ביתר: הצעירים מצטיינים

בית"ר ירושלים מסיימת את מחנה האימונים באילת בלי ברק יצחקי שעזב ואולי גם בלי בן יוסף וזיו, אבל עם המון תקווה מהיכולת של שמואל קוזוקין, שי חדד וחן עזריאל

יום ראשון 30 דצמבר 2007
אסף שקד

בית"ר ירושלים נכנסה הבוקר ליום ה- 5 במחנה אימונים באילת, וזאת לאחר שרשמה ניצחונות ב-2 משחקי האימון שערכה עד כה, מול קרית שמונה ביום חמישי ואתמול מול הקבוצה המקומית בני אילת. 

טוטו תמוז עזב אמש את מחנה האימונים, עקב סיבות אישיות. החלוץ, שכבש צמד מול בני אילת ונחשב לאחד מהשחקנים הטובים במהלך המחנה, קיבל שחרור והמריא בחזרה לביתו. עמית בן שושן, שלא שיחק אתמול מול בני אילת בגלל פציעה קלה, ערך הבוקר אימון קל בצוותא עם שמעון גרשון. מלבד שלושת השחקנים הללו, עמד לרשותו של יצחק שום סגל מלא.

למרות העובדה שאתמול קיימה הקבוצה משחק, יצחק שום לא ויתר לשחקניו, וכבר בשעה 10 בבוקר פתח את האימון הראשון מבין שניים. את מרבית האימון העביר מאמן הכושר, דרור שמשון, שקיים אימון כושר. לאחר מכן, לקח את שרביט האימון המאמן יצחק שום, שוויתר על המשחקון הפנימי וערך אימון בעיטות לשער ומצבים של 1 על 1 מול השוערים שטראוס וקאלה.

מיד בסיום האימון, חזרו השחקנים לבית המלון שרתון מוריה, שם יזכו למנוחה עד לשעה 18:30, אז תקיים הקבוצה אימון ערב בקיבוץ איילות ולא במגרש המקומי כפי שעשתה עד כה.

 בן יוסף וזיו ממשיכים להתאמן כרגיל, עתידם ייקבע בימים הקרובים

תומר בן יוסף המבוקש ע"י מכבי תל אביב, מגלה יכולת טובה באימונים. מי שחשב למצוא בלם שפוף ומדוכדך, יתפלא לגלות שבן יוסף הוא ההיפך הגמור מכך. לאורך כל המחנה שומר השחקן על מצב רוח טוב ולא מתנהג כאילו אלו הם ימיו האחרונים במועדון. ביום שישי, במהלך אימון הערב שקיימה הקבוצה, נכנסו מספר אוהדים מוכרים של בית"ר למגרש ועודדו את השחקן, תמיכת האוהדים היא דבר שבשגרה עבור בן יוסף, שזוכה להמון שיחות טלפונים מהאוהדים ולחיזוקים רבים מצידם.

עתידו של הבלם עדיין לא ידוע, ורק בהמשך השבוע צפויה התמונה להתבהר סופית. בית"ר ירושלים הבהירה מצידה כי אין בכוונתה להשאיל את השחקן, ומי שתרצה לרכוש את כרטיסו תאלץ להיפרד מ-600 אלף דולר. מגעים בין מכבי ת"א לבית"ר ירושלים מתקיימים ברקע, אך רק במידה והקבוצה של שניידר תסכים לשחרר את הסכום, יעזוב בן יוסף את הקבוצה. בן יוסף שומר בינתיים על שתיקה, אך יתכן כי אם יזכה לדקות משחק, כפי שהובטח לו לפני מספר חודשים, הוא לא יבקש לעזוב את הקבוצה. כרגע הוא ממשיך לגלות יכולת טובה, התלהבות וכמובן שומר על חיוך ועל מצב רוח טוב.

שחקן אחר שמבוקש גם הוא ע"י קבוצות אחרות זהו יואב זיו. המגן שהפך לסקורר במהלך המחנה, צפוי להודיע בימים הקרובים על החלטתו- האם להישאר בבית"ר ירושלים או שמא לנצל את ההזדמנות ולעבור לקבוצה בחו"ל.

זיו ממשיך להיות מרכז ליבה של הקבוצה ומוקף תמיד בשחקנים אחרים. דווקא במחנות אימונים, בהם באים לידי ביטוי הצד החברתי של הקבוצה, אפשר לשים לב לדברים שמסביב לכדורגל. המגן שזוכה לאהבה עצומה מהקהל, נמצא גם במרכז העניינים במהלך המחנה. דווקא בגלל הדברים הללו, נראה כי החלטתו של יואב זיו תהיה בסופו של דבר להישאר בבית החם שנקרא בית"ר ירושלים ולא לעזוב לטובת קבוצה בחו"ל. בכל מקרה, בימים הקרובים הוא צפוי לקבל החלטה ולהודיע לבית"ר מה הוא מתכוון לעשות. אגב, הנהלת בית"ר ירושלים הטילה איסור על יואב זיו ותומר בן יוסף להתראיין לכלי התקשורת במהלך המחנה.

הצעירים פורחים באילת

בגזרת הצעירים, בצוות המקצועי יכולים להעלות חיוך לאור היכולת הטובה של שלושת יוצאי מחלקת הנוער: שמוליק קוזוקין, שי חדד וחן עזריאל.

נתחיל בשי חדד דווקא, המגן בן ה-20 שלא זכה עד כה להזדמנויות רבות העונה, מגלה יכולת טובה מאוד לכל אורך המחנה. גם במהלך האימונים וגם במשחק האימון אתמול מול אילת, הציג השחקן יכולות התקפיות יוצאות מן הכלל והזכיר שמעבר להיותו מגן, יש לו גם כישורים יוצאי דופן כשחקן התקפה. דווקא בתקופה בה מדברים הרבה על עזיבה של יואב זיו ופרישה צפויה של אמסלם בשנה הקרובה, פורח שי חדד ומראה שיש על מי להסתמך בעתיד. 

שמוליק קוזוקין נחשב גם הוא להפתעת המחנה. במהלך האימונים והמשחקים שקיימה הקבוצה, היה אפשר לראות על השחקן יכולות הגנתיות המזכירות מאוד את סרגיי טרטיאק וכמו שזה נראה, קוזוקין עושה את דרכו הבטוחה להיות היורש של מספר 5 בשנות ה-90.

הרבה קווים משותפים יש לעוזר המאמן סרגיי טרטיאק ולבלם הצעיר קוזוקין. קוזוקין, בדומה לטרטיאק, בנוי היטב מבחינה פיזית אך כאן לא מסתיימת ההשוואה. מספיק לראות את קוזוקין באימונים על מנת לראות שכמו טרטיאק, שגילה קור רוח במהלך המשחקים, אותה תכונה נמצאת גם אצל הבלם הצעיר. אם במחנות האימונים בתחילת השנה הראה קוזוקין מעט התרגשות מהעלייה לקבוצה הבוגרת, הרי שהיום הוא לא מגלה כלל התרגשות, לא נותן כבוד לאף שחקן שעובד מולו ועושה עבודה יוצאת מן הכלל. אחד המחזות היפים ביותר במחנה באילת היו השיחות בין קוזוקין לטרטיאק, לרגע זה נראה כמו אבא ובן ואם אכן ילך קוזוקין בעקבות הבלם האגדי, בית"ר ירושלים תרוויח בלם מעולה לשנים הבאות.

השחקן הצעיר האחרון זהו חן עזריאל, שזוכה לדקות משחק הרבות ביותר מבין כל השחקנים הצעירים. דווקא עזיבתו של יצחקי עושה טוב לעזריאל, שבאופן טבעי יזכה כעת ליותר דקות משחק ויצליח להתבלט יותר. אתמול הוא כבש את אחד השערים מול בני אילת, היה מעורב בשער השלישי של הקבוצה והגיע לעוד הזדמנויות שבמקרה לא הסתיימו בעוד שערים. כעת, לאחר שיצחקי נטש לבלגיה, נותרו על עמדת החלוצים תחרות בין ארבעה שחקנים: עמית בן שושן, טוטו תמוז, אנטונלי רומולו וחן עזריאל. על פי המחנה באילת, לעזריאל יש סיכויים שווים לזכות בדקות משחק העונה בדומה לבן שושן ותמוז.

מחר תסיים הקבוצה את מחנה האימונים, כשבבוקר יערוך יצחק שום את האימון האחרון באילת, ובשעה 12:00 תמריא הקבוצה בחזרה למרכז הארץ. ביום שלישי יזכו השחקנים ליום חופשי מאימונים וביום רביעי תקיים הקבוצה משחק אימון בחדרה מול הקבוצה המקומית.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק