עודד ביקש לקום וללכת

דיוויד פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב, מספק את גרסת הנהלת הקבוצה לגבי סיום דרכו של עודד קטש, שהגיב: "אני לוקח אחריות מלאה על המצב שהקבוצה נקלעה אליו". קאמינגס: "עתידו של עודד לפניו"

יום שלישי 01 ינואר 2008
שלמה חסיד

אם לא מספיקות הצרות של מכבי תל אביב בליגה וביורוליג, הגיעה היום ההודעה על סיום דרכו של עודד קטש במועדון, שהכניסה את המערכת לסחרור מסוים. בעקבות ההודעה הדרמטית, הוחלט על מינויו של צביקה שרף למאמן עד סיום העונה. קטש יקבל את שכרו עד תום העונה ויוותר בכך על שנתיים נוספות.

בהודעה מסודרת שהוציאה הנהלת הקבוצה נאמר: "בישיבת הנהלה של מועדון הכדורסל מכבי, ובה השתתף גם מאמן הקבוצה קטש, הודיע האחרון כי נוכח מצבה של הקבוצה וכמי שאחרי על המצב המקצועי, הוא לוקח את האחריות. קטש ביקש שנקבל את התפטרותו, מה שהנהלת הקבוצה עשתה בצער. אנו מאחלים לו הצלחה בהמשך".

"כמי שעומד בראש המערכת, אני לוקח אחריות מלאה על המצב שהקבוצה נקלעה אליו", אמר קטש אחרי ההודעה הרשמית, "המועדון זקוק לשינוי קיצוני ודבר כזה יכול לקרות רק בעמדת המאמן. כאחד שמועדון מכבי יקר לליבו, טובת המועדון תמיד לנגד עיני. הנהלת הקבוצה קבלה את בקשתי לא להמשיך כמאמן מכבי. אני מאחל הצלחה לשרף, אוהב את המועדון והשחקנים. אני מאמין ביכולתם לזכות העונה בכל התארים". 

דיוויד פדרמן: "הגענו לישיבה ללא החלטה, אבל עודד הצטרף וביקש לקום וללכת. הוא הוציא את הערמונים מהאש בשבילנו. זה אחד הימים היותר קשים במכבי. עודד רוצה להיות חלק מהמועדון בעתיד ואני בטוח שהעתיד שלו איתנו במכבי".

צביקה שרף: "כל מי שיודע כמה אני אוהב את עודד, מבין שזה יום קשה מאוד. יש דברים שלא מסתדרים לי בראש. אני מקווה שאדע מה לעושת. חצי שנה עבדתי עם עודד והוא נתן לי המון דברים. זה יום קשה בשבילי. כל מי שלובש את הגופיה הצהובה צריך לתת עכשיו יותר".

שמעון מזרחי: יש לנו שחקנים מעולים. הם יכולים לתת לנו את מה שאנחנו מצפים ורוצים, אבל אסור לנקות מהם את האשמה במה שקרה".

גם שחקני הקבוצה, כמו חברי ההנהלה, קיבלו את ההחלטה של קטש לקום וללכת בהפתעה מסוימת. "חבל מאוד, כואב לי הלב על עודד", הגיב קפטן הקבוצה דרק שארפ על ההודעה, "הוא מאמן מצוין. חבל שתמיד המאמן הולך הביתה כשקבוצה לא מצליחה. אני בטוח שהוא יצליח בכל מקום ומאחל לו בהצלחה". 

ליאור אליהו: "זה בהחלט עצוב. קטש אימן אותי בגליל. מדובר במאמן טוב. לצערי הקבוצה נקלעה לתקופה לא טובה. זה קורה. אני מעריך שעודד יצליח בכל מקום שיגיע אליו". 

וואנטיגו קאמינגס:
"עודד בעל מקצוע מהשורה הראשונה. הוא דמות מוכרת שכל הקהל אוהב. הוא מאמן צעיר ועתידו לפניו. הוא יצליח בכל מקום שיגיע אליו".  

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק