ההזדמנות של טוטו

את העונה שעברה הוא סיים כמלך השערים של בית"ר בדרך לאליפות מתוקה, אך העונה הוא בקושי רואה דשא. כעת, אחרי העזיבה של יצחקי, מצפים בבית"ר שטוטו תמוז יחזור להיות טוטו

שבת 29 דצמבר 2007
אסף שקד

 מחזור 19 של עונת 2006-2007 היה שייך כולו לחלוץ הצעיר של בית"ר ירושלים טוטו תמוז. בית"ר ירושלים האלופה שבדרך הגיעה למשחק בקריית אליעזר מול האלופה מכבי חיפה, ניצחה 0-3 קליל כשעל 2 השערים הראשונים והמרהיבים חתום לא אחר מאשר טוטו תמוז. כן, אותו שחקן שסיים את העונה כמלך השערים של הקבוצה.

מאותו משחק שהיה רגע השיא של טוטו תמוז, השחקן המבטיח החל להעלם. תחילה היו אלה משחקים בהם לא השכיל לשחזר את יכולת הכיבוש שאיפיינה אותו קודם לכן ולאחר מכן זה המשיך לעונה הנוכחית בה הפך לשחקן ספסל קבוע. 

המאזן של טוטו תמוז העונה עומד על 11 משחקים בהם שותף ו-2 שערים שכבש. בתקופה המקבילה אשתקד הוא החזיק בכמות שערים משולשת ודקות משחק גדולות בהרבה יותר. אז מה למעשה קרה לכישרון הענק שמעט נעלם מהתמונה בזמן האחרון?

השליש האחרון של העונה שעברה סימן את הירידה במעמדו של תמוז כחלוץ הרכב בבית"ר ירושלים. ברק יצחקי שחזר באותה העת מפציעה ארוכה, תרם בסיבוב אחד בלבד 7 שערים שעזרו לבית"ר ירושלים לזכות באליפות והחלוץ שהחזיק כל התקופה בתואר מלך השערים, נדחק מעט לפינה.

בתחילת העונה הנוכחית המגמה המשיכה, אבל הפעם אף החמירה. נחיתתו של רומולו בנוסף ליכולת שיא של ברק יצחקי גרמו לתמוז להפוך באופן אוטומטי לשחקן ספסל. אלא שכאן נכנסו לתמונה גם עמית בן שושן וחן עזריאל שמעורכים מאוד ע"י יצחק שום, ותמוז שעד לאותה העת נחשב לשחקן הרכב לגיטימי, נאלץ להכיר מקרוב את ריח הפלסטיק של הספסל.

גם שני השערים שכבש העונה, אחד מהם מול הפועל כפ"ס, כמה דקות לאחר שעלה מהספסל, לא גרמו ליצחק שום לשנות את ההחלטה ולהציב אותו בהרכב. עמית בן שושן קיבל את חולצת ההרכב לפניו ותמוז נאלץ לבלות על הספסל גם כשברק יצחקי נמצא למעלה במרומי יציע הכבוד.

מחנה האימונים באילת, אליו יצאה הבוקר בית"ר ירושלים, אמור להביא את התפנית אצל החלוץ שרוצה להוריד מעליו את החלודה ולהגיע לחצי השני של העונה חד ומדויק כמו שהיה בחצי השנה הראשונה של העונה החולפת.

עזיבתו של ברק יצחקי, אמורה לעזור מאוד לתמוז לקבל דקות משחק ולהפוך אולי לחלוץ השני בהרכב לצידו של אנטונלי רומולו. בצוות המקצועי של בית"ר ירושלים בטוחים שבחצי העונה השני נראה תמוז אחר לגמרי. אחד מהגורמים בצוות המקצועי מספר על החלוץ הצעיר: "טוטו תמוז הוא מסוג החלוצים שישיבה על הספסל מגבירה אצלם את הרעב וזו בדיוק הסיטואציה בה הוא נמצא כעת".

"עם העזיבה הצפויה של יצחקי לבלגיה, הרבה לחץ יירד על תמוז והמאבק על חולצת ההרכב יפתח מחדש. צריך להבין שטוטו הוא שחקן צעיר מאוד שעובר התבגרות העונה. יחסית לשחקן בגילו הוא הספיק המון, קח את חן עזריאל שגם הוא מוכשר מאוד, שניהם באותו הגיל אבל טוטו כבר הספיק לשחק בנבחרת ולצבור ניסיון בליגת העל. יכול להיות שעכשיו כשאנחנו מובילים בבטחה את הטבלה וחלוץ אחד יורד מהסגל, יהיה לתמוז הרבה יותר קל לחזור לעצמו".

גם החברים בקבוצה מספרים על הרעב הגדול של תמוז ובטוחים שהשערים יגיעו ובכמויות, אחד מחבריו לקבוצה מספר: "טוטו הוא בסך הכל בן 19 וכמו כל שחקן בגיל הזה הוא עובר שינויים רבים בחיים שלא קשורים רק לכדורגל. בעונה שעברה הוא התחיל מעולה את הדרך בבית"ר, אבל לאט לאט הוא גילה את הלחץ של הקהל ושהשערים לא יבואו בקלות. רואים עליו את הרצון העז שלו להצליח ולחזור ליכולת שבה הוא היה בשנה שעברה, אני בטוח שזה רק עניין של זמן עד שהוא יחזור לעצמו. ברגע שהוא יחזור להרכב כולם יראו אותו חוזר לכבוש בצרורות".

צילומים: בית"ר.נט

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק