האיש שאיבד את הכבוד

עודד קטש הגשים את חלומו של כל חובב כדורסל. משחקן בקבוצת הילדים של מכבי ת"א הוא הגיע עד פנאתינייקוס ופיספס חוזה בניקס. החודשים האחרונים הוכיחו שהוא עדיין לא ראוי לאמן ברמות הגבוהות של אירופה

יום שלישי 01 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
עודד קטש בן ה-34, החל את דרכו בעולם הכדורסל כשיחק בקבוצת הילדים של מכבי רמת גן. כאשר מלאו לו 10 שנים, הוא עבר למכבי תל אביב, ועבר בה את כל השלבים: ילדים, נערים ונוער.

כשעלה לבוגרים בעונת 91-92, שיחק קטש בקבוצת הבת של מכבי ת"א, מכבי דרום. בעונה לאחר מכן חזר למכבי רמת גן לעונה אחת, ולאחריה הושאל לקבוצת הפועל גליל עליון כדי לצבור דקות משחק וניסיון. עונה זו היתה עונת הפריצה של קטש, שהוביל את הגליל עד לסדרת הגמר סל.

בתום עונה אחת בהפועל גליל עליון, שב קטש אל מכבי תל אביב, ושימש כרכז מחליף לגיא גודס. הפריצה שלו הגיעה כאשר גודס נפצע במשחק מול פו אורטז בשנת 95, וסיים את העונה. את אותו משחק סיים קטש עם 16 נקודות שהובילו את מכבי לנצח בהארכה.
  
היכולת המצוינת של הרכז המוכשר, אותה הציג בכל משחק, הובילה אותו לסיכום עם הניו יורק ניקס מליגת ה- NBA בעונת 98-99. אך למרבה הצער, קטש נאלץ לשוב ארצה בשל סכסוך עבודה שפרץ בין הליגה לבין ארגון השחקנים. בעונה לאחר מכן, עבר קטש לפנאתינייקוס היוונית, ואף זכה עימה בגביע אירופה, לאחר שניצח בגמר את מכבי תל אביב.

בסוף עונה זו נפצע קטש פציעה בסחוס שבברכו, וראה את קבוצתו במשך כל העונה מהספסל. למרות שניסה שוב ושוב לשחק, בסופו של דבר נכנע לפציעה וכינס מסיבת עיתונאים בשנת 2004, בה בישר על פרישתו ממשחק פעיל. בו בזמן מונה למאמנה של הפועל גליל עליון. בתום אותה עונה, סיימו קטש והגליל במקום השני המכובד בליגה.

ב-5 ביוני 2007, חזר קטש אל מכבי תל אביב, הפעם כמאמן. החוזה שנחתם בינו לבין הצהובים היה עד לעונת 2010, ולמרות כך פוטר היום קטש מאימון הקבוצה, לאחר מספר הפסדים מבישים שמכבי לא הורגלה להם.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק