שנה שירצו לשכוח

ליגת ווינר: מופע האימים של מכבי תל אביב נמשך הערב עם תבוסה 104:86 מול עירוני רמת גן באולם זיסמן. קטש נראה חיוור במרבית המשחק. מהעבר השני טולברט (22 נק')ניצח על התזמורת

יום שני 31 דצמבר 2007
שלמה חסיד

"צהוב יורד זה מכבי" - המשך היכולת העלובה של אלופת המדינה נמשך הערב, כאשר ללא עומרי כספי הפצוע הובסו הצהובים 104:86 מול עירוני רמת גן, שלפני המשחק הייתה במקום האחרון בטבלה. זהו הפסדה השלישי העונה של מכבי, שאפילו זקני העיר לא זוכרים מתי זה קרה בפעם האחרונה.

את פניו של עודד קטש במהלך המשחק ובסיומו לא היה קשה לפספס. קטש, אדם אמוציונלי, מתקשה להסתיר את רגשותיו כלפי פנים ונראה חיוור במהלך המשחק הערב. כל חילוף, כל נקודה, כל מהלך של מכבי תל אביב נראה קשה כמו לידה של תינוק. ההרגשה אמש באימון המסכם לפני המשחק, הייתה אוווירה טובה, אולם הפציעה של עמרי כספי והדאגה כלפיו כנראה שהשפיע, אולם מדובר בתירוץ מאוד זול.

מכבי של העונה כלל לא מחוברת, נצרף לכך את הפציעה והחסרון של טל בורשטיין וניקולה וויצ'יץ', אנחנו עדים לקבוצה שבירה, שנראית שווה ערך לכל ליגת ווינר. מעניין כיצד ינהגו בדירקטוריון של מכבי לאחר המשחק, האם ילכו לכיוון מהפיכה ורעידת אדמה לקראת השנה החדשה? או להמשיך לתת את המפתחות למאמן הצעיר והחסר ניסיון.

מברוק לעירוני רמת גן, הקבוצה מהמקום האחרון בטבלה, לא האמינה לפני המשחק כי חלום יהפך למציאות. כנראה שחלומות לפעמים מתגשמים, אבל ההפתעה הנעימה של הערב הוסיפה לעונת הכדורסל המשובחת. עכשיו התפקיד של בלינקו להוריד את השחקנים אל הקרקע לקראת המפגש אולי החשוב לא פחות מול עפולה/גלבוע במחזור הקרוב.

רבע ראשון: 24:30 לרמת גן

עירוני רמת גן
עלתה בחמישייה עם: טולברט, כהן, קיובלר, ביזלי וברנר. מכבי תל אביב: פייזר, הלפרין, גארסיה, בלות'נטאל וקאמינגס.

רמת גן פתחה בהתלהבות עם נקודות ראשונות של ביזלי ושלשה מטורפת של כהן. פייזר החזיר מהצד השני 4 נקודות רצופות עבור מכבי. ביזלי הוסיף שלשה מהעבר השני והיתרון של רמת גן צמח ל-9 (4:13).

מכבי לא הגיעה לרבע הראשון, ורמת גן עם טולברט הקפיצה את היתרון ל-11 נקודות, כשמכבי קולעת רק 9 נקודות. מכבי חזרה מפסק הזמן עם המכנסיים למטה, כאשר כהן המשיך להפציץ מבחוץ (11:25 לר"ג). שארפ הציל את מכבי 2:20 שניות לסיום הרבע עם שלשה מצויינת (14:27).

בדקה האחרונה של הרבע ראינו רפיון בהגנה של עירוני רמת גן, אז בלות'נטאל ושארפ הקטינו את היתרון ל-6 נקודות בלבד - 24:30 לרמת גן. 

רבע שני: 44:55 לרמת גן

טולברט פתח מצויין את הרבע השני עם שלשה מצויינת, מהעבר השני הטביע טרנס מוריס לזכות מכבי. כהן קלע שלשה נוספת והיתרון הדו ספרתי של רמת גן חזר (26:36). ריצת 0:7 תוך דקה של רמת גן, עם שלשה משוגעת של טולברט החזירה את היתרון ל-15 נק' - 30:45.

ההגנה של מכבי נותרה ביד אליהו, כיוון שלא ניתן לפרש את היכולת העלובה, שנמשכה גם ברבע השני. פיק אנד רול בין טולברט לביזלי הסתיים כשהאחרון קלע מצויין והיתרון של רמת גן צמח ל-19 נקודות (35:54). 

לקראת סיום הרבע מכבי החלה שוב ללחוץ על הדוושה, עם ריצת 0:9 מהירה בפחות מדקה - 44:55 במחצית לזכות רמת גן.

הרבו לקלוע לרמת גן במחצית: ביזלי 16 נק', כהן 13 נק', טולברט 12 נק', קיובלר 7 נק'. 

הרבו לקלוע למכבי במחצית: פייזר 19 נק', בלות'נטאל ואליהו 6 נק' כל אחד.

רבע שלישי: 64:82 לרמת גן

שארפ קלע את הנקודות הראשונות במחציתה שנייה עבור מכבי, ונכנס ל-100 הקלעים הגדולים של הכדורסל הישראלי. מכבי הורידה את היתרון ל-5 בלבד, אולם טולברט החזיר מיד ל-9 נקודות (55:64).

מהעבר השני דייויס קיבל אסיסט מצויין מכדיר, והראשון השלים סל ועבירה. היתרון חזר להיות דו ספרתי - 58:69. מהעבר השני דפק קאמינגס את השלשה השנייה האישית ברבע. לקראת סיום הרבע בראון השלים 0:4 אישי והיתרון של רמת גן צמח ל-13 (62:75).

כמה טעויות בדקה אחת? מכבי המשיכה להראות רע, כאשר חילוף מקרי של קטש, כאשר העלה את ביינום במקום שארפ והחוק הרוסי לא התאפשר, ואז בראון קלע שתי נקודות מהקו. לאחר מכן כדיר קלע סל ועבירה. יתרון שיא של 18 נקודות בסיומו - 64:82 לרמת גן. 

רבע רביעי: 86:104 לרמת גן

מכבי נראו חיוורים ברבע האחרון, כאשר טולברט ובראון ממשיכים להתעלל והיתרון צמח ל-21 נקודות הפרש - 68:89. שוב מהעבר השני טולברט הפציץ שלשה ונראה לוהט מתמיד. קטש הזניק פסק זמן, ומכבי נראתה עלובה. 

מטווח שלשות משני הכיוונים, אולם היתרון של רמת גן נשמר על 23 נקודות - 78:101. עד הסיום המשחק נראה שרק מחכה להסתיים, מכבי ירדה מושפלת - 86:104 לרמת גן. 

עירוני ר"ג: בריאן טולברט 22, ניר כהן 20 (100 אחוז מכל הטווחים), מייקל קיובלר וג'רום ביזלי 16 כל אחד, אלישי כדיר (7 ריב') ורוב בראון 10 כל אחד, שמוליק ברנר (6 אס') ובנט דייויס 5 כל אחד. 

מכבי ת"א: מרקוס פייזר 28 (10 מ-12 מהשדה), דריק שארפ 12, וונטיגו קאמינגס 11, ליאור אליהו 10, דייויד בלות'נטל 9, אלכס גרסיה וטרנס מוריס 5 כל אחד, יותם הלפרין 4, וויל ביינום 2.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק