ניצחון כארז

22 נקודות של ארז מרקוביץ' ב- 91% מהשדה,עזרו להפועל ירושלים להפסיד לבני השרון רק בשתי נקודות הפרש, אבל להעפיל בסיום לחצי גמר גביע המדינה בזכות הניצחון במשחק הראשון. בסיום 77:79 לבני השרון

שבת 05 ינואר 2008
מערכת TELESPORT
שתי קבוצות צמרת בכדורסל הישראלי נפגשו למשחק המסקרן ביותר במסגרת מפגשי הגומלין של שלב רבע גמר גביע המדינה. 

במפגש הראשון בין הקבוצות ניצחה הפועל ירושלים במלחה בהפרש של תשע נקודות, אבל מאז עלה גיא פניני לכותרות בהקשרים שליליים, הקבוצה צרפה את נואל פליקס וכעת כל מה שרצה המאמן דן שמיר, זה לעלות שלב. גם מאמן בני השרון אפי בירנבוים חיפש לעלות שלב, ואחרי שניצח את ירושלים במסגרת הליגה, הוא רצה לעשות זאת גם במסגרת הגביע, מה שהצליח לו בסיום, אבל לא מספיק בשביל לראות את חצי הגמר כמשתתף.

רבע ראשון:

הגנות לא היו בדקות הראשונות של ההתמודדות. אחוזי קליעה גבוהים של שתי קבוצות, שנבעו בעיקר מחדירות טובות וריבאונד התקפה של בשני הצדדים, הביאו לתוצאה של 11:10 לירושלים אחרי ארבע דקות של משחק.

המשחק המשיך לרוץ בשני הצדדים, כשארז מרקוביץ' היה הבולט בירושלים עם תנועה טובה ושמונה נקודות ברבע הראשון. מנגד וויליאמס קלע לבני השרון, 23:21 ירושלים, דקה לסיום הרבע, שהסתיים עם שלשה חסרת סיכוי של גיא פניני בשנייה האחרונה. בסיום הרבע הראשון 26:21 לירושלים.

רבע שני:

בני השרון עלתה לרבע השני עם מומנטום חיובי, אולי מתוך הבנה שהגביע נמצא בסכנה. שש נקודות רצופותף ביניהן של חנוכי וטפירו, הורידו את ההפרש לנקודה בלבד, 28:27, שלוש דקות ברבע.

דרור חג'ג' לקח את ניהול המשחק לידיים והזין את מרקוביץ' כדי להעלות את ירושלים ליתרון מחודש, 38:34. מנגד וויליאמס המשיך לקלוע בבני השרון כדי לשמור אותה בתמונה. 41:36 ירושלים, דקה וחצי למחצית, שהסתיימה לבסוף ביתרון מבטיח לירושלים 43:36.

רבע שלישי:

הפועל ירושלים ירדה למחצית ביתרון שבע נקודות ואחרי שתי דקות וחצי איבדה אותו כאילו לא היה. טפירו השווה מהקו ל- 45:45, השלים ריצה של 2:9 לבני השרון והמשחק נפתח מחדש.

בהמשך הרבע ירושלים צברה את המומנטום שלקח אותה קדימה. חג'ג' בניהול משחק טוב, יחד עם האיזון של באוורס בקליעות מבחוץ, מול החוסר יכולת של בני השרון לייצר נקודות העלו את ירושלים ליתרון 66:54, דקה לסיום הרבע, שהתאפיין בסל אחד, הסל הסוגר.

ארז כץ השתלט על כדור חוזר, ארבע שניות לסיום הרבע. הרכז התקדם לקו חצי המגרש, העביר את הכדור מאחורי גבו ועלה לזריקה מחצי מגרש, שצללה פנימה. בסיום הרבע 65:59 לירושלים.

רבע רביעי:

בני השרון עברה ללחוץ על כל המגרש והחלה להרביץ. מאיר טפירו לקח מנהיגות וניצל את יכולת החדירה שלו כדי להוריד את ההפרש של ירושלים לנקודה בלבד, 68:67, שלוש דקות וחצי ברבע.

סיסה השווה את התוצאה ונתן סוג של תקווה מחודשת לבני השרון, למרות הפיגור תשע מהמשחק הראשון, אבל מרקוביץ' לא נתן ליריבה לשמוח יותר מדי. במשחק עיקש ועם מיקום מצוין, שמר הסנטר על היתרון של ירושלים 72:70, שלוש דקות וחצי לסיום.

בדקות האחרונות בני השרון עלתה ליתרון וניסתה לצבור הפרש שיכסה על ההפסד במשחק הראשון, אבל ניהול המשחק של דן שמיר השאיר את הניצחון אצל אפי בירנבוים, אבל את העלייה אצל ירושלים. בסיום 77:79 לבני השרון, אבל ירושלים עלתה לחצי הגמר בזכות הניצחון במשחק הראשון.

המצטיין במשחק, ארז מרקוביץ', הגיב בסיום: "תכנית המשחק הייתה לחימה. זה ניצחון ענק שאני מקדיש לאשתי. שאלוהים נותן לך צ'אנס צריך לקחת אותו בשתי ידיים. אני שמח שעלינו שלב, למרות שהיינו צריכים לנצח את המשחק". 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק