הוא מנסה לגמור את טוטו

לאחר התיקו אתמול בהרצליה מי שחיפש את החיוכים המאפיינים את שחקני בית"ר ירושלים מאז תחילת העונה, ראה בעיקר פרצופים כועסים והמון אכזבה בפנים של השחקנים

יום ראשון 06 ינואר 2008
אשר גולדברג, אסף שקד

 אווירה לא נעימה שררה אמש מיד בסיום המשחק מול מכבי הרצליה. התיקו שחילצה בית"ר בהרצליה היה רק חלק מחומר נפץ שנמצא בקבוצה. על הספסל וגם על המגרש, הדברים לא הסתדרו כמו שיצחק שום ציפה וחלק מהשחקנים איבדו סבלנות ולא פחדו להראות זאת.

3 שחקנים ממורמרים יצאו אתמול מהמגרש בהרצליה. החלוץ טוטו תמוז, הקשר מיכאל זנדברג והקשר מילובאן מירוסביץ.

נתחיל דווקא בתמוז. החלוץ הצעיר שהיה מלך השערים של הקבוצה בעונה הקודמת, סיים את מחנה האימונים באילת בהצטיינות והיה בטוח שעם פתיחת הליגה הוא חוזר להרכב. ביום שישי כששום תירגל את ההרכב, התאכזב תמוז לגלות שהוא שוב פותח על הספסל, אבל האמין שיקבל את דקות המשחק.

אלא ששום חשב אחרת. במחצית המשחק הוציא המאמן את עמית בן שושן ובמקום להכניס את תמוז- חילוף טבעי לכל הדעות, הוא העדיף את חן עזריאל הצעיר וחסר הניסיון. באותם רגעים התחמם תמוז על הקווים ורק 10 דקות לסיום זכה לעלות על כר הדשא. הפנים של תמוז בסיום אמרו הכל, הילד נשבר כמעט באופן סופי, מי שחיפש את החיוך כבר לא מוצא אותו ותמוז עצמו מרגיש שבור לחלוטין. "זאת התקופה הכי קשה בחיים שלי", אמר אמש תמוז לחבריו, "אני כבר לא יודע מה לעשות, אני נותן הכל באימונים אבל לא זוכה לדקות משחק. אני צריך להיות חזק בשביל לעבור את התקופה הזאת".

בסביבתו של החלוץ זעמו על יצחק שום וירו לכל עבר, "שום מנסה לגמור את טוטו. לא יכול להיות שמי שכבש הכי הרבה שערים בעונה שעברה יקבל רק 10 דקות. איך יכול להיות ששחקן כמו עזריאל שחסר ניסיון עולה לפניו כבר במחצית? אם טוטו היה מקבל הזדמנויות ולא מוכיח אותם אז לפחות היה הסבר, אבל יש לו קבלות גם מהעונה שעברה וגם באימונים העונה ורואים שיש לשום משהו אישי נגדו".

הצרות לא מסתיימות רק בתמוז. שחקן נוסף שירד מכר הדשא זועם ועצבני היה מיכאל זנדברג שהוחלף ע"י אבירם ברוכיאן במהלך המחצית השנייה. הקשר ירד ישר לחדר ההלבשה ולא התייחס לשאר חבריו לקבוצה. בסיום המשחק אמר זנדברג כי ירד בעצבים בגלל שלא היה מרוצה מיכולתו, אבל חבריו לקבוצה לא אהבו את ההתנהגות ואמרו לו זאת. "מיכאל צריך לכבד את החברים שלו לקבוצה ואת האוהדים", אמר אחד מחבריו הקרובים לקבוצה, "אנחנו השחקנים נגיד לו את זה ולא נתבייש. הוא שחקן גדול אבל בקבוצה הזאת שחקנים צריכים לדעת לקבל החלטות שלא מוצאות חן בענייהם, כל האגו הזה שיש בין השחקנים מיותר לחלוטין".

שחקן נוסף שנראה שבור לחלוטין זהו הצ'יליאני מילובאן מירוסביץ'. אמש לאחר כניסתו של תמוז לכר הדשא, חילוף שהיה האחרון בשורות בית"ר, נותר הקשר יושב סמוך לשערה של הרצליה ולא חזר לספסל של בית"ר ירושלים. השחקן שהבין שימיו בבית"ר ספורים, עצר את הדמעות ורק כשזכה לתשואות מהקהל, קם להודות לו וחזר לספסל של הקבוצה. מירוסביץ' שהביע את הרגשתו לפני הפגרה, כבר השלים עם המצב ולא מאשים אף אחד, "הגורל שלי לא לשחק אז אין לי כ"כ מה לעשות", אמר אתמול לחבריו, "צריך מזל בחיים ולי אין אותו עכשיו. לא משנה אם אהיה הכי טוב באימונים, אני יודע שלא אשחק, השלמתי כבר עם המצב".

היום תקיים הקבוצה אימון  בו צפוי יצחק שום לערוך עם שחקניו שיחה על היכולת הרעה במשחק אמש. "אנחנו צריכים להתאפס על עצמנו", אומר שחקן בכיר בקבוצה, "נראנו רע וחזרנו מהפגרה שאננים מאוד. זה הזמן של שום להחזיר אותנו למציאות, הכתירו אותנו לאלופים ואנחנו רחוקים מזה מאוד".

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק