יש חיים אחרי הפרישה?

האם יוסי אבוקסיס, שכבר תלה את הסטופקס, מסוגל לחזור לעצמו ולתפקד כבעל הבית של הפועל ת"א? המומחים חלוקים בדעתם, וגם אבוקסיס עדיין מתלבט. כל מה שרציתם לדעת על שובו של הקאמבק.

יום חמישי 03 ינואר 2008
אשר גולדברג

שחקן העבר של הפועל תל אביב, יוסי אבוקסיס, משתעשע ברעיון לעשות קאמבק ולחזור למגרשים, למעלה מחצי שנה אחרי שהופרש בכוח ע"י גיא לוזון. השאלה האם דבר כזה אפשרי בכלל? ואם כן, כמה זה אפקטיבי?

שחקן העבר של מכבי, ויקי פרץ, סקפטי: "שחקן כדורגל יכול לשחק עד גיל 34, מקסימום עד גיל 35. אבוקסיס כבר בגיל 37. גם אם הוא לא היה פורש, הוא כבר היה רחוק משיאו אחרי קריירה ארוכה שכללה פציעות וכו'. עכשיו, חצי שנה אחרי שהוא פרש, זה לא יהיה בכלל רציני לחשוב על חזרה, ואני חושב שיוסי צריך להפסיק עם המחשבות האלה. אני מבין שהוא מתגעגע למגרש, אבל את המנהיגות, הנשמה ואת 'הרוח האבוקסיסית' הוא יכול להביא גם מעמדת עוזר המאמן. שיסתפק בזה, וייתן את הכל כעוזר מאמן. אני חושב שיש לו הרבה מה להוסיף להפועל מהעמדה הזאת". 

חברו של אבוקסיס, יעקב הלל אמר: "שוחחתי עם אבוקסיס, והוא באמת מתלבט אם לחזור. במידה והוא יחליט לחזור הוא יהיה מוכן בעוד חודש וחצי. באופן עקרוני שחקן יכול לשחק עד גיל 40 בלי בעיה, לדוגמא מלדיני, ואם זה טוב באיטליה זה יכול גם להתאים לפה. הבעיה עם אבוקסיס היא שהוא כבר התרגל לרעיון שהוא לא ישחק כדורגל, ועכשיו פתאום לחזור ולהיכנס לראש של שחקן פעיל זה לא דבר שבא בקלות. זה מאוד מסובך, הלוואי ויחזור לעצמו אבל זה לא יהיה פשוט בכלל".

חבר נוסף של אבוקסיס, אברהם לוי אמר: "עוד הרבה שנים לא יצמח שחקן נשמה כמו אבוקסיס שכל קבוצה מאחלת לעצמה, השאלה אם בגיל הזה נשאר לו מה לתת להפועל. בסיבוב השלישי מצפים להפועל משחקים על החיים מול קבוצות שלא בוחלות באמצעים. גם אם אבוקסיס יחזור, השאלה אם הגליצ'ים שלו, ההלהבות והרצון יהיו אותו דבר. זה לא פשוט להתמיד, והטעות הגדולה היתה שלא נתנו לו להמשיך השנה. אני לא בטוח שיוסי מסוגל במצבו הנוכחי לחזור להיות אותו אבוקסיס שכולם מכירים, אבל אם הוא חושב שהוא יכול- שינסה".

אוהד הקבוצה ארי שמאי אמר: "אני מציע לאבוקסיס לחזור, הוא בהחלט יכול להוסיף לנו. הפועל זקוקה לו, ואני לא מקבל את הטענה שבגלל שהוא לא שיחק חצי שנה הוא לא יכול לחזור לשחק. כי אם נסתכל על הדברים כפי שהם, לא רק אבוקסיס לא שיחק חצי שנה, גם שאר שחקני הפועל לא שיחקו ולכן חזרה שלו תתקבל באופן טבעי ובהבנה. אני כבר מחכה לחזרתו ומקווה שזה יעזור להפועל".


תגובות

1

טלספורט בפייסבוק