ג'יימס גבר על המאבריקס

אן. בי. איי: דקה ועשר שניות לסיום המשחק בין דאלאס לקליבלנד חדר ג'יימס לסל, הטביע והביא ניצחון 81:88 לקבוצתו שנקמה על ההפסד במחזור הפתיחה במשחק שהתאפיין בהחטאות רבות

יום שישי 28 דצמבר 2007
רועי רובינשטיין
לברון ג'יימס הוכיח הלילה בפעם המי יודע כמה כי בלעדיו קשה מאד לקליבלנד קאבלירס להשיג ניצחון. הכוכב של הקאבלירס קלע 24 נק', גבר על דירק נובצקי מהעבר השני שסיים עם 19 נק' ו-20 ריבאונדים  והיה השחקן שבלט מעט מעל כולם במשחק לא טוב של ושל שתי היריבות, שהשכיחו את העובדה שמדובר בשתיים מהקבוצות היותר טובות של הליגה בשנתיים האחרונות, תוך הצגת החטאות מרהיבה. בוסטון ממשיכה לדהור, הפעם היה זה פול פירס שכיכב בניצחונה 96:104 על סיאטל. פיניקס חגגה עם 88:108 על הל.א. קליפרס.

דאלאס - קליבלנד 88:81

לברון ג'יימס קלע 24 נק', קלט שמונה ריבאונדים וחילק שבעה אסיסטים, בכדי להוביל את הקאבלירס לניצחון במשחקה מול המאבריקס שלא התעלה לרמה גבוהה. אם נאמר את האמת, שתי הקבוצות שיחקו את אחד המשחקים הגרועים שלהן העונה, למרות הנוכחות של דירק נוביצקי ולברון ג'יימס על הפרקט בדאלאס, המשחק הזה לא נסק אל רמת הציפיות שהיו ממנו. 

מספיק להביט על מאזן האימה של המנצחת קליבלנד מעבר לקשת (2 מ-16) או באחוז המחריד של שתי הקבוצות מהשדה (36% לשתי הקבוצות) בכדי להבין כי כדורסל גדול לא שוחק הלילה במערב ארה"ב. 

קליבלנד הובילה בשש נקודות הפרש בכניסה לרבע האחרון וזאת לאחר שהכוכב שלה, לברון ג'יימס נח ברוב הדקות האחרונות של המחצית השנייה של הרבע השלישי ופינה ללארי יוז שסיים עם 18 נק' וזינדוראס אילגאוסקאס שסיים עם 17 נק' את המקום להוליך את הקבוצה. 

כשג'יימס חזר למגרש, הוא מהר מאד ספג את העבירה החמישית שלו, עובדה שניטרלה אותו במעט בהגנה. המאבריקס שכבר פיגרו בשלוש עשרה נקודות במהלך הרבע הרביעי, שבו למשחק וצימקו את התוצאה ל-81:79 ארבע דקות וחצי לסיום, כשדירק נובצקי מוביל אותם עם 19 נק' ו-20 ריבאונדים. אך שלשה של יוז העלה שוב את ההפרש לחמש, לפני ששחקניו של אייברי ג'ונסון פתחו בסדרת החטאות מעבר לקו השלוש. דקה לסיום המשחק כשהיתרון של קליבלנד נותר על חמש נקודות הגיעה הטבעה ענקית של ג'יימס, שקבעה, הפסד שני ברציפות למאבריקס וניצחון שני ברציפות לקליבלנד.  

ל.א. קליפרס - פיניקס 108:88

שחקני הפיניקס סאנס עלו הלילה אל אותו פרקט ממנו ירדו מנוצחים רק לפני יומיים על ידי הלייקרס, רק שהפעם הם ירדו ממנו עם חיוך על הפנים לאחר ניצחון קליל על הל.א. קליפרס. המשחק היה בשליטת הסאנס למן הרגע הראשון, כשאמארה סטודומאייר קולע 30 נק' וקוטף 15 ריבאונדים בעוד הוא משחק בפועל רק שלושה רבעים מהמשחק. 

הסאנס פשוט לא נזקקו לשירותיו לאחר שלושת הרבעים הראשונים כאשר היתרון שלהם הגיע לשיא של 36 נקודות הפרש לאחר 19 בלבד במחצית. מי שסבל הכי הרבה מנוכחותו של סטודומאייר על המגרש היה כריס קאמאן עליו שמר שלא הצליח להיכנס למשחק לכל אורכו וגם כשהענק של הסאנס כבר לא היה על הפרקט, הסנטר המקומי לא תיפקד. לצד ההצגה של סטודומאייר נראו הנתונים של סטיב נאש כפושרים, הרכז המוכשר סיים את המשחק עם 9 נק' ו-12 אסיסטים.

סיאטל - בוסטון 104:96

בקיץ האחרון הצטרף ריי אלן לבוסטון סלטיקס, שם חבר לקווין גארנט ופול פירס בכדי ליצור את שלושת הגדולים. הלילה כששב לראשונה עם קבותו החדשה לסיאטל בכדי לשחק מול קבוצתו הראשונה ב-NBA, גילה אלן כי ישנן משחקים בהם בוסטון לא צריכה את שלושת הגדולים בכדי לנצח, מספיק אפילו כוכב אחד. 

פול פירס היה זה שהעניק לבוסטון את הניצחון הלילה עם 37 נק', בעוד קווין גארנט שהופיע רק למחצית הראשונה סיים עם 23 נק' ו-14 ריבאונדים וריי אלן הנרגש סיים את המשחק עם 10 נק' בלבד. 

קווין דוראנט השאיר את סיאטל במשחק לאורך רובו כשקלע 25 נק', אך לבסוף הייתה זו הקבוצה המוכשרת יותר שניצחה במשחק בו זהות המנצחת לא הייתה מוטלת בספק על אף המשחק הצמוד.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק