באיירן זכתה בגביע

צמד שערים של לוקה טוני (104, 11), העניקו לבאיירן מינכן את"התואר השני שלה העונה באצטדיון האולמפי בברלין. מלאדן פטריץ' השווה זמנית לדורטמונד בדקה התשעים וכפה הארכה.

שבת 19 אפריל 2008
אביחי קריבצק

 הקבוצה מחבל באווריה, הציבה לעצמה בתחילת העונה יעד ברור: ללכת על כול התארים העונה, לאחר שאשתקד רשמה את אחת העונות המאכזבות שלה בשנים האחרונות. לצורך כך, עשתה באיירן רכש של 70 מליון יורו והחתימה שמות גדולים כמו קלەסה, ריברי וזה רוברטו, אך מסתבר שהרכש הבולט הייתה הבאתו של לוקה טוני מפירנצה, שלא מפסיק לפרוע את השטרות.האחרון גמל שוב לקבוצתו עם שני שערים והוליך אותה לזכייה בגביע הגרמני.

לפני כשבועיים חזרה באיירן מהקבר בחטאפה, כאשר הצליחה להשוות את התוצאה תוך 5 דקות בהארכה מול הקבוצה מהפרבר של מדריד. הגיבור באותו משחק היה לוקה טוני עם צמד שערים מדהימים. גם הערב הוא הוכיח את גדולתו, האיטלקי לקח את מינכן על הכתפיים שלו והעניק לה את התואר השני העונה. 

למרות הכישרון הבלߪי נגמר של הבאוורים, הכול הולך להם קשה העונה. באיירן התחילה את המשחק מציון ועלתה ראשונה על לוח התוצאות בדקה ה-11 מרגליו של האיטלקי, לוקה טוני שלא מפסיק לכבוש, באותו רגע היה נדמה שבאיירן הולכת לדרוס שוב את דורטמונד, אך כנראה שלגביע חוקים משלו.

 כזכור חניכיו של היצפלד, הביסו ביום ראשון האחרון את דורטמונד 0:5, שהם כבר מובילים ביתרון של 4 שערים חצי שעה מהפתיחה. אך הערב התסריט היה שונה, באיירן ספגה שער כואב בדקה ה-90 מרגליו של מלאדן פטריץ' ששלח את שתי הקבוצות להארכה.

ההארכה הייתה בשליטה של באיירן. בדקה ה-103 כבש טוני את השני והשלים צמד הרביעי ברציפות. בפתיחת המחצית השניה של הארכה הורחק ג'ייקוב בלאזאקובסקי, דבר שהקשה על הקבוצה מחבל הרור. דורטמונד ניסתה לחߖור, אך הגביע הלך לבסוף דרומה למינכן. 

תגובות

טלספורט בפייסבוק