קרובים לצלחת יותר מתמיד

הניצחון של חולון אתמול על מכבי מעלה שוב את השאלה מי תזכה השנה בצלחת האליפות. מומחי הכדורסל טוענים שהכול יכול להיות

יום שלישי 22 אפריל 2008
שלמה חסיד
 הניצחון אתמול של חולון על מכבי ת"א, פתח את בורסת הספקלוציות לגבי זהות האלופה בכדורסל השנה.

מכבי אומנם הגיעה לפיינל-פור ביורוליג אבל היא מתקשה בארץ ולפי כך נשאלת השאלה האם תצליח להגן על תואר האליפות שלה ולזכות שוב בתואר הנחשק.

רענן כץ מבעלי מכבי, לא מייחס יותר מידי חשיבות להפסדים בליגה ואמר: "אני חושב שאנשים מגזימים בחשיבות ההפסדים האלה. סך הכול מכבי כבר הבטיחה את הӔשתתפות בפיינל-פור בארץ ומרגע זה והלאה שאר המשחקים בליגה הם לפרוטוקול וכרגע הראש של השחקנים הוא בפיינל-פור של היורוליג ולכן בא ההפסד בחולון. לפיינל-פור בארץ הם יבואו כבר הרבה יותר מפוקסים ואז אני צופה שהם גם יצליחו לקחת את האליפות גם השנה".

אפי בירנבוים אמר: "עוד מוקדם להגיד מי תהיה האלופה. הנה לפני שבוע כולם עשו מאיתנו אלופים ועכשיו אנחנו בירידה ואתמול הפסדנו לר"ג בבית. זה אומר שעכשיו אין טעם לדבר על האלופה, שאנחנו עדיין רחוקים מהפיינל-פור וקשה להגיד מי תהיה הקבߕצה שתנצח בעוד חודש". 

"בספורט חשוב מאוד המומנטום ועל זהות האלופה  אפשר יהיה לדבר רק בבוקר הגמר של הפיינל-פור בארץ, אז יהיה אפשר לנתח טוב יותר מי עומדת לזכות באליפות".

משה קמינסקי יו"Ө מכבי ראשון אמר: "אני חושב שבשיטה של פיינל-פור כל שנה, כל קבוצה יכולה לקחת אליפות. גם מכבי ר"ג וגם נהריה מסוגלות לנצח את מכבי ת"א ועובדה שהם עשו את זה. במיוחד השנה, כל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה ולכן הסיכויים שווים לחלוטין. אולי יש קצת יתרון̠למכבי בגלל המסורת והביתיות אבל זה בהחלט קרב פתוח, מעניין ומותח".

מיקי דורסמן, המאמן והבעלים של חולון: "בלי קשר לניצחון שלנו אתמול, אני חושב שהמאבק פתוח. יש קבוצות טובות והולך להיות מאבק מעניין מאוד. אפשר לזכות באליפӕת ואפשר גם להפסיד. את זה נראה בסוף מאי. בטוח שיהיה מעמד יפה שיפאר את הכדורסל וייתן את החותמת הסופית לליגה שהיתה השנה תחרותית, מעניינת ובזה היא היתה שונה מהכדורגל".

תגובות

טלספורט בפייסבוק