תם עידן אלרדייס בניוקאסל

אנגלית: לאחר הכישלונות האחרונים החליטו בניוקאסל להיפרד ממאמנם, סם אלרדייס: אני מאוד מאוכזב לעזוב את המועדון, אבל אני מאחל להם רק טוב. מי היורש? אולי אלן שירר

יום רביעי 09 ינואר 2008
איל כהן

תם עידן אלרדייס בניוקאסל: לאחר התקופה הגרועה, והדרדרות במצבה של הקבוצה (מקום 11) החליטו שני הצדדים על "פרידה משותפת" והדוד סם יפנה את מקומו במשרת המאמן. שמו של אלן שירר התעופף באויר כמחליפו הפוטנציאלי.

ניוקאסל ספגה את הפסדה השלישי ברציפות בשבוע שעבר (2:0 למנצ'סטר סיטי) בסיינט ג'יימס פארק. זה כנראה הספיק לראשי המועדון שסבלו דיי והותר מאלרדייס, שלא הצליח להרים את הקבוצה למקומה הטבעי.  אולם הקש ששבר את גב הגמל היה התיקו מול סטוק סיטי בראשון האחרון.

המגפייז כעת מתעוררים לקראת תקופה חדשה, בדיוק במועד העברות. אלרדייס עצמו הביע תחושת אכזבה מההחלטה: "אני מאד מאוכזב לעזוב את ניוקאסל, וכעת אני מאחל להם את כל הטוב בעתיד". בינתיים יחליף את סם במשרת המאמן עוזרו, ניגל פירסון מול מנצ'סטר יונייטד.

אלרדייס הגיע למועדון רק העונה, לאחר שהצליח בבולטון בשנה שעברה. אלרדייס דווקא היה מאוד אופטימי ואף גיבש הצעות לרכישת שחקנים, לקראת מועד העברות שנפתח כעת ואף לדחוף להעברת טל בן חיים מצ'לסי. בזמן הגעתו צירף אלרדייס לא פחות מתשעה שחקנים לקבוצה: גואי בארטון, דיוויד רוזנהאל, אלן סמית' ועוד רבים וטובים.

הכסף נשפך בכמויות בסיינט ג'יימס פארק, בעקבות הגעתו של הבעלים החדש מייק אשלי. גודל הציפיות לא תיאמו את האכזבות שנראו על פני השטח, ושני הצדדים החליטו שעדיף להיפרד בשלב זה של העונה. בזמן כהונתו של אלרדייס תמיד ריחפה מעליו הכוכב הבלתי מעורער, אלן שירר, שפרש ממשחק פעיל אבל משרת המאמן תמיד קסמה לחלוץ האגדי. 

מנהל הקבוצה, כריס מורט התייחס גם למשאלה של האוהדים: "בשלב זה אין כרגע שום שם של מאמן כזה או אחר, שימלא את התפקיד".

אלרדייס היה מועמד בתחילת העונה למשרת מאמן אנגליה, לאחר שסטיב מקלארן נכשל בהעלאת נבחרת אנגליה ליורו הקרוב. ניוקאסל בהחלט  לא חממה למאמנים, לאחר שהסטטיסטיקה מעידה על כ-6 מאמנים שהוחלפו בתוך 11 שנים האחרונות. מתגעגעים לעידן קווין קיגן.

תמונה: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק