תיקו עלוב לנתניה בסכנין

בני סכנין אירחה היום את מכבי נתניה למשחק משעמם שהסתיים בתיקו אפס. המארחת לא הצליחה להסתדר ללא איליה יבוריאן שנעדר בעקבות הרחקה, ונתניה כבר מתחרטת על שיחרורו של תמיר כהן

שבת 05 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
בני סכנין אירחה היום באצטדיון דוחא את מכבי נתניה במסגרת המחזור ה-14 בליגת העל, למשחק שכונה טרם שריקת הפתיחה "קרב צמרת" אך התברר כשעמומון אחד גדול. בני סכנין שפתחה את העונה בסערה, עשתה צעד נוסף בדרך למרכז הטבלה וללא החלוץ המצטיין, איליה יבוריאן, המארחת נראתה כמו עדר ללא רועה. מלבד הברקה אישית של מאור בוזגלו אי שם בשלהי המחצית השנייה, העולה החדשה אפשרה ללירן שטראובר לנוח בעמידה, ואיבדה שתי נקודות חשובות. 

מכבי נתניה גם כן אינה פטורה מעונש, והאשם העיקרי נמצא דווקא על הקווים. המאמן הצהוב, ראובן עטר, חיכה למועד העברות בינואר בכדי לחזק את הקבוצה, אך בתוך שבועיים בלבד סגנית האלופה נחלשה בצורה דרסטית. תמיר כהן, גורג' בה, מריוס בונדאה וסטניסלב אנגולוביץ' שוחררו מהסגל, ובמקומם לא הוחתם אפילו שחקן רכש אחד. ובעקבות הבעיות הללו ראובן עטר נאלץ לעלות למשחק החשוב היום בהרכב צעיר וחסר ניסיון, שהיה רחוק מלספק את הסחורה. 

בשבוע הבא בני סכנין שלא הבקיעה בשני משחקי הליגה האחרונים, תתארח אצל האלופה האימתנית, בית"ר ירושלים, ותתפלל שחזרתו של איליה יבוריאן לחוד תעיר גם את שאר שחקני הסגל, ומכבי נתניה המתוסכלת תארח את מ.ס. אשדוד החלשה בתקווה לחזור למסלול הניצחונות.   

מחצית ראשונה: שעמומון בדוחא

המשחק נפתח בהצדעה לקהל באדום. 4,000 צופים תומכים וגועשים התכנסו היום באצטדיון "דוחא", בכדי לראות את קבוצתם האהובה משאירה את הנקודות בסכנין. 

7 דקות מהפתיחה ומכבי נתניה לא ממש מתחשבת ברצונות הקהל האדום ומגיעה להזדמנות הראשונה. החלוץ הצעיר, איתי שכטר, בעט כדור חזק על סף רחבת המארחת אך מאיר כהן הצליח להדוף.

5 דקות עברו ומכבי נתניה ממשיכה בלחץ כבד על המארחת. כדור קרן מצוין הגיע לראשו של החלוץ, אבודו אוקוצ'ה, ומי אם לא מאיר כהן בהתמקמות טובה הצליח לשמור על שער נקי. 

דקה 13 ואוקוצ'ה מאיים שוב. החלוץ הגנאי פרץ לבדו ללא כל הפרעה מצד הגנת סכנין ושלח כדור אדיר לעבר שערו של מאיר כהן, ולמזלו של השוער הוותיק הכדור חלף סנטימטרים ספורים מעל המשקוף.

דקה 18 ובני סכנין סוף סוף נזכרת לקחת חלק במשחק ההתקפה. חמד גנאים המוכשר עבר בקלילות את ההגנת האורחים, אך בעיטה חלשה לא ממש הצליחה לסכן את שטראובר.  

4 דקות חלפו והמזל הרע דובק בסכנין. אקס מכבי נתניה, ליאוניד קרופניק, נפצע בצורה קשה ונאלץ להתחלף. במקומו אלישע לוי הכניס את עלא אבו סלאח.

