מבחן בגרות

רגע אחרי חגיגות הסילבסטר וממש לפני הבכורה בליגה הבלגית, מספר חלוץ לוקרן, עומר גולן, על הגשמת החלום האירופי, הגעגועים למשפחת לוזון והגיבוש של השחקנים הישראלים בחו"ל

יום שלישי 01 ינואר 2008
אשר גולדברג

חלוצה של מכבי פ"ת עד לא מזמן, עומר גולן, קיבל את פני השנה האזרחית החדשה ברגשות מעורבים. מצד אחד הוא עוזב את המועדון שהיה לו כמו בית לאורך כל הקריירה, אבל מנגד הוא ממריא לאירופה, להצטרף למצבת הליגיונרים הישראלים בחו"ל. נכון, אמנם מדובר רק בלוקרן הבלגית, אבל מבחינתו של "ילד התפנוקים" של עמוס לוזון, מדובר בהגשת חלום. "אני מרגיש שבלוקרן מאמינים בי, הם רוצים לראות אותי מתחבר למועדון", מספר גולן, "בשבועיים האחרונים התאמנתי לבד, אבל הפיקוח וההוראות של המאמן גו'רג' לינקס ליוו אותי. זו בהחלט התרגשות. זה דבר חדש עבורי, ממש מבחן בגרות שאני מוכן אליו. עכשיו הכל תלוי בי. אני מפנטז על גול ראשון שיכניס אותי לעניינים ולחיבור עם האוהדים והקבוצה". 

גולן יודע שנשיא מכבי פ"ת עמוס לוזון, מסמן עבורו את הליגה האנגלית כמטרה העיקרית בקריירה ושלוקרן היא רק מקפצה בדרך לשם. גולן: "כולם מכירים את האמירה של משפחת לוזון על חלומות שמתגשמים. אני מכיר זאת כבר מגיל 14. אני לא חושב עכשיו כל כך רחוק, הכל מבחינתי מתרכז רק בלוקרן ובליגה הבלגית. אני יודע שמבחן ההוכחה הוא עליי ואין לי שום ברירה, רק להצליח". 

על הליגה הבלגית המוצפת בישראלים, אומר גולן: "אין שם נושא של חברות יום יומית. לברק יצחקי ולאליניב ברדה יש קבוצה משותפת ולהם אין בעיה. השאר מפוזרים כמוני במועדונים אחרים. אין ספק שאפגש עם סלים טועמה וגילי ורמוט, אבל בקבוצה מקצוענית הדברים עובדים אחרת. אני מתרכז בלוקרן ולא במפגשים חברתיים. תן לי להפגיש את הכדור עם הרשת". 

עומר, תמשיך לעקוב אחרי תוצאות המשחקים של פ"ת?
"הם נתנו לי חולצה ממוסגרת עם המספר 15 ואני בכלל האוהד מספר 1. איון ספק שאשמור על קשר עם הקבוצה שלי. מכבי פ"ת ועמוס לוזון הם חלק ממני לעולמים".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק