הישיבה בכלא עזרה לביינום

גיא גודס בראיון חג מיוחד ל-TELESPORT: "אני וצביקה שיפרנו את הקבוצה משמעותית, בעיקר בהגנה. יש לנו סיכוי לזכות בגביע. לא אעזוב לבני השרון או ירושלים. אני מכביסט וכזה אשאר".

יום שישי 18 אפריל 2008
שלמה חסߙד

גיא גודס, עוזרו של צביקה שרף, הוא חלק מרכזי במכבי כיום. מאז לכתו של עודד קטש שלא ספר אותו גודס נהיה גורם דומיננטי בקבוצה, וכעת הוא מרגיש שיש לו חלק רציני בהצלחות. בראיון חג מיוחד ל-TELESPORT רכז העבר המהולל מדבר על הכול.

לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה.
.
 איך ההרגשה לפני הפיינל פור ? 

"הרגשה מצויינת. יש סיפוק. עברנו הרבה עליות וירידות בארץ ובאירופה. היו פציעוߪ של שחקני מפתח, אבל הצלחנו להגיע להצלבה עם יתרון ביתיות, ובהצלבה עשינו מה שצריך כדי לעלות לפיינל פור".

בינואר כשהפסדתם 25 הפרש לרמת גן האמנת שתהיו במדריד ?

"אז לא חשבנו קדימה. היינו שקוۢים בבעיות. אחרי זה היו שינויים במועדון ודברים טובים קרו לקבוצה. התחברנו, שיחקנו טוב וניצחנו בחוץ, בעיקר ביורוליג. התחלנו להתייצב, הרמנו את רמת הקבוצה, התחלנו לשחק טוב והגענו לרמה הכי גבוהה באירופה. כמובן שיש עוד משחקים מאוד קשים בזירה המקומית, וביום שני מӗכה לנו חולון".

מה צביקה שינה בקבוצה ?

 "שינינו ביחד את המערך ההגנתי, הכנסנו היררכיה שעבדה טוב. הצלחנו להוציא מהשחקנים את המקסימום, וזה בשורה התחתונה התפקיד שלנו כמאמנים. הקבוצה שיחקה כקבוצה. ההגנה ۔שתפרה משמעותית, ואז גם ההתקפה בהתאם. עשינו שיפור משמעותי בקבוצה, הרבה שחקנים נתנו מעצמם ומגיע לכולם כל הקרדיט".

 למה אצל עודד קטש כל זה לא היה וההגנה לא תפקדה ?

"לא יודע. השאלות על העבר אני לא רוצהȠלענות ומוכן להתייחס רק קדימה. רק על התקופה שלי ושל צביקה ביחד, אנחנו עובדים מאוד קשה, השחקנים עובדים מאוד קשה, רוצים להצליח, להגיע להישגים כמו שצריכים להגיע".

 ביינום אמר שהיה לך חלק משמעותי בהתאוששות שלו.
"זה התפקיד שלנו כמאמנים, לדבר לשחקנים ולהתמקד בפן הפסיכולוגי, להסביר. כשיש תקופות שאתה לא טוב לנסות להוציא אותך מזה, וכשאתה טוב לשפר אותך כמה שיותר. וויל עובד מאוד קשה, ואחרי התאונה והכלא הוא התבגר, הפך להיות יותר מרוכז ומפוקס. אחד שיודע להעריך מהȠשיש לו ביד. לפעמים צריך לרדת לתחתית בשביל להבין איפה שאתה נמצא".

מה אתה אומר על ההצלחה של נבן ספחיה ?

"לא התפלאתי. הוא מאמן יוצא מהכלל. הוא הגיע למכבי בסיטואציה קשה, חילופי דורות של שחקנים, השושלת נגמרה. הרבה שחקנים שרצינו בקיץ לא רצו לבוא בגלל המלחמה שהיתה פה. נאלצנו ללכת על הדרג השני והשלישי. אני לא מתפלא על ההצלחה שלו, כי שחקנים משחקים בשבילו. לא מזמן ראיתי כתבה עם הרכז שלהם שמאוד מחמיא לנבן".

 מה יקרה אם בקיץ תקבל הצעה ۞ירושלים או בני השרון ?

 "אני רוצה להישאר במכבי. טוב לי פה, אני מרגיש חלק מרכזי בהצלחת הקבוצה. יש לי חלק גדול בעבודה, טוב לי, אני רוצה להמשיך לעבוד ולהתקדם".

 אז אפשר להביא גביע ?

"לדעתי כן, זה מזכיר לי את הפיינל פור בישראל. צס'ק"א פייבוריטית והאחרות שוות. במשחק אחד אפשר לתפוס יום ולנצח. הכול תלוי באיך אתה בא מרוכז ומבצע הוראות. אנחנו נלך עד הסוף".


לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמו۠ה.

צילום ועריכה: נפתלי חזקיה.
צילום סטילס: המכבי.קום

תגובות

טלספורט בפייסבוק