דקה 30 ונתניה זוכה בהזדמנות מעניינת. השחקן הבולט עד כה במגרש, אובודו אוקוצ'ה, ניסה את מזלו וממרחק לא מבוטל שלח כדור חזק, אך מאיר כהן שוב היה במקום. 

מיד אחר כך סכנין יצאה להתקפה קטלנית ובסופה חמד גנאים שלח כדור חזק לעבר המסגרת, אך לירן שטראובר המנוסה לא התרגש והצליח להדוף.

דקה 44 וסכנין כל כך קרובה לעלות ליתרון. מאור בוזגלו שלא הורגש עד כה במשחק כמו כל קבוצתו, הניף את רגל ימין ושלח כדור חזק לעבר שער הצהובים, וקלמי סבן בטעות אדירה הסיט את הכדור לעבר השער, אך למזלו הכדור חלף סנטימטרים ליד הקורה והחוצה. 

עד סיום המחצית שתי הקבוצות לא הצליחו להגיע למצב ממשי, וירדו להפסקה בתוצאת תיקו נטולת שערים ודי משעממת. 0:0 במחצית  

מחצית שנייה: נרדמים בעמידה

למרות היכולת החלשה מצד שתי הקבוצות, אלישע לוי וראובן עטר החליטו לא לבצע שינויים בפתיחת המחצית השנייה ולהישאר עם אותו הרכב.

בדיוק כמו בפתיחת המשחק, גם תחילת המחצית השנייה עברה בדקות ארוכות של גישושים במרכז השדה, ואף מצב מסוכן ומעניין משני צידי המגרש.  

בדקה ה-56 סוף סוף מאור בוזגלו הפנטסטי התעורר לחיים. הקשר חלף בקלילות על פני שני שחקנים בצהוב וניסה לעבור גם את השוער, אך לירן שטראובר בשנייה האחרונה הצליח להוציא את הכדור מרגליו של הכוכב הצעיר, והלהיט את שחקני סכנין שדרשו בעיטת עונשין מ-11 מטרים אך לא קיבלו את בקשתם.

דקה 63 וראובן עטר מחליט לרענן מעט את השורות ולהוציא את הקשר הצעיר, שניר גואטה, ולהכניס במקומו את יחיאל צגאי. 

5 דקות עברו ואלישע לוי מאפשר לכולנו לערוך היכרות ראשונה עם שחקן הרכש הרומני, בוגדן אפוסטו, שנכנס במקומו של חמד גנאיים המאכזב.  

בדקה ה-70 אובודו אוקוצ'ה מראה לכולם את הצדדים המכוערים בכדורגל. החלוץ הצעיר בטיפשות גמורה ביצע תנועה מגונה לעבר אוהדי סכנין וניצל את נחמדותו של השופט, אשר כהן, בכדי לצאת מהתקרית המביכה רק עם כרטיס צהוב.

5 דקות עברו והמחליף בצהוב, יחיאל צגאי, בעט כדור טוב אך מאיר כהן באחד האירועים היחידים בו לקח חלק, הדף בקלות. 

דקה 80 ומכבי נתניה מפספסת הזדמנות אדירה להעלות ליתרון. איתי שכטר קיבל מסירה טובה מאובודו אוקוצ'ה שהוריד את הכדור בראשו, וממצב קורץ מתוך הרחבה בעט ברשלנות החוצה. 

בני סכנין: מאיר כהן, עבד ראבח, פטי יאיא, ליאונרד קרופניק {עלא אבו סלאח 22'}, באסם גנאים, חלאד חליילה, לוקאש סורמה, ג'ון קולמה, עלי עתמאן, מאור בוזגלו, חמד גנאים {בוגדן אפוסטו 68'}.

מכבי  נתניה:
 לירן שטראובר, קלמי סבן, גולן חרמון, לואיס מרין, דדי בן-דיין, טל מעבי, שניר גואטה {יחיאל צגאי 63'}, אלמוג כהן, איתי שכטר, דלה ימפולסקי, אובודו אוקוצ'ה.   

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק