אברם שוב צחק אחרון

צ'לסי אירחה היום את אברטון בחצי גמר הגביע האנגלי למשחק אדיר. שון רייט פיליפס הקטנטן כבש צמד לזכות הכחולים {92,26}, איגביני יעקובו {64} הצליח להשוות זמנית. אברהם גרנט: "אני גאה בשחקנים"

יום שלישי 08 ינואר 2008
מערכת TELESPORT

לאנגליה אומנם יש נבחרת כושלת, אך בכל הקשור לקבוצות מהממלכה הבריטית אין לאף אחד מאיתנו הצופים הנלהבים אפילו לא תלונה אחת. היום במפגש הראשון מבין שניים בחצי גמר גביע הליגה צ'לסי אירחה את אברטון למשחק מרתק עד שריקת הסיום. בדקה ה-26 הכחולים בהזדמנות הממשית הראשונה במשחק הצליחו לעלות ליתרון מרגליו של שון רייט פיליפס בבעיטה מסובבת ויפיפייה לעבר הפינה הרחוקה. 

אברטון כבר החלה להתייאש, אך בדקה ה-55 האורחת קיבלה מתנה גדולה בדמות הרחקתו של קשר צ'לסי, ג'ון אובי מיקל, לאחר עבירה ברוטאלית. 9 דקות עברו מאותה הרחקה ואקס מכבי חיפה, איגביני יעקובו, לא הראה סינטימנטים למאמנו במועדון הירוק ובבעיטה אדירה מתוך הרחבה השווה את התוצאה.  

נגמר המשחק?, לא אם זה תלוי באלילת המזל. בדקה ה-92 התסריט המופרך ביותר יצא לפועל, כשהשחקן הנמוך ביותר על המגרש, שון רייט פיליפס, עם כל 166 הסנטימטרים שלו התרומם לכדור קרן מעל מגן אברטון, ג'וליון לסקוט האימתני, בכדי לדחוק את הכדור פנימה ולהשיג צמד אישי וניצחון אדיר לצ'לסי. 

אם נחפש מימד של אכזבה במשחק המרתק, מיעוט הדקות של צמד הישראלים בוודאי ישרת את המטרה. החלוץ הצעיר, בן סהר, שחזר מתקופת השאלה בק.פ.ר מליגת המשנה אומנם נכלל בסגל אך לא דרך על כר הדשא, וטל בן חיים נכנס בתוך תוספת הזמן בכדי להעביר את השניות האחרונות.   

בדיוק בעוד כשבועיים השתיים ייפגשו למשחק הגומלין, הפעם באצטדיונה של אברטון ה- "גודיונסן פארק". חניכיו של אברם גרנט יוכלו להסתפק בתוצאת תיקו בכדי להעפיל לשלב הבא, אך הפסד מינימאלי בתוצאה 0:1 לזכות אברטון ישלח דווקא את דיוויד מויס וחניכיו לגמר הגדול בעקבות יתרון שער החוץ.

אברם גרנט אמר לאחר המשחק: "אני חושב שיכולנו לנצח אפילו בתוצאה גבוהה יותר, אבל בעקבות הרחקתו של ג'ון אובי מיקל אני פשוט שמח מהניצחון". על כובש הצמד, שון רייט פיליפס, אמר גרנט: "שון היה טוב מאוד, הוא שיחק בשלושה תפקידים שונים במהלך המשחק, והבקיע שני שערים מדהימים. אבל בנוסף לרייט פיליפס אני חושב שכל השחקנים הציגו הופעה מצוינת ואני יותר מגאה בשחקנים האלה, עם כל החיסורים בגלל הפציעות והנעדרים בעקבות אליפות אפריקה אני גאה לראות את השחקנים לא מוותרים עד השנייה האחרונה ומציגים כדורגל התקפי, אני אוהב את זה".

מחצית ראשונה: צ'לסי לוחצת, ובהזדמנות הראשונה גם כובשת 

לא חלפה דקה ואברטון האורחת מגיעה להזדמנות הראשונה. כדור ארוך נשלח לעברו של החלוץ האימתני, אנדרו ג'ונסון, אך השוער המחליף בכחול, הנריק הילאריו, היה עירני מספיק בכדי להגיע במהירות ולסכל את ההתקפה. 

דקה 6 ואברטון ממשיכה להפגין ביטחון רב. ג'יימס מקפ'אדן החל בפריצה אדירה לאורך מחצית המגרש עד שמצא את הקפטן הוותיק, פיל נוויל. אקס מנצ'סטר יונייטד הרים בנגיעה אך הכדור החזק עבר את כל חבריו להתקפה בדרך החוצה.

2 דקות עברו והמשחק מתחיל להחתמם. מיכאל באלאק נכנס בצורה קשה בקשר אברטון, לי קארסלי. הקשר האימתני התווכח עם השופט על ההחלטה לשחרר את באלאק פטור מעונש, וראה בעצמו את הכרטיס הצהוב.

לאחר שליטה אבסולוטית מצדה של אברטון בפתיחת המשחק, חניכיו של אברם גרנט החלו להתעורר. בדקה ה-15 צ'לסי זכתה בכדור קרן, אך הרמה חלשה לא הקשתה על ההגנה האורחת להרחיק.

בדקה ה-19 פלורט מאלודה בעבירה טיפשית וחסרת אחריות סידר לאברטון כדור חופשי. ג'יימס מק'פאדן לקח אחריות, אבל שלח כדור חלש ולא מדוייק. 

צ'לסי לא הזדקקה ליותר מבעיטה בודדה לעבר המסגרת בכדי לעלות ליתרון. בדקה ה-26 פלורט מאלודה ניצל את השאננות בהגנת אברטון בכדי למצוא את שון רייט פיליפס בצד שמאל של הרחבה. הקשר שהגיע ממנצ'סטר סיטי לא התמעמע ושלח במהירות את הכדור לעבר הקורה הנגדית ופנימה. 0:1 לצ'לסי

דקה עברה וצ'לסי כמעט ומכפילה את היתרון. ג'ו קול דהר לעבר השער, אך נעצר בעבירה על סף הרחבה. מיכאל באלאק הגרמני בעט חזק לפינה הימינית של האוורד, אבל הכדור לא מצא את המסגרת. 

חצי שעה עברה וצ'לסי מגבירה את הלחץ. כובש השער, שון רייט פיליפס, הבעיר את המנועים באגף ימין וניסה למצוא את אחד מחבריו ברחבה, אך נגיעה של אחד משחקני אברטון זיכתה את צ'לסי בכדור קרן. ג'ו קול המוכשר בהרמה חלשה וחסרת טעם איפשר להגנת אברטון מעט רגעי מנוחה.

דקה 37 ואברטון מנסה לחזור למשחק. המגן השמאלי, ג'וליאן לסקוט, קיבל מסירה טובה בתוך רחבת הכחולים אך שיחרר מעין חצי בעיטה חצי מסירה שלא הקשתה על הילאריו לקלוט בקלות.

דקה 42 ופלורט מאלודה בהזדמנות טובה. הצרפתי הבינלאומי השתלט באומנות על הכדור 5 מטרים מן השער וניסה להסתובב בכדי לבעוט, אך הגנת אברטון הצליחה לעצור את החלוץ במהירות.

דקה לתוספת הזמן ואברטון זוכה בכדור קרן. ההרמה מצאה את ראשו הקירח של אנדרו ג'ונסון, אבל הנגיחה החזקה בכלל לא התקרבה לשערו של הנריק הילאריו.

דקה 46 וצ'לסי קרובה לבסס את יתרונה. המגן הברזילאי, ג'וליאנו בלטי, מצא את קלאודיו פיזארו שניסה להחזיר למגן בנגיעה, ובדיוק לפני ששחקן הרכש מברצלונה הרים את רגלו בכדי לשלוח את הכדור פנימה, ג'וליון לסקוט הגיע מאחור וסיכל את המהלך. 

עד השריקה לא נרשמו אירועים מסוכנים משני צידי המגרש, ואברם גרנט יכול לרדת לחדר ההלבשה עם חיוך רחב. 0:1 לצ'לסי במחצית

מחצית שנייה: שון רייט פיליפס בסיפור מהאגדות

לא חלפה דקה וצ'לסי מצליחה לסכן את האורחת. ג'ו קול מצא את שון רייט פיליפס על סף הרחבה, כובש השער בעט בדיוק לידיו של השוער האמריקאי, טים הווארד, ופספס הזדמנות פז להכפיל את מאזנו האישי במשחק.

דקה 50 וקלאודיו פיזארו מראה עד כמה הישיבה הממושכת על הספסל פגעה בו. חלוצה של נבחרת פרו השתלט טוב על הכדור 5 מטרים מן השער, ובמקום לבעוט במהירות אקס באיירן מינכן התמעמע ואיפשר להגנת אברטון להרחיק.

דקה 55 וקבוצתו של אברם גרנט נשארת ב-10 שחקנים. ג'ון אובי מיקל תיקל בצורה מסוכנת וטיפשית את פיל נוויל וראה בצדק את הכרטיס האדום.

4 דקות לאחר ההרחקה, קלאודיו פיזארו דהר לעבר הרחבה ושלח כדור חד לעבר הפינה הימינית, אבל השתטחות מצוינת של טים האוורד מנעה שער נוסף לזכות הכחולים. 

בדקה ה-61 אברם גרנט מיהר להגיב על ההרחקה והוציא את ג'ו קול הקשר ההתקפי, בכדי להכניס את סטיב סידוול הצעיר. 

בדקה ה-64 אברטון החליטה להעניש את גרנט על החילוף ההגנתי. כדור חופשי הגיע לעברו של אקס מכבי חיפה, איגביני יעקובו {זוכרים אותו?}, והחלוץ הניגרי בבעיטת יעף אדירה לא השאיר להילאריו שום סיכוי. 1:1

4 דקות עברו ואברטון כל כך קרובה לבצע מהפך אדיר. איגביני יעקובו השתעשע באגף שמאל ובתרגיל אדיר מצא את ג'יימס מק'פאדן. הקשר נכנס לרחבה ובעט כדור שחלף על קו השער בדרך החוצה. 

בדקה ה-72 אברם גרנט וחניכיו בהחלט יכולים להרגיש מקופחים. ג'וליאנו בלטי דהר בתוך רחבת אברטון, ונעצר רק בעזרת המפרק של ג'וליון לסקוט. השופט הוותיק, פיטר וולטון, לא השתכנע וסימן לכדור חוץ לזכות האורחת. 

דקה 79 וצ'לסי זוכה בכדור חופשי לאחר עבירה מצדו של פיל נוויל על פלורן מאלודה. מיכאל באלאק מ-20 מטרים ניגש לבעוט, ולי קארסלי בעזרת ראשו הצליח להרחיק לקרן. 

דקה עברה וצ'לסי ממשיכה להתקיף. הרמה מצד שמאל הגיע לקלאודיו פיזארו, החלוץ הפרואני ניסה לבעוט אבל הגנת אברטון שוב הצליחה לחסל את הסכנה. 

דקה 83 ואברם גרנט בחילוף מעט תמוה. החלוץ, קלאודיו פיזארו יוצא, ובמקומו נכנס המגן הימיני, פאולו פריירה. 

דקה 88 וצ'לסי זוכה בכדור קרן. ריקארדו קראבלו התרומם מצוין, אך הכדור ניתז מראשו בדרך החוצה. 

מיד אחר כך דווקא הבעלים של מכבי חיפה, יעקב שחר, קיבל אפשרות לטפוח לעצמו על השכם. החלוץ הצעיר אותו גידל, איגביני יעקובו, מוחלף לאחר שכבש את שערו ה-12 העונה. 

דקה 92 והישבן של המאמן בכחול מפעיל את קסמיו שוב. כדור קרן של צ'לסי הוגבה לעבר הרחבה, והשחקן הנמוך ביותר על כר הדשא, שון רייט פיליפס, התרומם מעל כולם בכדי לנגוח פנימה ולכבוש את שערו השני במשחק. 1:2 לצ'לסי

מיד אחר כך הבלם הישראלי, טל בן חיים, נכנס במקומו של פלורן מאלודה בכדי להעביר את השניות את שריקת הסיום.

4 דקות בתוך תוספת הזמן וג'וליון לאסקוט קרוב להשוות את התוצאה. מגן נבחרת אנגליה פרץ באגף שמאל ובאחד על אחד מול הנריק הילאריו, שלח את הכדור לגופו של השוער והחוצה. 

עד הסיום אברטון המשיכה לחפש בנרות את שער השוויון, אך ללא הצלחה. 1:2 לצ'לסי בסיום  

צ'לסי: הנריק הילאריו, ג'וליאנו בלטי, אלכס, ריקארדו קראבליו, ווין ברידג', שון רייט פיליפס, ג'ון אובי מיקל, מיכל באלאק, פלורן מאלודה {טל בן חיים 90'}, ג'ו קול {סטיב סידוול 61}, קלאודיו פיזארו {פאולו פריירה 83}. 

אברטון: טים הווארד, טוני היברט, ג'וסף יובו, פיל יגילקה, ג'וליון לסקוט, טים קאהיל, פיל נוויל, לי קארסלי, ג'יימס מק'פאדן, אנדרו ג'ונסון, איגביני יעקובו 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק