פיפן נגד גורדון והיינריך

NBA: שחקנה לשעבר של השיקגו בולס, ובעל 6 האליפויות, החל לגדף את שני הגארדים הנוכחים בבולס: בן גורדון חושב רק על עצמו, הוא מזלזל בחבריו לקבוצה. על היינריך: גארד גמד

יום רביעי 02 ינואר 2008
איל כהן
השחקן השני הכי מזוהה עם השיקגו בולס, לאחר מייקל ג'ורדן, הינו ה"עזר כנגדו" סקוטי פיפן. אקס שיקגו בולס בהווה, ירה לכל הכיוונים כנגד מה שמתנהל בקבוצת נעוריו.

סקוטי פיפן, שיחק קרוב ל-1178 משחקים בליגה הבכירה, כאשר בילה 17 שנים על הפרקט  וזכה ב-6 אליפויות ביחד עם מייקל ג'ורדון. לאחר התהילה בשיקגו, עבר פיפן ליוסטון רוקטס ולאחר מכן לפורטלנד טרייל בלייזרס. את עונת הפרישה סיים בבולס, אולם נפצע ונאלץ לפרוש מהר. 

העונה שיקגו בולס נראית לא במצב הכי טוב שיכול להיות, שבמאזנה רק 11 ניצחונות מול 18 הפסדים.

פיפן לא מסתיר את דאגתו ואת דעתו בנוגע לקבוצה, ומצפה אף להתברג לצוות המקצועי ולהיות המאמן הבא של השיקגו בולס. כעת פיפן מתרכז בשני הגארדים של הקבוצה, שאינם מנפקים את הסחורה: בן גורדון וקירק היינריך. 

סקוטי פיפן לא שבע רצון מהיכולת של גורדון: "זה נראה שהוא מחכה לחוזה חדש בקבוצה. הזריקות שלו מראות כי הינו מזלזל בחבריו לקבוצה, וחושב רק על עצמו.כולם חושבים שאני גם כן חשבתי על עצמי, אבל הזריקות שלי הן תוצאה של עבודה קשה".

בן גורדון לא נותר חייב וענה לדבריו של הגארד לשעבר: "פיפן לא בראש מעייני בדבריו. כל אחד לפעמים יש מה להגיד, אבל זה לא אומר שכל אחד יקבל מה שהוא מבקש. מה שהבנתי במהלך הקריירה המקצועית, שאתה נמצא בתקופה לא טובה, אז אנשים אוהבים לזרוע עוד מלח על הפצעים.

:ואילו שאתה מצליח, כולם מצטרפים להצלחה שלך. אז אני אתן לכולם את מה שהם אוהבים ולהצמד לקרון התזמורת המוביל בתחרות". 

כנראה שתקופת הפנסיה של פיפן הפכה אותו למבקר מן המניין, כך שגם היינריך קיבל ביקורת אישית: "אתה לא יכול לרוץ מאוד לאט במהלך משחק, גארדים קטנים בדרך כלל. זוהי נקודה מאוד רגישה עבורם".

גם היינריך לא נותר אדיש למתקפה: "אני בהחלט אוהב את פיפן, במיוחד בעונה האחרונה, שהוא שיחק לצידי. אני לא חושב שהוא מפחד להגיד את מה שהוא חושב, למדתי להכיר אותו שהוא שיחק לצידי. לכן אני חושב שהוא יכול להתחיל כעוזר מאמן בתור התחלה".

תמונות רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק