תיקו לא מחוייב המציאות

ליגת העל: מכבי חיפה פיספסה ניצחון לאחר התיקו 1:1 מול מכבי פתח תקווה באורווה, שיכל להעלות את הירוקים למקום השני. סולי צמח כבש לזכות המלאבסים, יניב קטן השווה

יום ראשון 06 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

מכבי חיפה ידעה לפני המשחק כי ניצחון יעלה את הירוקים למקום השני, אולם המציאות הוכיחה כי רמת הציפיות לא עולה על רמת המציאות: יכולת דלה הניבה רק תיקו 1:1 משמים באורווה מול מכבי פתח תקווה, שלא נפלה מהם במסגרת משחק ההשלמה בליגת העל.

מה ששלט על המגרש ובקרב היציעים, זה בעיקר קור עז, שתרם בעיקר למשחק מהיר וקיצבי. רוני לוי העלה בהרכב את מליקסון ועומרי אפק, במקומם של ליאור רפאלוב וג'ובאני רוסו. אומנם רפאלוב עלה במחצית השנייה ותרם למהלך שהוביל לשוויון. נקודת החושך היה שלומי ארבייטמן, שפיספס בדקות הסיום שער ניצחון פשוט, ועתידו במועדון לוטה בערפל.

מכבי פתח תקווה ידעה את חשיבות המשחק, ולא נתנה לירוקים להפתיע אותם. המלאבסים התבססו בעיקר על מתפרצות, שכמעט הניבו שער שני וניצחון, שרק על ידי משקוף השער, נמנע שער ניצחון לקדוסי. פביאן, מאמנה של פתח תקווה, שיחק בעיקר עם חלוץ יחיד בחוד, שהתקשה מאוד. במחזור הבא תצא פתח תקווה לקור הצפוני בקרית שמונה. 

מחצית ראשונה: הקור שלט, אוהד כהן כוכב המחצית

הפתיחה הייתה מעט איטית ומסורבלת עבור המארחת, מהצד השני מכבי חיפה התעוררה בזמן. כדור חופשי מצויין של עומרי אפק מאגף ימין, מצא את הראש של דקל קינן, שמקרוב נגח ישירות לאוהד כהן, שעצר ברגליו מצויין שער בטוח. 

בהמשך ראינו משחק נרפה של שתי הקבוצות, כאשר מצד שתי הקבוצות ראינו בעיקר עבירות וכרטיסים צהובים. המצב הבא ה'מסוכן' נערך בדקה ה-30, שוב פעם קרן מאגף ימין של מליקסון, קינן נגח טוב, אבל מעל השער. 

מכבי פתח תקווה התעוררה לאחר מכן, בדקה ה-32 לירן כהן מצליח לחטוף כדור במרכז המגרש, רץ כ-10 מטרים ושלח פצצה לשער, דוידוביץ' הדף לקרן.  5 דקות למחצית בוקולי שיחרר פגז מ-25 מטר לאמצע השער, כהן שוב התעופף והדף. 

שתי דקות לאחר האירוע בוקולי החליט שוב לבחון את כהן, אז שלח כדור קשתי מ-40 מטר שנחת קרוב למשקוף וכהן כוכב המחצית הדף מצויין. 

מחצית שנייה: השערים הגיעו, אבל ללא הכרעה

הפעם במחצית השנייה לא הצטרכנו לחכות יותר מדי זמן, מתפרצת של הירוקים מאגף ימין, שוב עומרי אפק היה מעורב במהלך ומצא את קטן, שפרץ לרחבה ושלח טיל ושוב אוהד כהן מנע שער בטוח. 

ההתקפה המסוכנת הראשונה של המארחת, הניבה את השער. טעות קטלנית בהגנת מכבי חיפה עם איבוד כדור במרכז המגרש של בוקולי, שהגיע לסולי צמח. הקשר רץ באמצע המגרש ושלח בעיטה לאמצע השער, דוידוביץ' הדף לא טוב לשערו - 0:1 למלאבסים. 

לאחר ספיגת השער, רוני לוי ביצע חילוף, כאשר שלח למערכה את שלומי ארבייטמן במקומו של בירם כיאל. מכבי חיפה ערכה חילוף נוסף בדקה ה-72, כאשר ליאור רפאלוב עלה במקומו של מאור מליקסון. 

היתרון של פתח תקווה לא החזיק יותר מדי - בדקה ה-75 התקפה מצויינת של מכבי חיפה, שהחלה עם רנאטו, ששלח את מסיללה באגף שמאל. המגן השמאלי לא היה מכוסה ושלח כדור מדוייק ליניב קטן, שמקרוב שלח כדור שטוח פנימה - 1:1 באורווה. 

4 דקות לאחר השוויון, פתח תקווה כמעט ושבה להוליך: מסירה מצויינת של קאקו לעבר קדוסי, שניער מעליו שני מגינים ושלח כדור למשקוף ונחת לדשא משם החוצה. 

ארבע דקות לסיום מכבי חיפה יכלה לסיים את הסיפור: כדור ענק של יניב קטן מאגף שמאל שחתך את הרחבה ומצא את שלומי ארבייטמן, שהתבלבל עם הרגליים ופיספס שער ניצחון.

מכבי פ"ת: אוהד כהן; נאור פסר, ניצן דמארי, מוראד מגמאדוב, קובי גנון; סולי צמח, חבייר דירסאו, לירן כהן, רוביל סרסור (עומר דמארי, 82); דובב גבאי (בלסינג קאקו, 65), אוהד קדוסי.

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ'; אלון חרזי, דייגו קרוסה, דקל קינן, פטר מסיללה; בירם כיאל (שלומי ארבייטמן, 67), גוסטבו בוקולי, מאור מליקסון (ליאור רפאלוב, 72),  עומרי אפק; רנאטו, יניב קטן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק