אין הסכמה: ההכרעה לפיפא

בתום יום ארוך של דיונים, לא הגיעו הנבחרות להסכם שיבוץ המשחקים למונדיאל 2010, בגלל יוון ולטביה, שלא הצליחו לגשר על הפערים. ההכרעה עוברת לניון. לוזון: אין כאן טרגדיה

יום רביעי 09 ינואר 2008
אשר גולדברג

לאחר יום מייגע של דיונים, לא הגיעו ראשי הנבחרות של בית 2 להכרעה בנוגע לשיבוץ המשחקים, בגלל מחלוקת בין הנבחרת היוונית והלטבית. אי לכך ובהתאם לזאת, ההכרעה עוברת לגוף הגבוה ביותר: פיפ"א, שתגבש הגרלה שונה לחלוטין מזו שנקבעה מוקדם יותר. 

ישראל אירחה במלון הילטון בתל אביב משעות הצהרים את ראשי הנבחרות. אירוח למופת, שכלל ארוחה משותפת כיד המלך. 

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שניסה בכל כוחו להגיע להסכמה אמר לאחר היום: "הגענו להסכמה לכל המשחקים, מלבד יוון. היות ולא הגיעו למשחק ביניהם, הצעתי לקיים ביניהם הגרלה, הם סירבו. אם הם לא יגיעו להסכם ב-24 השעות הקרובות, אנחנו נלך להגרלה לפיפ"א. לכן הכל פתוח יהיה, ופיפ"א תקבע הכל".

"בתוכנית המקורית היינו עם מה שרצינו, שבמשחק הראשון נארח את לוקסנבורג והאחרון את שוייץ. לא היה ויכוח בין ישראל לשוייץ. אין כאן טרגדיות, אנחנו עוסקים בספורט. גם אם תהיה הגרלה אלוהים איתנו, יהיה טוב. אנחנו הולכים הביתה, אם היוונים והלטבים יגיעו להסכמה, אז הם צריכים להודיע לי ולהודיע לפיפ"א שהכל בסדר" - סיכם לוזון.

מאמן הנבחרת, דרור קשטן, שהיה מרוצה מהסיכום הראשוני: "רוב הבקשות שלנו התקבלו, לא במאת האחוזים. אם ההצעה הזאת הייתה מתקבלת, אז זה היה בסדר. יש כל מיני חלומות.
התוכנית של ההגרלה הזאת עבדנו ושקדנו, כפי שאמרתי מונע לפי התדיינות שהייתה. עכשיו זה לא רלוונטי, הולכים להגרלה כוללת, אז אלוהים יהיה בעזרתנו".

"היוונים באו עם 4 איש, הם יודעים מה שהם עושים. השקענו הרבה מאוד שעות, זה חלק מהאווירה הבינלאומית וטוב שכך. הקמפיין הוא במשך שנתיים ונקווה לטוב. אתם מקיים דיונים, יש בעד יש נגד, בסוף מגיעים להסכמות. חלק גדול הגענו להסכמות, להוציא הבעיה הזאת". 

סדר המשחקים שכביכול היה מסודר, כך שישראל מארחת את יוון במרץ 09 באיצטדיון רמת גן. ומסיימת את הקמפיין באירוח נבחרת שוייץ, שבהסתברות מסויימת, יכול להיות משחק מכריע על העלייה. אבל כעת הכל בטל ומבוטל עד החלטת המנהלת פיפ"א.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק