שחר יפרק את המחנאות

נשיא מכבי חיפה יעקב שחר ויד ימינו עוזי מור קיבלו את כל החומר הדרוש בנושא התבערה והמחנאות המפלגת את המועדון. רוני לוי ואיתמר צ'יזיק הוזמנו לשיחות אישיות

יום שלישי 08 ינואר 2008
אשר גולדברג

 נושא המחנאות פרץ במכבי חיפה בסוף שנות ה-80. אז עסקו במאבק בקרב הכדורגלנים: הכרמליסטים המפונקים נגד הכדורגלנים שהגיעו מישובי הספר כמו טירת הכרמל, נשר והקריות הצפוניות.

היום המחנאות מאיימת להפוך את קבוצתו של הנשיא, יעקב שחר, לשוק. כבר היום ישנה מחנאות בקרב השחקנים, ובקרב שדרת הניהול. אין כאן עניין של צדק, פשוט עניין של מי ישלוט, יכוון ויהיה האיש המרכזי.

בראש המאבק נמצאים כבר זמן רב המאמן, רוני לוי, והמנכ"ל, איתמר צ'יזיק. בתוך המאבק נמצאים רוב הכדורגלנים שמתחלקים כמעט בצורה שווה בתמיכה או נגד דרכו של המאמן רוני לוי.

הלהבות השקטות גוברות בעיקר מהסיבה שהנשיא יעקב שחר וסגנו עוזי מור לא התערבו "במרד השקט" שדוכא. "מרד שחקנים" בעיקר הותיקים שדיברו על סיום עידן רוני לוי, וכשלו נוכח התמיכה הגורפת במאמן מצידו של יעקב שחר.

שחקן במכבי חיפה: "אין ספק שאנחנו משלמים בריבית דה-ריבית את ההפסדים הרצופים של תחילת העונה. משוה מוזר היה בצורה בה הפסדנו. נראה כי היו מספר שחקנים בעיקר ותיקים, שההפסדים לא הזיזו להם. צריך לחקור מדוע העונה הלכה לאיבוד כל כך מוקדם".

מכבי חיפה מפולגת ניהולית ומקצועית. היא מנוהלת מרחוק כשיעקב שחר כבר נראה פחות החלטי. השחקנים הותיקים בני ה-30 פלוס לא קיבלו ממנו את הרוח הגבית שחשבו כי יזכו לה.

הפיקוד הכללי עבר לידיו של רוני לוי, למנכ"ל, איתמר צ'יזיק, הושארו פרורי ניהול וקביעה. גורם בקבוצה אמר: "התקשורת עוסקת במכבי ת"א, הפועל ת"א ובית"ר ירושלים. מכבי חיפה פתאום אינה בתודעה כי היא רחוקה וממודרת ע"י מסקרים שמתעסקים באמירות מטופשות של ג'ובאני רוסו או בהצהרות מתוזמנות שלפני או אחרי אימונים. אין ספק שמכבי חיפה הולכת ושוקעת".

יעקב שחר ועוזי מור החליטו לפרק את המוקשים שנמצאים בשלב הוצאת הניצרה והפיצוץ. שחר הזמין את רוני לוי ואיתמר צ'יזיק לשיחות אישיות שאחריהם הוא אמור לפעול בדרכו לאיחוד או פירוק המחנאות הכללית".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק