שמיר צפוי לעזוב בקרוב

בכיר בירושלים: "אם דן שמיר יבקש להתפטר, נשחרר אותו מיידית והאמת שזו הציפייה שלנו". שמיר: "את המחשבות שלי אחלוק עם ההנהלה. אני אחראי. כלום לא מצליח לנו"

יום שלישי 22 אפריל 2008
שלמה חסיד
בהפועל ירושלים מעריכים שדן שמיר יסיים את תפקידו בקבוצה בתוך שעות, עד ימים. בקבוצה ידעו עוד לפני כשבוע שלא ניתן יהיה לקבל הפסד ביתי לראשל"צ, הקבוצה החלשה בליےה במשחקי החוץ.

בכיר בירושלים אמר הערב ל-telesport: "דני קליין ימתין להחלטתו של דן שמיר. ההערכה של כולם היא ששמיר יתפטר וקליין יקבל את התפטרותו. פשוט אין דרך אחרת לשפר את הקבוצה למרות שיודעים בירושלים ששמיר עשה עבודה מצויߙנת בעונה שעברה ולמרות הזכיה בגביע, נוצרה הזדמנות בלתי רגילה העונה לזכות באליפות וזה לא מתקבל על הדעת שירושלים לא תהיה בפיינל-פור".

הבעיה הגדולה אליה מודעים ראשי הפועל ירושלים היא שקשה עד כמעט בלתי אפשרי למנות מאמן בכיר בתקופה של מעט יותרĠמחודש עד תום העונה, מאחר שבעונה הבאה אמור להתמנות בכל מקרה מאמן אחר, מהבכירים בכדורסל הישראלי, ככל הנראה אפי בירנבוים או פיני גרשון. יחד עם זאת יודעים בירושלים כי חייב להיות שינוי בעמדת המאמן.

על המשחק עצמו אמר המאמן דן שמיר:̠"נכנסנו לבור בחצי הראשון, חזרנו יותר אגרסיבים למחצית השניה, אך זה לא הספיק. אני אחראי על מה שקרה במגרש, לא מתאים שאני אטיל את זה על שחקן זה או אחר".

לגבי שריקות הבוז והקריאות להתפטר מצד הקהל, שהגיעו לשיאים חדשים הערב, אמר: "זה ۞אוד לא נעים ומאוד עצוב. הייתי רוצה מאוד שיהיה פה כדורסל טוב וערבים גדולים כמו שכבר היו לנו. הקהל מצפה לשינוי, אנחנו גם רוצים שינוי, אנחנו חיפשנו ועדיין מחפשים פתרונות".

כשנשאל שמיר האם הוא מתכוון לקחת אחריות ולהסיק מסקנות אישיות ענה שמירȺ "לא עונה על השאלה הזאת".

בצד החוגג היה זה המאמן עופר ברקוביץ' שאמר: "רצינו לעצור את ירושלים על פחות מ-80 נקודות כי ידענו שכשהם רצים במלחה קשה לעצור אותם. עשינו את זה ואני שמח שזה עבד. עומר סניד עשה עבודה גדולה̠אבל זה לא יהיה יפה לדבר רק עליו. כולם נלחמו כמו אריות ועשו פה ניצחון גדול שחיכינו לו הרבה זמן".

כשנשאל אם קבוצתו תישאר בסיום העונה בליגת העל ענה המאמן: "אני צועק שראשון לא תרד כבר חודש וחצי למרות כל ההפסדים וכולם חשבו שאני משוגע. לאȠנרד ליגה, אם כבר יצטרכו להוריד אותנו ליגה".

תגובות

טלספורט בפייסבוק