ביינום במעצר עד יום שלישי

וויל ביינום החשוד בתאונת פגע וברח ימשיך לשבת במעצר עד יום ג' בשעה 10:00 בבוקר. ביינום אמר לחבריו: "לא מבין מה רוצים ממני, מעולם לא פגעתי באיש". במכבי מותחים ביקורת עליו וקאמינגס

יום ראשון 06 ינואר 2008
שלמה חסיד

פרשת ביינום ממשיכה להסעיר גלים, כאמור המשטרה דרשה כי ביינום ימשיך לשבת במעצר עד יום חמישי ואילו בית המשפט קבע כי ביינום ישאר במעצר עד יום שלישי ב-10:00 בבוקר.

למרות הביקורת שהוטחה ע"י כמה מראשי מכבי ת"א על וויל ביינום והתנהגותו, הרי שבקרב השחקנים, ששוחחו עם ביינום אתמול בזמן הארכת המעצר, הולכת וגוברת ההארכה שביינום לא אשם בפרשה וכי הוא נפל קורבן להתגרות.

ביינום פתח אתמול את ליבו בפני  אנשי מכבי ואמר להם: "לא עשיתי דבר, אני לא טיפוס שמסתבך במכות, העבר שלי נקי, מעולם לא הייתי בחקירת משטרה, כל הסיטואציה מאוד זרה לי וגורמת לי למצב רוח ירוד".

ביינום הוסיף: "אני לא מבין מה רוצים ממני, לא פגעתי באיש, למה עצרו אותי. איני טיפוס מסוכן, אני בנאדם שלא מסתבך בשטויות, סה"כ היתה לי יומולדת ובאתי לחגוג. קשה לי עם הסיטואציה, אני מקווה שישחררו אותי כמה שיותר מהר ואחזור לפעילות במכבי, תודה לכם על התמיכה בי, אני מעריך את זה מאוד ואני מקווה לחזור כמה שיותר מהר".

ביקורת חריפה מצד אנשי מכבי

במכבי תל אביב מותחים ביקורת חריפה ביותר על ונטיגו קאמינגס ו-וויל ביינום, שהיו מעורבים בקטטה בדרום ת"א. 

בכיר במכבי אמר ל- telesport
: "קאמינגס וביינום הם שני פושעים. התנהגותם מופקרת, חסרת אחריות, לא מקצוענית ולא מתאימה למועדון כמו מכבי ת"א, אלא מקסימום לגליל או למכבי ר"ג. שחקנים שמקבלים מיליון או 700 אלף דולר לעונה, אין להם בכלל מה לחפש בשעות הללו מחוץ לבית, ובטח במקומות מועדים לפורענות. יש לנו משימה קשה בגליל, אבל כנראה ששני החבר'ה האלו לא שמעו עליה או שלא אכפת להם. הם יטופלו באופן הנחרץ ביותר, לא נוותר. מי ששובר את המסגרת הקבוצתית, לא נעבור על זה בשתיקה." 

לדיון הארכת המעצר שנערך לשחקן, בו נקבע שישהה בבית המעצר עד ליום ראשון בשעה חמש, הגיעו דיוויד פדרמן, ניקולה וויצ'יץ', טל בורשטיין ודרק שארפ. עו"ד שמעון מזרחי שימש כסנגור שלו. ברגע שביינום קיבל את הבשורה שיאלץ להישאר לילה נוסף במעצר, פרץ בבכי.

לא ברור איך מכבי תנהג בשני השחקנים, אולם קיימת אפשרות כי השניים יוחלפו בשחקנים אחרים אם יימצאו כאלה.

בצל הפרשה, מכבי ת"א קיימה הערב אימון לקראת המשחק מול הגליל. ניקולה וויציץ' חזר להתאמן, וקיים אימון במשך 50 דקות. לדברי אנשי הקבוצה הוא נראה מצוין. ונטיגו קאמינגס, שנכח באירוע המדובר, התאמן כרגיל ומיועד לשחק מחר בגליל. צביקה שרף, מאמן הקבוצה, נסע לראות את המשחק בין ירושלים לבני השרון ברעננה בסיום האימון.

יו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, אמר: "וויל לא מבין למה הוא נעצר. הוא טוען שלא פגע באיש, ומכחיש מכל וכל את המעורבות במקרה. בידי המשטרה ראיות שתומכות בדבריו. גם קאמינגס וגם ביינום יטופלו משמעתית בכל חומרת הדין על המקרה הזה".

דרק שארפ: "המקרה הזה לא ישפיע עלינו. אנחנו באים לנצח את הגליל העליון ולהמשיך בתנופה שאליה נכנסנו אחרי הניצחון בטורקיה. אני מאמין שננצח, ומיום שני נדבר רק על המשחק הקובע ביום חמישי מול מלאגה. נצטרך להסתדר בלי ביינום במשחק מחר. אני בטוח שהמקרה לא ישפיע על הקבוצה. כל אנשי הקבוצה מדברים רק על המשחק מחר, וזה הדבר היחיד שעומד מול העיניים שלנו".

עוזר המאמן, גיא גודס: "מצפה לנו משימה קשה מאוד בגליל מחר. זה משחק חוץ, כשבגביע קורים דברים. אנחנו מצפים לניצחון, אך יודעים שיהיה קשה מאוד. אנחנו לא מתעסקים בכלל בכל הדברים שמסביב, הראש שלנו אך ורק בכדורסל נטו. הבשורה של היום היא חזרתו של ווייציץ' לפעילות. הוא נראה מצוין באימון, וזה בהחלט מעודד".

 פורסם לראשונה: 5/1/2008 בשעה: 19:30

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק