כספי צפוי לעבור לירושלים

פרסום ראשון: הכישרון הצעיר עשוי לוותר על הדראפט אם לא תובטח לו בחירה בסיבוב הראשון. בגלל היותו חייל לא יוכל לצאת לאירופה בשנה הבאה ומכיוון שיהפוך לשחקן חופשי דרכו לסגנית הנצחית נראית סלולה

יום שישי 28 דצמבר 2007
שלמה חסיד
שחקנה המצטיין של מכבי ת"א והנבחרת, עומרי כספי, צפוי לשחק בעונה הבאה בשורות הפועל ירושלים. כספי מסומן באתרי הדראפט כמועמד לבחירה ראשונה, מה שיבטיח לו חוזה בעונה הבאה ב- NBA.

אולם נוכח מיעוט דקות המשחק שלו כלל לא ברור האם יצליח להגשים את חלומו ולהפוך לישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם. עד כה פנו לכישרון הצעיר מספר קבוצות NBA שהבטיחו לו בחירה בטוחה בסיבוב השני בדראפט (כמו ליאור אליהו ויותם הלפרין). כספי דחה את ההצעות בתקווה להיבחר בסיבוב הראשון בדראפט, כי אם לא תימצא קבוצה שתבטיח לו בחירה בסיבוב הראשון הוא עשוי לוותר על הליך הבחירה באופן מוחלט. 

במקרה כזה כספי ימצא עצמו בקיץ כשהוא שחקן חופשי ללא מחוייבות למכבי ת"א, שכן בחוזה בו הוא מחזיק העונה כתוב שאם לא יהיה אחד משמונת השחקנים המובילים בדקות המשחק יהיה שחקן חופשי. 

מכיוון שכספי חייל וימשיך להיות כזה גם בשנה הבאה, הוא לא ייצא לחו"ל לקבוצות כמו לובליאנה בדומה ליותם הלפרין לפני שנתיים, ונראה כי ישחק בארץ בהפועל ירושלים, הקבוצה השניה בתקציבה וביכולתה. כספי מסוגל לשחק כמעט בכל עמדה במגרש, הוא שחקן ישראלי עם יכולות מוכחות, כזה שבהפועל ירושלים בוודאי ישמחו לקלוט, כך מעריכים גורמים יודעי דבר בשוק הכדורסל בארץ.

מכבי לא תוכל לחסום את מעברו של כספי לשורות היריבה הגדולה.  כרגע נראה כי בחמשת החודשים שנותרו עד לסיום העונה כספי יתקשה מאד לפלס את דרכו אל השמיניה הראשונה בדקות המשחק. ההשתלחות של אביו, שמעון, בכל אנשי הקבוצה לא תוסיף והחזרה הצפויה של ניקולה וויצ'יץ' וטל בורשטיין תקשה עליו עוד יותר את הדרך ומכאן שבשנה הבאה כספי יקפיץ את יציעי מלחה, שכבר קלטה השנה שלושה מכביסטים: שרון ששון, ג'יימי ארונלד ונואל פיליקס. אגב, גם דן שמיר וגיא פניני הם יוצאי מכבי (שמיר גדל בהפועל ירושלים, אבל את הפריצה הגדולה עשה תחת כנפיהם של גרשון ובלאט בהיכל נוקיה).

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק