד את הרצליה בתקופה בה אסולין שיחק בה. בקלו, שמכיר את ליאור עוד מתקופת היותו נער, משוכנע: "אנשים לא מכירים אותו מספיק, לא יודעים מה הוא עבר בחיים שלו. מה שקורה השנה זה פשוט קטן עליו, הוא יצא ממצבים הרבה יותר גרועים בעבר, ומלחץ הרבה יותר גדול. גם מזה הוא ייצא, וכל מי שמספיד אותו אין לו מושג בכדורגל. ליאור היה ונשאר אחד החלוצים הכי טובים שיש בישראל, ותאמינו לי שהוא עוד יכבוש כ"כ הרבה שערים שאף אחד לא יזכור את מה שקרה לו בחצי השנה האחרונה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק