מזל שלא המשכתי כשוער

תכירו את טל אלמשעלי, חלוץ קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים שכבש העונה כבר שבעה שערים: "תמיד יש את החשיבה על זה שקשה להשתלב בקבוצה הבוגרת ואת הפחד, אבל זה לא מה שמדאיג אותי"

יום חמישי 03 ינואר 2008
אסף שקד

 טל אלמשעלי בן ה-18, פתח העונה את עונתו השלישית בקבוצת הנוער והפך לכובש המוביל שלה. אחרי שבעונה שעברה זכה בדאבל, אך ראה משחקים רבים מהספסל, העונה הוא הפך לשחקן הרכב מוביל ומחזיק בתואר מלך השערים של הקבוצה עם 7 שערים.

אז נכון שלבית"ר יש שחקנים מוכרים יותר בגיל הנוער כמו עידן ורד או שי חדד, אבל מי שראה אותו יודע לספר שאלמשעלי עשוי להפוך חלות מוביל באלופה. עכשיו זה הזמן שלנו לערוך הכרות עם חלוץ הנוער של בית"ר ירושלים.

הקריירה שלך התחילה דווקא כשוער, מתי הגיע השינוי לשחקן התקפה?

"בגיל 8 התחלתי לשחק בבית"ר ירושלים, התחלתי בכלל בתפקיד שוער אבל בגיל 10 חיים מויאל (אבא של קובי מויאל שחקן כפ"ס כיום) שהיה המאמן שלי שינה לי את התפקיד משוער לחלוץ. את האמת היה לי משעמם מאוד להיות בשער, ושמחתי כששינו לי את התפקיד. מזל שזה קרה. בעונה הראשונה הלך לי טוב, כבשתי הרבה שערים וכבר מאז ידעתי שזה תפקיד שאני רוצה להיות בו".

מהו הרגע המשמעותי ביותר בקריירה שלך עד כה?

"הדאבל בעונה שעברה היה רגע השיא, בכל זאת זה זכייה בתארים הכי חשובים. זכיתי בגביע גם בעונה הראשונה שלי בנוער, אבל זה היה שונה מעונת הדאבל כי בעונה שעברה כבר שיחקתי והייתי חלק בלתי נפרד מהקבוצה".

אתה לא מפחד שלא תזכה למקום בקבוצה הבוגרת עם כל הכסף והמטרות לזכות בתארים?

"תמיד יש את החשיבה על זה שקשה להשתלב בקבוצה הבוגרת ואת הפחד, אבל זה לא מה שמדאיג אותי כי אני מאמין שאם אני אהיה טוב אני אצליח בבית"ר, ואם יחשבו שאני לא מספיק טוב אנסה את המזל בקבוצות אחרות. מאז שאני ילד קטן אני אוהד בית"ר ירושלים וברור שזה החלום שלי לשחק בקבוצה הבוגרת".

העונה כבשת שלושער וצמד מול הפועל באר-שבע בליגה וגם בגביע, אתה מסוג השחקנים שמעדיפים לתת משחקים רבי שערים ואז לדעוך מעט או לשמור על יציבות אבל לא להפציץ במשחק אחד?

"חלוץ חייב לשמור על יציבות וחייב לראות את הגולים כמטרה, אני מעדיף לכבוש בכל משחק ולעזור לקבוצה לנצח מאשר לכבוש במשחק אחד שלישייה ולהעלם. השנה כבשתי שלושער נגד הפועל באר-שבע וצמד מולם במשחק הגביע. העונה זה יצא שכבשתי יותר משער אחד בשני משחקים וזה טבעי, כשאני כובש שער אחד המטרה שלי תמיד לכבוש עוד שער".

בתחילת העונה הספידו אתכם, האמנת שהיום תהיו במקום הראשון בבטחה?

"הספידו אותנו אחרי שכל כך הרבה שחקנים עזבו, זה קצת הלחיץ אותנו בהתחלה, אבל עם הזמן גיא עזורי וכל הצוות עשו מהלך גדול כשהשאירו את ילידי 88 בעמדות מרכזיות (הגנה) ככה שיש לנו בסיס חזק מאוד בהגנה וככה היה לנו הרבה יותר קל להצליח".

יש לך שחקנים שהם מודל לחיקוי?

"המודל שלי זה כריסטאן רונאלדו שלפי דעתי מחזיק בתכונות הכי חשובות ששחקן מצליח צריך להחזיק כשהייתי צעיר יותר הייתי אוהב מאוד את רונאלדו הוא חלוץ מריח שערים ולפי דעתי אחד החלוצים הטובים בעשור האחרון. בארץ המודל לחיקוי זה ברק יצחקי, הוא שחקן צעיר ומוכשר מאוד שמצליח מאוד, הוא התחבר מאוד לקהל בבית"ר ואני מאוד אשמח לחקות אותו. הייתי רוצה להיכנס לנעליים שלי אבל זה לא תלוי רק בי".

בעונה שעברה היית חוגג עם התנועה של לוקה טוני, מאיפה זה הגיע ולמה הפסקת עם זה?

"בעונה שעברה הייתי רואה את המשחקים של פיורנטינה ביחד עם אבא שלי והוא היה אומר לי לעשות את זה, בכמה משחקים עשיתי את זה אבל העונה החלטתי לוותר עלייה ולחגוג עם שאר החברים לקבוצה".

מדברים אצלכם על עלייה לקבוצה הבוגרת?

"אריאל הרוש שהוא חבר טוב שלי, מספר לי על האימונים בקבוצה הבוגרת וזה מסקרן אותי מאוד, השאיפה שלי להגיע לשם, אני מאמין שאם אעבוד קשה ואמשיך לכבוש זה לא יעלם מהעניים של האנשים למעלה".

לפני 4 שנים זכית לכתבה מחמיאה בעיתון המקומי וכינו אותך ביחד עם טל כליפא "דור העתיד של בית"ר", זה שינה אותך?

"הכתבה הייתה מאוד מפרגנת וכל ילד היה מתלהב ממנה, אבל המזל שלי שאבא שלי הוריד אותי מהר לקרקע. אני שמח שבראייה לאחור הכתבה לא הייתה לחינם והצלחתי להפוך לשחקן בקבוצת הנוער. הכתבות לפי דעתי הם דבר שולי, הכי חשוב זה לדבר על המגרש במיוחד בגילאים שלנו".

מי הבנאדם שהשפיע עלייך הכי הרבה בקריירה?

"מי שהשפיע עליי הכי הרבה עד היום זה אבא שלי. כשהייתי ילד הוא לא היה מעורב בכלל בכל מה שקשור לכדורגל, בשנתיים האחרונות כשהוא ראה שיש תקווה להצלחה הוא התחיל להתערב ולקחת את המושכות אליו. אבא שלי לא אוהב להתערב ומאמין שמי שטוב משחק, אני שמח שהוא לא מתערב לי בקריירה ולא מדבר עם מאמנים, ככה זה נותן לך שקט להצלחה".

איזה טיפ אתה יכול לתת לשחקנים צעירים שחולמים להצליח?

"הדבר הכי חשוב זה התמדה, לא להפסיד אימון גם אם אתה חולה או פצוע. בכל אימון צריך לתת את ה-100 אחוז גם אם אין לך חשק להתאמן, דווקא באימונים האלה צריך להיות מפוקסים ולתת הכול. המתכון להצלחה זה עבודה".

לסיום, מה החלום הכי גדול שלך?

"החלום הכי גדול שלי לעלות ולשחק עם הקבוצה הבוגרת בטדי. אומרים שכל חלום שמתגשם מביא איתו חלום חדש, אז תן לי להגשים קודם את החלום הזה ואז נדבר על חלומות גדולים יותר".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק